PDA

Zobacz pełną wersję : izolowac sciany szczytowe?



pawlok
29-10-2008, 10:24
Pytanie czy na sciane szczytową położyc warstwe papy jako izolacje pomiedzy murem a deskowaniem?
Pawlok

pawlok
05-11-2008, 13:56
Pytanie czy na sciane szczytową położyc warstwe papy jako izolacje pomiedzy murem a deskowaniem?
Pawlok

Nikt nie odpowiedizał.
Dach się juz deskuje - KB i ciesla nie widizeli takiej potrzeby.
Pawlok

Barbossa
05-11-2008, 19:14
tam powinna być izolacja termiczna

langerob25
05-11-2008, 19:46
tam powinna być izolacja termiczna
niektórzy twierdzą,że od zewnątrz,wewnątrz i "od góry" ściany szczytowej.

Barbossa
05-11-2008, 19:51
przyłączam się do niektórych,

Trociu
05-11-2008, 21:00
ja też chyba jestem w takim razie niektórym.

pawlok
05-11-2008, 21:30
tam powinna być izolacja termiczna

Izolacja termiczna będzie od zewnątrz i od wewnątrz (wełna pod deskami/krokwiami) sciany szczytowej.
Więc ewentualny mostek termiczny od góry nie powinien byc chyba zbyt dotkliwy?
Przy scianach działowych mam przestrzeń pomiedzy scianą a deskowaniem na izolacje termiczną (wełne).
Pawlok

Andrzej Wilhelmi
06-11-2008, 00:27
Nie będzie dotkliwy o ile wysokość ściany przekroczy 1 m. Przy samym stropie może być dość dotkliwy. Pozdrawiam.

Barbossa
06-11-2008, 07:27
a to zależy, czy buduje taką chałupę jak U220ST20

zawsze jakiś strumień ciepła będzie "zwiewał"

Aedifico
06-11-2008, 07:36
Zdaje się,że w czasopiśmie "izolacje" jakoś ostatnio były zdjęcia z termowizji i wyliczenia strat na tym odcinku. Generalnie starty są na tyle dużo ,że warto zwrócić na nie uwagę.

pawlok
06-11-2008, 20:10
Nie będzie dotkliwy o ile wysokość ściany przekroczy 1 m. Przy samym stropie może być dość dotkliwy. Pozdrawiam.

Dzięki zostałem uspokojony (co rpawda mozna bylo zaizolowac ale juz po ptakach) - wiekszosc skosu u nie to nieogrewany stryszek..w pomieszczeniach uzytkowych tego skosu bedzie max 1 m długosci...
Pawlok

Barbossa
06-11-2008, 20:48
ja chyba też jakoś spokojniej zasnę...

szczególnie, że to nie mój problem

pawlok
07-11-2008, 16:22
ja chyba też jakoś spokojniej zasnę...


No wiec dziękuje za porady.
Po dzisiejsze wizji KB - wyszlo ze sie niezrozumeilismy przez telefon tj ja, KB, murarze.
Bedzie poprawka tj podcinanie scian szczytowych by miedzy nimi a deskami było 5 cm przestrzenii i tam pojdzie styriopian - ale to na wiosne przed tynkami teraz sobie tak przezimuje - pierwsza powazna wpadka murarzy na koniec budowy, wielkei zdziwienie ze oni zawsze przykrywali te sciany papą i tyle domów zrobili..
pozdrawiam
Pawlok

Andrzej Wilhelmi
07-11-2008, 23:58
Tyle domów spiepszyli i nadal mają robotę?! Pozdrawiam.

pawlok
08-11-2008, 14:20
Tyle domów spiepszyli i nadal mają robotę?! Pozdrawiam.

Tak.
I ogólnie złego słowa nie mogew na nich powiedziec - pierwsza kucha w ich wykonaniu, szkoda ze szczyty byly robione w okresie gdy nie mogłem tego dozorowac, a kieras był na budowie w trakcie roboty i myslal ze oni go zrozumieli, stąd jego zdziwienie gdy dzwoniłem czy pape trzeba kłaśc pbo myslał że jest zostawione meijsce na ocieplenie.
Dopowiem jeszcze ze wczoraj rozmwiałem na tem temat z dwoma znajomymi budującymi i u jednego juz mieszkającego nie ma ocieplonych szczytów od "góry" u drugiego wykonującego włsnie ocieplenie zewnetrzene wykonano wszystko zgodnie z ideą izolacji z ""3" stron.
pozdrawiam
Pawlok