PDA

Zobacz pełną wersję : Łączenie folii z papą



lus
29-10-2008, 15:05
Planuję na izolację na chudziaku folię,zamiast papy. Ale pod ścianami konstr. i nośnymi mam papę termozgrz. sbs -pasek -0,3- 0,5 m.
Jak najlepiej połączyć papę z folią , aby była ciągłość izolacji?. Czy wystarczy zakład?

pierwek
30-10-2008, 08:10
skoro kładziesz folię to nie przejmuj się tak bardzo szczelnością - po prostu rzuć na tą papę folię i tak folia prawdopodobnie poprzeciera sie w kilku miejscach

bst
30-10-2008, 15:37
A niby jak sie ma poprzecierac? ktos bedzie nia szorowal po tym betonie ?
Chyba ze ktos ma mase gruzu na chudziaku. Ja swoj odkurzylem :)

Ja kladlem folie, izolacje scian tez mialem na folii (tyle ze grubej, ok 1mm).
Na sam chudziak polozylem dwie warstwy folii budowlanej 0.3mm, jedna wsunalem pod a druga dalem na folie wychodzaca spod scian.
Jezeli autor ma pape, i tak bardzo boi sie tego basenu, to niech przeciagnie sobie uszczelniaczem dekarskim na polaczeniu i juz.

pierwek
30-10-2008, 21:52
ja też się tak pocieszam ale jestem realistą - jak pojeżdżę samochodem po podłodze w garażu to nie sądzę żeby folia pod spodem nie ucierpiała poza tym skoro na cały dom poszło 40tpiachu na wylewki to ta folia jest dość mocna przyciśnięta do tego chudziaka i wystarczy 1 kamyczek - tak sądzę

bst
31-10-2008, 09:24
Nie wiem jaka masz folie, ale dobra budowlana jest naprawde mocna ale tez i na tyle elastyczna aby przyjac jakies tam wydluzenie.
Po za tym, przeciez nie przyciskasz tej folii plyta tylko albo kladziesz styropian albo zasypujesz wylewka - w kazdym tym przypadku nacisk sie rozklada.
Wiec nie obawial bym sie o stan folii, zreszta, nawet jak powstanie kilka dziurek o srednicy 0.1mm to przeciez nie jest to basen.
Jak jeszcze jest warstwa styropianu to IMHO mozna zupelnie spac spokojnie. Wg. jakiejs normy, jezeli nie ma bezposredniego zagrozenia woda to sam styropian jest izolacjia p-wilgociowa, bo nie podciaga kapilanie wody.

lus
31-10-2008, 13:51
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Bedzie jednak tak. Z papy rezygnuje. Daje folie fundamentowa Doerkena 0.5 m lub 0.36 m pod sciany .
Moj KB sugeruje klasc styropian bezposrednio na chudziak, a potem folia i jastrych. C o tym sadzicie ?
Dom niepodpiwniczony , na piaskach, wody gruntowe na 2-3 metrach.

starki
31-10-2008, 14:08
Ja planuje zrobic tak:
chudziak
styropian 1cm - zeby folia nie stykala sie z chudziakiem i nie przedzierala
folia 0.5mm lub dwie wartsy 0,3mm polaczona z izolacja scian za pomoca lepiku na bazie wody (do klejenia)
styropian 10cm
styropian 7cm
folia 0,2mm
gotowa posadzka

Dzieki temu unikne papy, folia nie powinna sie zniszczyc bo bedzie lezala na styropianie 1cm.

robertus86
01-11-2008, 11:32
a zagruntuj podloze disperbitem + posmaruj z 1-2 warstwy nato folia styropian i wylewka nie przezywajcie zbytnio

tacim
04-11-2009, 19:59
dalej kopię w starych tematach powiedzcie mi czy prawidłowym jest wyłożenie izolacji na chudziaku na ściany w tym na izolację poziomą ścian czy np izolacja chudziaka musi być pod izolacją ścian???

Andrzej Wilhelmi
04-11-2009, 23:59
Stosując papę pod ściany i na posadzce jest 100% gwarancji zachowania ciągłości izolacji. Dawanie folii na styropian nie ma żadnego sensu bo w przypadku dostania się wody na chudziak nastąpi podciąganie jej ścianami. Podstawowa zasada to ciągłość każdej izolacji!!! Pozdrawiam.