PDA

Zobacz pełną wersję : czyszczenie szyby kominkowej



asiulka
29-10-2008, 18:58
poradzcie czym doczyscic "uwędzoną" szybę w kominku,bo to nie jest zwyczajna sadza,którą łatwo zetrzeć

Bigbeat
29-10-2008, 19:07
Są w marketach specjalne środki w butelkach plastikowych ze spryskiwaczem: spryskujesz tym szybę dość obficie, czekasz kilka minut i wycierasz ręcznikami papierowymi. Jeśli coś jeszcze zostanie, to te miejsca znowu spryskujesz, czekasz i wycierasz.
Bardzo zapuszczona szyba w trzech takich ruchach jest jak nowa.
Identyczne wyniki dał środek do czyszczenia piekarnika - sprawdzałem, bo skończył mi się ten do kominka. Ale nie mogę tutaj tego polecić, bo nie ma gwarancji, że wszystkie środki do piekarnika będą dobrze działały, a nazwy tego środka, który mi zadziałał, nie pamiętam niestety :(

maslak
29-10-2008, 19:56
u mnie działa bardzo dobrze środek Starwax'a kupiony w którymś z marketów budowlanych. Tak jak opisał Bigbeat schodzi wszystko po góra 2x. i na dodatek jest bardzo wydajny. Zresztą szybę czyszczę raz na m-c albo rzadziej więc nie zużywam tego zbyt wiele :-)

ave!
29-10-2008, 21:21
expert - żel do czyszczenia kominków - marketowy tani środek - skuteczny (fakt, że u mnie szyba nie była straszliwie uwędzona) i widziałam w składzie budowlanym zel do czyszczenia szyb kominkowych - jest taka niemiecka seria doszczenia różnych rzeczy - ale nazwy - niestety - nie pamietam :oops:

Lookita
29-10-2008, 21:30
jakis plyn francuski za 25 pln,choc nie warto tyle wydawac,skuteczny na rowni z Wicusiem za 3 pln.....gabka,z czysciekiem,troszke pracy lapkami,dobre drewno i....po robocie....

silver200
30-10-2008, 09:03
A my czyśimy szybe wodą z popiołem z kominka i czyści sie bardzo dobrze, jedyna upierdliwość, to treba to robić w rękawiczkach gumowych, bo łatwo sie pobrudzić.

i kosztuje 0zł:)

admiro
30-10-2008, 09:29
Płyny są różne, ostatnio kupiłem jakiś najtańszy w markecie i czyści szybę ładnie tylko przy okazji nadtapia szczeliwo.

Rav
30-10-2008, 11:34
A my czyśimy szybe wodą z popiołem z kominka i czyści sie bardzo dobrze, jedyna upierdliwość, to treba to robić w rękawiczkach gumowych, bo łatwo sie pobrudzić.

i kosztuje 0zł:)

Po pierwsze nie żyjemy w średniowieczu.
Po drugie szorowanie szyby popiołem ją po prostu niszczy. Szyba z czasem matowieje.
Po trzecie dobry środek do czyszczenia szyb kominkowych kosztuje <30 zł i wystarczy przeważnie na cały sezon.

asiulka
30-10-2008, 12:49
Płyny są różne,....

właśnie dlatego zależy mi na opinii osób ,które testowały już różne specyfiki i są w stanie polecić konkretna sprawdzoną nazwę takiego specyfiku
tylko, tak jak napisałam wyżej w moim przypadku problemem nie jest sadza na szybkie tylko to,że szyba wygląda jak uwędzona, a to chyba nie do końca to samo

asiulka
30-10-2008, 12:52
jakis plyn francuski za 25 pln,choc nie warto tyle wydawac,skuteczny na rowni z Wicusiem za 3 pln....

właśnie o to chodzi,że jeśli można kupić coś tanszego ,to po co wydawać niepotrzebnie kase na droższe :lol:
BTW ten "wicuś" to taki skrót myślowy , czy faktycznie płyn czyszczący :wink:

ZW
30-10-2008, 12:54
Płyny są różne,....

właśnie dlatego zależy mi na opinii osób ,które testowały już różne specyfiki i są w stanie polecić konkretna sprawdzoną nazwę takiego specyfiku
tylko, tak jak napisałam wyżej w moim przypadku problemem nie jest sadza na szybkie tylko to,że szyba wygląda jak uwędzona, a to chyba nie do końca to samo

Dowolny środek do czyszczenia kanalizacji - "kret" i odpowiedniki.
Zacząłem tego używać bo w znanych mi supermarketach nie uświadczysz środka do kominków.

pozdrawiam

Bigbeat
30-10-2008, 13:45
tylko, tak jak napisałam wyżej w moim przypadku problemem nie jest sadza na szybkie tylko to,że szyba wygląda jak uwędzona, a to chyba nie do końca to samo
No właśnie takie coś znika po tym środku czyszczącym - a przy okazji sadza też.

Bigbeat
30-10-2008, 13:47
Dowolny środek do czyszczenia kanalizacji - "kret" i odpowiedniki.
Zacząłem tego używać bo w znanych mi supermarketach nie uświadczysz środka do kominków.

Żartujesz?
Można kupić w OBI, Leroy i Castoramie - wiem, bo kupowałem.
Z tym, że nazwya się to środek do czyszczenia szyb kominkowych, a nie kominków (całych?).

silver200
30-10-2008, 14:00
A my czyśimy szybe wodą z popiołem z kominka i czyści sie bardzo dobrze, jedyna upierdliwość, to treba to robić w rękawiczkach gumowych, bo łatwo sie pobrudzić.

i kosztuje 0zł:)

Po pierwsze nie żyjemy w średniowieczu.
Po drugie szorowanie szyby popiołem ją po prostu niszczy. Szyba z czasem matowieje.
Po trzecie dobry środek do czyszczenia szyb kominkowych kosztuje <30 zł i wystarczy przeważnie na cały sezon.

Ale duzo wniosłeś swoim postem do tego wątka, gratuluje, masz kolejną cyferkę na swoim koncie.

Czyszczę szybe nie tylko popiołem, ale na razie on jest najskuteczniejszy i nie rysuje szyby., może Ty powinieneś wyjść ze średniowiecza.

ZW
30-10-2008, 16:05
Dowolny środek do czyszczenia kanalizacji - "kret" i odpowiedniki.
Zacząłem tego używać bo w znanych mi supermarketach nie uświadczysz środka do kominków.

Żartujesz?
Można kupić w OBI, Leroy i Castoramie - wiem, bo kupowałem.
Z tym, że nazwya się to środek do czyszczenia szyb kominkowych, a nie kominków (całych?).

Jedzenie i środki czystości kupuję w innych supermarketach i niekoniecznie chce mi się marnować dodatkową godzinę na spacer po budowlanym

pozdrawiam

BTW Doskonale odróżniam środki do czyszczenia szyb od środków do czyszczenia kominków

pblochu
30-10-2008, 17:34
Cif Super Cream - nanoszę cienko na szybę i pozostawiam na 10 -15 minut
potem tylko spłukać
Lepszy jest tylko płyn do mycia grilla - taki w spryskiwaczu opisywany na początku wątku

jacekp71
30-10-2008, 23:43
plyn SINIS, jakies 20 czy 30 zeta, przy moim paleniu wystarczy na dwa sezony, plus rolka recznikow papierowych ....

Bigbeat
30-10-2008, 23:59
Dowolny środek do czyszczenia kanalizacji - "kret" i odpowiedniki.
Zacząłem tego używać bo w znanych mi supermarketach nie uświadczysz środka do kominków.

Żartujesz?
Można kupić w OBI, Leroy i Castoramie - wiem, bo kupowałem.
Z tym, że nazwya się to środek do czyszczenia szyb kominkowych, a nie kominków (całych?).

Jedzenie i środki czystości kupuję w innych supermarketach i niekoniecznie chce mi się marnować dodatkową godzinę na spacer po budowlanym

pozdrawiam

BTW Doskonale odróżniam środki do czyszczenia szyb od środków do czyszczenia kominków

Ja nie byłem złośliwy w stosunku do Ciebie - to czemu Ty próbujesz być?
A z tym marnowaniem czasu to wyjechałeś jak Filip z Konopii - Twój cyrk, Twoje małpy, myj szybę moczem.

ZW
06-11-2008, 11:42
przepraszam miałem zły dzień ;)

pozdrawiam

Wciornastek
06-11-2008, 13:37
Poszukaj na Forum jest już kilka tego typu watków. Własnie za namową doswiadczonych forumowiczek kupiuje w Lidlu pianke do czyszczenia kominków i piekarnikiów za 5 zł. To w sumie cała seria produktów W5 (czy jakos tam - to marka Lidlowa). Nie przepadam za marketami o poziomie Lidla ale musze przyznac racje kolezankom z Forum że te specyfiki sa bardzo udane.

Midas250
19-03-2009, 19:27
Witam,

Polecam również piankę do czyszczenia szyb kominkowych. Pianka trzyma się na szybie dłużej rozpuszcza zanieczyszczenia - sadzę , smołę i po kilku minutach wycieramy czarną maź i po problemie. Ja tak od kilku lat czyszczę. Pianka do kupienia w LM i Castoramie. Jest tylko jeden rodzaj więc nie będzie problemu.

Pozdro

Hubetr
20-03-2009, 05:31
Mi pomaga porządne przepalenie w kominku i szybka z czarnej robi się przezroczysta.....albo używam płynu firmy dixi (ten w zielonym opakowaniu) który kosztuje 6zł 90 gr w pobliskim chemicznym.