PDA

Zobacz pełną wersję : Jak długo czekaliście odzrobie wylewki do położenia parkiet?



iva_marti
30-10-2008, 10:23
Przykrywamy teraz dach. W ciągu miesiaca mają być okna. Przez zimę instalacja,tynki ,wylewki itp.
Jak długo średnio trzeba czekać od zrobienia wylewki do położenia parkietu.
Ile czasu po zrobieniu wylewki robiliscie płytki?
Ciekawa jestem czy damy radę robić wykończeniówkę na wiosnę czy raczej dopiero po lecie .

Przepraszam za blędy. Dzieciak mi tu wszystko naciskał....

Trociu
30-10-2008, 10:42
Wylewka teoretycznie schnie 1cm na miesiąc. (o ile dobrze pamiętam teraz) - a może to był tydzień :D na pewno jest w archiwum.

Do położenia kafelek musimy wiedzieć, czy masz ogrzewanie podłogowe. Jeżeli tak, to konieczne jest wygrzewanie podłogi, które chyba z miesiąc trwa.

Do tego - masz już ocieplenie zewnętrzne?
Weź pod uwagę, że jak nie daj boże przyjdzie zima zima, to ani tynków, ani nawet elektryki nie położysz, bo może być za zimno.

Ja bym tam nic nie planował, tylko szedł do przodu.

Ja właśnie przestałem cokolwiek planować, bo najpierw mieliśmy się wprowadzić w maju, potem w sierpniu, potem w grudniu, a teraz jest jak wyjdzie...

Trociu
30-10-2008, 10:43
Tak czy tak ile byśmy nie pisali ile teoretycznie schnie wylewka, przed położeniem parkietu musi być sprawdzona jej wilgotność. I to dopiero Ci pokaże, czy można kłaść parkiet czy jeszcze czekać.

iva_marti
30-10-2008, 10:51
Trociu wiem ,że robi się pomiar wilgotności. Tylko nie wiem jak długo może trwać osiągnięcie wymaganego poziomu. Penie zależy to tez od pory roku.
dom jest teraz jednocześnie ocieplany i może jeszcze przed zimą otynkują.
Ogrzewania podłogowego nie ma .

iva_marti
30-10-2008, 10:56
ok już znalazłam...