PDA

Zobacz pełną wersję : uzgodnienia z zud-em



Marek Mikołajczyk
30-10-2008, 11:45
Witam.Potrzebuje pomocy w sprawie uzgodnień z zud,potrzebuję wykonac przyłącze kanalizacyjne .Mam juz projekty , mam mapę powykonawczą. Co muszę zrobic dalej , czy same jestem w stanie to załatwic czy lepiej zatrudnic fachowca . Czytałem że Zud nie chcą rozmawiac z amatorami ,tylko z uprawnionymi geodetami.

marcin714
30-10-2008, 12:06
Z tą mapą powykonawczą to chyba przesadziłeś trochę skoro dopiero chcesz budować to przylacze.

zależy skąd jesteś bo są różne zwyczaje. Jeśli nie jesteś np z Piaseczna czy innego Pruszkowa to możesz sam projekt złozyć do uzgodnienia - złozyć nie wykonać. Ale są starostwa gdzie nie ma komu kartować twojego projektu na mapy w ośrodku i wtedy wkracza geodeta do akcji i cię kasuje i to nie mało.

Broda79
05-11-2008, 13:55
Cwila bo nie rozumiem. Masz projekt to dajesz go do uzgodnienia w miejscowych wodociągach. Tam też dowiesz się czy w ogóle musisz go składać na ZUD. Jak już uzgodnią Ci projekt i odbiora wykonana kanalizę, to musisz zgodnie z ustawą wykonać inwentaryzację geodezyjną tego przyłącza. Mam nadzieję że o to Ci chodzi bo strasznie niejasno napisałeś.