PDA

Zobacz pełną wersję : Nieszczelność instalacji CO.



W-waBiker
30-10-2008, 18:11
Witam, mam pewien poważny problem, niedawno miałem rozruch kotłowni w nowym domu i okazało się że na manometrze spada ciśnienie i to w nocy, ponieważ mam tak ustawiony piec gazowy, że wyłancza się o godz 22 a załancza się o 3 w nocy, problem w tym, że już się nie załancza ponieważ w tym czasie kiedy woda wystygnie w układzie CO to ciśnienie na manometrze schodzi do 0 (już 4 dzień) i piec wyświetla awarie i się blokuje,(w ciągu dnia kiedy piec grzeje wode to ciśnienie się utrzymuje), muszę dopuszczać wody i dopiero piec się załancza. Instalacje wykonaną mam wystemie pex-al-pex na złączki prasowane, ale do rzeczy, wyczytałem w internecie, że są specjalne preparaty do uszczelniania niewielkich przecieków w instalacji CO, które krystalizują się po zetknięciu z powietrzem atmosferycznym, wszystko jest więc ładnie opisane, ale wiadomo że papier przyjmnie wszystko :-? , a moje pytanie jest takie, czy może macie jakieś dobre doświadczenie z jakimś konkretnym preparatem który jest skuteczny u nie zniszczy mi mojej nowej instalacji CO (pex-al-pex) czekam pilnie na odpowiedzi.
Pozdrawiam i z góry dziękuje.

CityMatic
30-10-2008, 18:18
Witam, mam pewien poważny problem, niedawno miałem rozruch kotłowni w nowym domu i okazało się że na manometrze spada ciśnienie i to w nocy, ponieważ mam tak ustawiony piec gazowy, że wyłancza się o godz 22 a załancza się o 3 w nocy, problem w tym, że już się nie załancza ponieważ w tym czasie kiedy woda wystygnie w układzie CO to ciśnienie na manometrze schodzi do 0 (już 4 dzień) i piec wyświetla awarie i się blokuje,(w ciągu dnia kiedy piec grzeje wode to ciśnienie się utrzymuje), muszę dopuszczać wody i dopiero piec się załancza. Instalacje wykonaną mam wystemie pex-al-pex na złączki prasowane, ale do rzeczy, wyczytałem w internecie, że są specjalne preparaty do uszczelniania niewielkich przecieków w instalacji CO, które krystalizują się po zetknięciu z powietrzem atmosferycznym, wszystko jest więc ładnie opisane, ale wiadomo że papier przyjmnie wszystko :-? , a moje pytanie jest takie, czy może macie jakieś dobre doświadczenie z jakimś konkretnym preparatem który jest skuteczny u nie zniszczy mi mojej nowej instalacji CO (pex-al-pex) czekam pilnie na odpowiedzi.
Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Te preparaty to nic innego jak środki do uszczelniania chłodnic w samochodach-między innymi-nie polecam jako środek naprawczy raczej zaradczy do chwili usunięcia awarii.

Szukaj, proponuję na rozdzielaczu zakręcać poszczególne obwody i dojść który jest nieszczelny. Później zlokalizować i usunąć nieszczelność.
Inaczej być moze czekać cie będzie np wizyta speca z kamerą termowizyjną-za ok 120,- zlokalizuje Ci nieszczelność
:wink:

1950
30-10-2008, 18:25
najpierw sprowadź instalatora niech zrobi próbę szczelności,
jeżeli nie znajdziesz źródła przecieku to zastosuj
http://www.britex.netidea.pl/index.php?a=opis&k=0&id=93&40b5_=cf8c54b47da6c52b26412e5c8cf71a3e

dudi998
30-10-2008, 19:52
jeżeli cisnienie spada ci do zera w ciągu zaledwie 5 godzin to napewno nie jest to drobny przeciek sprawdzaj dokładnie wszystkie połączeni jezeli tylko masz do nich dostęp ja bym dał mu z 3 atm powietrza i szukał na ucho Powodzenia

mariobros35
30-10-2008, 20:23
jeżeli cisnienie spada ci do zera w ciągu zaledwie 5 godzin to napewno nie jest to drobny przeciek sprawdzaj dokładnie wszystkie połączeni jezeli tylko masz do nich dostęp ja bym dał mu z 3 atm powietrza i szukał na ucho Powodzeniadokładnie i pożyczył bym od znajomego lekarza stetoskop :wink:

hydraulicy
04-01-2016, 18:34
Podłączę się do tematu.
Żadnych preparatów, nic takiego nie istnieje.Przyczyną wszystkich spadków ciśnienia jest nieszczelność układu. I wcale nie musi oznaczać wielkiego wycieku. Tylko prawidłowa próba szczelności ukladu, i nie powietrzem a wodą, ewentualnie glikolem jeśli ktoś ma instalację napełniona gliokolem. Kamera termowizyjna się nie sprawdza do niewielkiego, kropelkowego wycieku. Zajmujemy się tym od lat. Wykrywamy nieszczelności w domach i mieszkaniach, instalacji co i instalacji wodnych.