PDA

Zobacz pełną wersję : Fermacel - łączenie na skosach



fido
01-11-2008, 10:01
kupiłem fermacela do wykończenia poddasza

bardzo proszę o pilną pomoc
jak łączyć skosy z poziomym sufitem
czyli fermacell do fermacela

wykonawcz połączył mi na skosie profil CD z drugim profilem (jeden pod kątem a drugi w poziomie

teraz nie wiem czy tak można i czy narożniki nie będą pękać?

w instrukcji czytałem że profile powinny być minimum 15 cm od narożnika
ale są tam też i inne sposoby więc już sam nie wiem

Pawel78
01-11-2008, 10:21
www.xella.pl/html/pol/pl/PGW-instrukcja_montazu.pdf

fido
01-11-2008, 10:37
ja ta instrukcje czytałem

ale tam jest niedokładnie opisane

1. najpierw robi się sufit a potam ścianki - więc a na rysunku jest inaczej
nie mogę zrobić odwrotnie bo do połaci montuje folie paroszczelną deltareflex potem fermacel na sufit i kolankową a na końcu dojade ściankiami
2. co do skosów łączonych do sufitu
to tam są 3 opcje (str. 16)
więc różne są dopuszczalne - raz piszą żeby kleić łączenie a raz aby dawać alryl
np rys10 kontra rys 12.
u mnie połączyli na rogu profile aby wzmocnić

poza tym na tych rysunkach jest ruszt drewniany - na mam łączniki metalowe bo podwiesiłem pod krokwie 20cm wełny

czy w sieci nie ma rysunku na ruszcie?

dlaczego niby nie można łączyć skos z sufitem 2 profilami

Marcin1978
03-11-2008, 08:23
Ja u siebie łaczylem skosy z sufitem. Zrobilem normalna konstrukcje jak pod GK i przykrecilem plyty feermacell. Z tym ze ja u uzywałem kleju do wszystkich połaczen. NIc nie peka. Nawet ostatnio miałem maly "wypadek". Tz jak chodziłem po stryszku to przypadkowo wdepnolem na sufit. I ku mojemo ogromnemu zdziwieniu nic nie peklo :o :o

Tak ze jak robisz plyty na suficie to tylko klej plyty ze soba a bedzie super.

P.S Sklej sobie 2 plyty za pomoca kleju i zobacz jak mocno trzyma. A i pamietaj ze jak klej lekko przychwyci to zetnij nadmiar szpachelka bedziesz mial mniej roboty pozniej. Bo jak ci zaschnie to..... :cry:

Remasczwa
08-11-2008, 11:01
Do łaczenia jest specjalny profil niemiecki firmy protektor około 6,50 mb do kupienia Welta Wieliczka .Na to gips fizelina gips 99,99 procent pewności :D

fido
08-11-2008, 11:48
co to za profil niemiecki?
podaj adres w wieliczce i jego nazwe

Remasczwa
08-11-2008, 13:55
Firma WELTA Wieliczka profil dylatacyjny do g-k firmy protector.de http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10983bffd94418d5.html

gin
07-01-2011, 22:49
w sprawie zastosowań tych profili można cos poczytac na stronie www.profiltech.com.pl
tam tez chłopaki napisali o nowych technologiach dla fermacella bo ten dzidek z niemiec z brudką co szkolił to lepiej zeby na emeryture odszedł

DIY
08-01-2011, 08:37
Ciekawy link i ciekawe co na to profil elastyczny?. Na marginesie zapytam.
Powiedz mi jak skutecznie mocować ten profil V do płyt nidy hydro, twardej nidy, karton gipsu ognioochronnego, karton gipsu impregnowanego, aquqpanelu, hydro panelu. Parę razy próbowałem i wciąż wkręty się przekrecają w blasze, tzn. nie trzymają płyty z profilem przez co często nawet nie dają się zagłębić na wymaganą głębokość. A te same płyty dają się skutecznie łączyć do profili sytemowych i same z sobą wkrętami gips-gips.

gin
08-01-2011, 14:30
wiem o co biega masz racje chłopaki przepraszali sprzedawców bo zostali zapakowani cieńsza tasmą i poszło pare parti towaru w rynek odchudzonego profilu taka polska reality.( nazwijmy to EKO wpadka )
Huty mają tolerancje +,- 0,07mm i nie zareklamujesz , te siedem setek to prawie 0,1mm i tu był problem

DIY
08-01-2011, 17:18
wiem o co biega masz racje chłopaki przepraszali sprzedawców bo zostali zapakowani cieńsza tasmą i poszło pare parti towaru w rynek odchudzonego profilu taka polska reality.( nazwijmy to EKO wpadka )
Huty mają tolerancje +,- 0,07mm i nie zareklamujesz , te siedem setek to prawie 0,1mm i tu był problem

Nie do końca jednak ważny jest interes i bezpieczeństwo biednego, otumanionego o potrzebie zastosowania profila v inwestora.

gin
08-01-2011, 19:19
Nie do końca jednak ważny jest interes i bezpieczeństwo biednego, otumanionego o potrzebie zastosowania profila v inwestora.

:)

gin
08-01-2011, 19:22
taki biedny to nie jest jak go stac na elastyczny knaufa , ale uzasadnij swoje zdanie otumanionego i bezpiecznego

gin
08-01-2011, 20:19
DIY -WUJU Dobra rada nie chciałem poruszac tego tematu z powodów osobistych ale otworzyłes puszke pandory i pola ci waśc ustępuje abyś armaty swoje wytoczył i nie chował sie gdzies niewiadomo skąd i gdzie

gin
09-01-2011, 02:30
WUJU nie wytrzymałem i właczyłem sie na to forum aby podyskutowac z takimi pseudofachowcami jak ty jestes co narobią i znikaja bo nic innego nie potrafią więc czekam na merytoryke

DIY
09-01-2011, 12:18
Moja armata to zakup tych profili i wstrzymanie inwestycji przy pierwszym niemocującym płyty do profila wkręcie.

gin
09-01-2011, 16:24
bo była partia przeceniona jako drugi gatunek a sprzedawca w sprzedał jako pierwszy gatunek cała historia a ty pojechałes po całosci do tego typu płyt musi być 0,6 i taki jest tylko wszyscy sprzedawcy zamawiaja tańszy

gin
09-01-2011, 16:37
poza tym wszędzie można wybrac albo 0,5 albo 0,6 szkoda ze tak sie stało bo chłopaki nic nie mogli wtedy zrobić a własciciele prosili mnie zeby cie przeprosic w ich imieniu za ta sytuacje i w takich sytuacjach sprzedawca powinien zamówic 0,6 u producenta.

DIY
09-01-2011, 17:25
Nie uważam by przecena zmieniła na korzyść jakość wykonanej takim profilem zabudowy.
Linkujesz i namawiasz do czegoś co istnieje - w doskonalszej formie - już wiele, wiele lat w rozwiązaniach systemowych.
Po za tym w dość opaczny spoób pokazano na linkowanej stronie rozwiązania tzw. starego systemu.
Wobec tego profil jest dla bardziej niewtajemniczonych w temat fachowców.
Co do narózników - amerykańskich - ich celem nie jest ognioochronności a zabezpieczanie naroży przed uszkodzeniami i zapewnianie estetyki krawędzi.

Przeprosiny przyjmuję - do siebie- natomiast inwestor który dał się namówić na takie rozwiązanie profile utylizował do kontenera. Wykonywałem na tej budowie wyłacznie etap płytowania i spoinowania połączeń. I miałem sporo niepotrzebnej dodatkowej pracy - demonaż płyt z sufitów by naprawić paroizolację- profil v łączony był z sufitowym profilem cd przez płytowanie. Demontaż na szczęscie tylko jednej płyty ze skosu. Ponieważ dystrybutor kanufa nie miał na składzie elastyka zastosowałem profil kątowy rigipsa.

gin
09-01-2011, 17:56
To do rzeczy wuju jaki system jest doskonalszy ? z malym uzasadnieniem prosze to po pierwsze i po kolei

gin
09-01-2011, 18:27
TY ZADEN FACHOWIEC NIE JESTES ! UKRYWASZ SIĘ
FACHOWCY odchodza ci i sprzedaż ci spada dlatego kadzisz na tym forum temu profilowi z kazdej strony i blefujesz . KUP SOBIE WUJU ZAPALNICZKE I PODPAL TEN SWÓJ PROFIL TO POGADAMY CO ZES TAM INWESTOROWI NABUDOWAŁ tak ten twój RIGIPSA.

gin
09-01-2011, 18:44
Siedzisz sobie w foteliku w pracy i wymyślasz historyjki i szkolisz fachowców kity im wciskasz , dlatego sie ukrywasz ale ludzie ci przestaja wierzyc dlatego tu wpadłes pokadzić to jak tam z tym lepszym systemem odkryj sie

DIY
10-01-2011, 16:30
Pewne blefy to zastosowano na likowanej przez ciebie stronie.
Pozdrawiam.

gin
10-01-2011, 19:05
Znudziło mi sie takie gadanie jak sie juz czegoś czepiłeś to badz obiektywny i czep sie CD 60 0,5mm przedewszystkim cały rynek nim zawalony miliony to profil główny przenoszacy obciażenia itd i tu cie moge poprzec nastepnie wszystkie rozmiary CW .0,5mm.itd nastepnie czep sie UD,UW o,5mm a ty tylko uczepiles sie jednego. Wiem ze bardzo cie cos boli ...Ale nie ma IDEALNYCH ROZWIĄZAN SYSTEMOWYCH ! zawsze sie ktos znajdzie co mu cos nie bedzie pasować i nikt nikogo nie zmusza aby coś kupił aby coś zrobil aby zmieniał poglady jednak slyszałem ze tylko krowy ich nie zmieniaja

gin
10-01-2011, 19:42
Na tej stronie masz czysta stara robote z przesunietymi nieznacznie plaszczyznami zabudowy z wyeliminowanym CD 60 i ze starej szkoły zamiast wyginanego młotkiem UD 30 zastapiono go V-ka .Tak jak mawiał DZIADEK KNAUF jak przychodzili do niego z pomyslami z RICHTER mozecie wiele zmienic ale to ma sie wszystko kupy trzymac .

gin
10-01-2011, 20:19
Pomoge ci rozwiazac zagadke . Uklad naprezeń krokwiowych rozrysowany dokładnie byłby bardzo nieczytelny dla wielu i dlatego zastapiono go jedna wypadkowa i mojej ocenie slusznie postapiono.

DIY
10-01-2011, 21:28
Znudziło mi sie takie gadanie jak sie juz czegoś czepiłeś to badz obiektywny i czep sie .... 0,5mm przedewszystkim cały rynek nim zawalony miliony to profil główny przenoszacy obciażenia itd i tu cie moge poprzec ...
I tu jest pewien szkopuł lecz jest do obejścia. Drodzy inwestorzy wiem, że nie wszyscy jesteście tacy jak poniżej przytaczam lecz wiadomo bywają wyjątki.
Największym kosztem w suchej zabudowie są profile.
Mimo, że konstrukcje oparte na profilach w tym ryflowanym 0,55 -0,6mm i gładkich 0,6mm i akcesoriach 1mm są mimo wszystko tańsze, bo są dużo trwalsze i mogą być poddawane dużym obciążeniom a przy tym mogą być opłytowywane wielowarstwowo.
To jednak cena jednostkowa mb czy sztuki profili 0,5 w tym akcesorii 0,6-0,8mm - a są dostępne jeszcze cieńsze - jest w oczach nabywcy korzystniejsza - nabywcą rozumiem tu również handlowca. Do tego klient bywa 'sprytny' i biega po wszystkich dostępnych mu sklepach i wybiera z ofert tylko te 'łakome' kąski - często, też niepasujących do siebie bo wykazujące nadmierne luzy lub odkształcające jeden drugi przy montażu. Doliczyć do tego jeszcze trzeba wykonawcę z wyłączonymi emocjami.
Dlaczego, bo przed zakupem często dokonuje wstępnych wyliczeń zapotrzebowania na podstawie kart technicznych 'grubych' profili a na koniec dokładnie lub mniej dokonuje na tej podstawie montażu. Rachunek wychodzi mu prosty - niby liczy się ekonomia oszczędziania - szkoda tylko, że oszczędność bywa stratą wkładu nazbyt niespodziewanie szybką - naprawa pęknięć, ugięć a często i upadków całych konstrukcji.

I tu polecam wszystkim przyszłym inwestorom chcącym zastosować suchą zabudowę we własnym M czy D, lekturę pewnego wydawnictwa dostępnego w Polskim Stowarzyszeniu Gipsu a dostępnym pod adresem http://www.systemsuchejzabudowy.pl/.
Pozdrawiam

gin
11-01-2011, 18:13
DIY ostatni twój post BRAWO obiektywna słuszna ocena dodam tylko ze tani profil bo cienki na dodatek powłoki ocynku grubo ponizej Z 100 g/m2,czesto z blach niepasywowanych itd. Polecam lekture.
Wracajac do tematu" FERMACEL -łaczenie na skosach "intencja linku było ciekawe rozwiazanie a bardzo mało popularne MIX płyty FERMACEL przyklejony na klej do ścianki kolankowej zamykajacy obreb murłaty i połaczony z systemem G-K w innowacyjny i wypróbowany mój sposób. Patrz instrukcje montarzu ścianki kolankowe KS2.
Po wyschnieciu kleju przykrecamy Profil -V bezpośrednio do płyty Fermacel wkretami fermacell,rozmieszczamy profile na skosie i zamykamy płyta G-K. Panowie rewelacja
Szybka robota ,konstrukcja może uginac sie . Taniej niz tynkowanie tej scianki i meksyk z Rapica i tynkiem w obrebie murłaty patrz http://www.youtube.com/watch?v=rwQ3OatMhuM. Odunac sie nalezy pierwszym profilem CD od Profilu V max 400mm, dla sfazowanej płyty zawsze odjać 12mm. Na marginesie to eksperci Fermacell podsuneli mi pomysł zastosowania do ich płyty Profilu -V z którymi miałem przyjemnosć wspólpracowac niejednokrotnie .Prawdziwi specjalisci.

DIY
11-01-2011, 18:41
Okładzina na kleju - suchy tynk.
Maskowanie ścianki kolankowej, wieńca i murłaty okładziną na klej w połączeniu z profilem cd posiada w swoich zeszytach rigips.
W rozwiązaniu rygipsa profil cd mocowany jest uchwytem do murłaty gdyż dolna cżęść - okładzina na kleju - z obojętnie jakiej by nie użyto płyty do jej wykonana - nie posiada ochronności ogniowej.
Dalsza zabudowa skosów wykonywana jest w/g ogólnych zasad rigipsa.

gin
12-01-2011, 09:28
Widzisz wujku i tu cie zlapalem ty brylowałes po salonach w warszawie ze swoimi teoriami a ja musiałem latać po budowach z AKRYLEM na reklamacje dlatego przydał by sie mały lifting twoim systemom.

DIY
12-01-2011, 16:18
Ściślej, to na czym mnie złapałeś?
Że napisałem o braku klasyfikacji ogniowej dla okładzin na kleju? Wiesz siedzę biurko duże, drzwi wąskie, okno duże ale za plecami więc nie wszystko widzę
Jak jest klasyfikacji to przepraszam bardzo, rano poproszę asystenta by mi ją przyniósł.

gin
12-01-2011, 19:27
Nowe rozwiazania i nowe produkty zawsze wypierac bedą stare i tak zawsze bylo i bedzie . Jak powstanie nowe zawiesie to też bedzie niektórych bardzo bolec i bedą pluć na to rozwiazanie. Wtedy upadna wszystkie systemy mysle że to kwestia czasu . Pomysl albo zadzwon i powiedz HIUSTON MAMY PROBLEM ale oni jeszcze niczego nie rozumieja

DIY
12-01-2011, 20:57
Zrobiłeś z siebie ambasadora V-ki, zauważ jedną rzecz każdy z producentów ma na swojej stronie www umieszczone wszystki uzyskane świadectwa.
A linkowana strona podała tylko nr aprobaty i jak zobaczyć treść, wydrukować a to papier na miarę polisy ubezpieczeniowej.

Uparłeś się na profil V jakby nie istniał profil elastyczny bądź profil kątowy - oba zgodne z deklarowanymi przez producenta grubościami.
One istnieją i są dedykowane wszędzie tam gdzie są faktycznie niezbędne do tego stanowią całość z resztą i to jest ważne dla klienta ostatecznego - wykonawcy, inwestora dalej samego użytkownika.

Obecnie jeden z producentów wprowadził na nasz rynek nowe płyty, akcesoria montażowe, gipsy, profile i szykuje kolejną nowośc, inny wprowadził nowy rodzaj gotowej masy szpachlowej i nową płytę, itd.

gin
12-01-2011, 21:25
Widzisz to ludzie oceniaja wartość produktu bo maja swój rozum.Ja stosuje również profil elastyczny bo to jest dobrym produktem i zastosowuje tam gdzie uwazam.A ty chcesz pozbawić wykonawców i dyktować co maja kupowac i stosować,Ale każdy produkt ma swoje wady i zalety.I trzeba być obiektywnym w opiniach o produktach.Najbardziej chyba to nienawidzisz Norgipsu i V-ki ,to ich produkty sa wszystkie do dupy , to będziemy oceniac tamte produkty

gin
12-01-2011, 21:49
Posłuchaj mnie uważnie rzeżbiłem kiedys w niemczech sufity w dużych sklepach skomplikowane i wymyslne i bardzo potrzebowałem takiego produktu właśnie jak v-ka i go nie było i wiesz co tam powychodziło za GOWNO jak tamte barany mogły coś takiego ODEBRAĆ ale to ich problem i brak mi słów na głupote materiały i akcesoria top producenta.

DIY
12-01-2011, 22:15
Opisałem już powyżej swoją przygodę z profilem V.
Jutro podjadę do sklepu kupię na próbę jeden profil i wolnej chwili będę mocował do niego kolejno różne płyty.

Pracę w niemczech sobie chwalę a im dalej od naszej 'granicy' tym lepsze materiały.

gin
12-01-2011, 23:27
Widze ze masz duzo wolnego czasu i pieniędzy to przetestuj dla mnie te zabaweczki przy okazji

http://www.youtube.com/watch?v=SAsIjwfb2-8&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=_VxS0IKT5B0&NR=1

DIY
14-01-2011, 16:38
Udana próba zamocowania płyt do profila. Używałem płyt od A do F w dwóch warstwach. Z płytami krzemianowymi i g-w już gorzej dla grubości od 20mm tylko wolnoobrotowa akumulatorowa wkrętarka dała szansę na wkręcenie wkręta bez zerwania. Wkręty tzw. market na wagę.
Nie wiesz przypadkiem dlaczego V w załączniu do aprobaty jest podana jako zalecana a w samym badaniu nie brała udziału?

Bazuka, flaty, szpachelki, wrotki ... ehh stare czasy.

gin
14-01-2011, 19:09
Na szybkich obrotach dla G-W fermacella zrywa nawet w łatach drewnianych i CD 60 0,6mm trzeba wyczuć i pod koniec zwolnic tak jak z pchełkami.
Wszystkie profile metalowe w eu sa sklasyfikowane do klasy A1 bez badań i stosowane jako przegrody poziome lub pionowe ogniowe.

gin
14-01-2011, 19:23
A lepiej bedzie jak zakończymy temat bo jak ja zaczne opowiadac o przygodach systemowych na osiedlach w szczecinie to kaplica.Musisz wziac pod uwage jeszcze czynnik błedów który moze popełnic wykonawca.

DIY
14-01-2011, 23:33
Na szybkich obrotach dla G-W fermacella zrywa nawet w łatach drewnianych i CD 60 0,6mm trzeba wyczuć i pod koniec zwolnic tak jak z pchełkami.
Wszystkie profile metalowe w eu sa sklasyfikowane do klasy A1 bez badań i stosowane jako przegrody poziome lub pionowe ogniowe.
Wszystkie płyty do grubości 15mm można zamocować montażówką bez problemu. Dopiero przy płytach krzem. i g-w 20 zaczyna się kłopot, nie mam w okolicy płyt g-k 20-25mm więc daję luz. Ogólne wrażenia do poprzednich profili +9 bo tamte dostały +1 za fakt istnienia.
Na tej podstawie moge powiedzieć, że chylę czoła.

Imam się tego zawodu parę lat w większości na obczyźnie - kanada /tu u mojego pracodawcy dominuje Sheetrock/, niemcy /to bywa różnie to raz kanuf to rigips a czasem farmacell i inne wynalazki rodem z polski/ w tym parę razy w polsce.
Chętnie dowiem się czegoś o polskich zwyczajach. Jeżeli masz doświadczenia - dobre i złe to pisz.
Mogę wzamian oddać parę doświadczen o winylach i automatach.
Szczecin a uważasz, że różni się od Poznania czy Katowic.

gin
15-01-2011, 01:33
Nie będe srał w swoje gniazdo,na błedach sie uczymy całe zycie i głupimi umieramy.

gin
28-01-2011, 10:29
Na wrocław i opole wszedł CD 60 równo 0,4mm.sprzedawcy są zachwyceni bo o 10gr tańszy jeszcze developerzy i tandeciarze również zachwyceni i nie trzeba kręcić wystarczy wziąść go w palce.

DIY
28-01-2011, 18:51
Żartujesz sobie?

gin
30-01-2011, 15:39
to nie żarty byłem tam i sam nie wierzyłem ludzie nie mają pojęcia liczy sie cena ,nawet nie pytałem o producenta bo nogi mi sie ugieły