PDA

Zobacz pełną wersję : węgarek a parapet zewnętrzny



Mefi-Z
01-11-2008, 13:22
Witam i proszę o poradę. Buduję dom energooszczędny i w następnym tygodniu będę ocieplał ściany zewnętrzne styropianem. Wokół ram okiennych zamierzam utworzyć węgarek i w związku z tym pytanie. Jak zamontować parapety zewnętrzne, żeby nie likwidować pod oknem węgarka a jednocześnie zachować szczelność przed wilgocią i uniknąć mostka termicznego? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Jacek

beton44
01-11-2008, 16:18
Witam i proszę o poradę. Buduję dom energooszczędny i w następnym tygodniu będę ocieplał ściany zewnętrzne styropianem. Wokół ram okiennych zamierzam utworzyć węgarek i w związku z tym pytanie. Jak zamontować parapety zewnętrzne, żeby nie likwidować pod oknem węgarka a jednocześnie zachować szczelność przed wilgocią i uniknąć mostka termicznego? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Jacek

Ad czerwone w powiązaniu z problemami. Zrób węgarek ze styropianu :-?

Mefi-Z
01-11-2008, 16:58
Jednak jak zamontować parapety zewn. żeby między nie i ramę okna nie dostawała się woda?

r-32
01-11-2008, 19:16
Okna PVC ?
Co to za parapet(y) , że masz z tym problem ?
A ...i chyba najważniejsze - po co ci te węgarki ?(czyt.problemy)
Coś chyba kolega chce przekombinować (styro 20cm?może więcej?)...

Pozdrawiam

Mefi-Z
01-11-2008, 20:24
Parapety mają być jak najprostsze blaszane, a dom energooszczędny i dlatego chcę ocieplić ramy okienne. Niestety nie wiem jak zamontować te nieszczęsne parapety żeby nie było szczelin między nimi a ramą okna. Może ktoś zna jakiś "cudowny" patent?

Mefi-Z
01-11-2008, 20:25
Okna PCV, styropian ponad 20cm

NJerzy
01-11-2008, 20:55
A zapytam nieśmiało: jak te okna są ustawione względem ściany - zlicowane z zewnętrzna płaszczyzną czy inaczej?

Mefi-Z
02-11-2008, 06:50
okna są zlicowane z zewnętrzną płaszczyzną ściany pozdrawiam

Mefi-Z
02-11-2008, 17:33
Może jednak jakiś sprawdzony pomysł?

r-32
02-11-2008, 18:08
"Sprawdzony pomysł" ?
Obawiam się , że możesz sie nie doczekać.
Pomysł z węgarkami ze styropianu wydaje mi się trochę nowatorski.
A parapety ...
Jest na Forum gość (ośmielę się użyć słowa guru) od okien - może
się spotkał z takim przypadkiem , coś podpowie ?
jareko go zowią.

Pozdrawiam

jareko
02-11-2008, 18:21
parapet podłożyć pod okno w pierwszy rowek, i tylko nie za bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "węgarek" - jeśli dodatkowe obramowanie okna wystającym kawałkiem styropianu to faktycznie dodajesz sobie zupełnie niepotrzebnie roboty i poza ewentualnym efektem estetycznym niewiele dający. Ale jeśli to masz na myśli to parapet najlepiej zrobić szerszy - tak szeroki jak zewnętrzne wymiary tego "węgarka" - i powyzej niego dać te dodatkowa obramowanie - przyjrzyj sie starym budynkom - tam dokładnie zobaczysz jak to jest zrobione. parapet na tyle wystający z elewacji by stryo poniżej parapetu robiące pozioma, dolna cześć obramowania uwzględnić

Mefi-Z
02-11-2008, 21:33
parapet podłożyć pod okno w pierwszy rowek, i tylko nie za bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "węgarek"

Pisząc węgarek mam na myśli nasunięcie styropianu na ramę okna o ok.3-5 dodatkowych cm. Ale w tym wypadku nie mam możliwości podsunięcia parapetu pod ramę okna. Jak więc zamontować te parapety żeby zachować szczelność dla wody. Jeśli przekombinowuję to niech mnie ktoś naprostuje Z góry dziękuję
P.S. Sorry jeśli kiepsko to opisuję, ale kiepski ze mnie budowlaniec
Jacek

ver***s
14-11-2008, 15:25
Jeśli chcesz zostawić ten styropian powyżej ramy okna to masz takie wyjście: do ramy okna z PCV metalowy parapet można przytwierdzić wkrętami, a przestrzeń pod parapetem wypełnij pianką niskoprężną.