PDA

Zobacz pełną wersję : projekt schodów



nely
01-11-2008, 17:48
Gdzie mozna tanio zrobić sam projekt schodów?
(znalazłam na allegro za 244 zł brutto + 18 zł koszt przesyłki, ale może wiecie gdzie mozna zrobić to taniej?)

jajmar
01-11-2008, 19:36
Gdzie mozna tanio zrobić sam projekt schodów?
(znalazłam na allegro za 244 zł brutto + 18 zł koszt przesyłki, ale może wiecie gdzie mozna zrobić to taniej?)

jakich schodów ?

wojtas122
01-11-2008, 20:20
samemu najlepiej usiąść i rozrysować :)

nely
01-11-2008, 20:53
chodzi mi o dokładny wymiar schodów drewnianych 1:1
(aby móc go dac do wykonania do stolarza)

wojtas122
01-11-2008, 21:32
to co to za wykonawca jeśli musisz dać mu projekt schodów??? w oferowanych na allegro projektach zdarzają sie błędy konstrukcyjne,wymiarowe itp.tak wiec oprócz projektu dobrze widzieć gdzie ten projekt miałby być i ewentualne błędy korektorować w trakcjie produkcji schodów, niż martwić sie na montażu.
powodzonka

zezo
01-11-2008, 22:03
A sam może byś zrobił to nic trudnego, wystarczy tylko się przyłożyć.
Ja swoje schody /co prawda nie drewniane/ betonowe rozrysowałem sobie sam, majster co mi je robił nie mógł pojąć że ja takie schody chcę, nawet doszło między nami do kłótni, ale wyjaśniłem mu kto będzie chodził po tych schodach że ja będę człapał na górę a nie on, to co on się przejmuje ?
ja takie chcę i po sprawie.
Dzięki temu mam wygodne schody, /o ile schody mogą być wygodne a jeszcze zabiegowe/ a miejsca na schody miałem tyle co przysłowiowy kot napłakał.
Tak więc jeszcze raz proponuję samemu się przyłożyć do swoich schodów.

zezo
01-11-2008, 22:06
i jeszcze jedno
podzielam zdanie wojtasa 122

co to za wykonawca jeśli musisz dać mu projekt schodów???
właśnie
co to za wykonawca ?

monter2
02-11-2008, 07:17
własnie zmien lepiej stolarza na takiego co sam wykona cale schody od projektu po montaz.unikaj samodzielnego rysowania bo nawet jesli ci sie uda dobrze to zrobic to wykonawca moze cos spartolic i zgoni na ciebie

labas1
02-11-2008, 07:41
chodzi mi o dokładny wymiar schodów drewnianych 1:1


Nie robi się projektu 1:1 :lol:

nely
02-11-2008, 09:49
chodzi mi o coś takiego

http://www.allegro.pl/item466947471_projekty_schodow_drewnianych.html

a wykonawca rzeczony to nie firma robiąca schody tylko znajomy co mi taniej w firmie wytnie drewno na wymiar, ale najpierw muszę mu te dokładne wymiary podać, stąd moje poszukiwania

ja sie totanie na tym nie znam, jak rysuję to wychodzą mi jakieś głupoty :oops:
ale gdyby ktoś z forumowiczów, który wie, że to łatwe i proste i kiedykolwiek coś takiego robił - mógłby mi pomóc to byłabym bardzo wdzięczna :wink:

zezo
02-11-2008, 13:12
To może tek kilka wymiarów gdzie te schody mają się zmieścić, jaka różnica poziomów i dopiero może ktoś się znajdzie na forum biegły w temacie schody.
Ale wiem że święci garnków nie lepią wystarczą tylko podstawy rysunku technicznego i wszystko można sobie narysować.
Jeżeli się rozchodzi o takie rysowanie schodów na odległość to raczej się nie piszę i osobiście odradzam, wyniknie jakiś błąd i będzie klapa.
A jeśli znajomy ma to robić to zaproś go do siebie na dobrą kawkę czy też browarek i bankowo uporacie się z tym zagadnieniem.
Powodzonka życzę