PDA

Zobacz pełną wersję : naświetle z luksferów



iwcia43
01-11-2008, 19:49
Czy można naświetle boczne drzwi wejściowych wykonać z luksferów? Taki pomysł przyszedł mi do głowy. Mam już zrobiony mur na 140cm. Czy można tak domurować taki kawałeczek? Jak z przenikaniem ciepła przez coś takiego? Koszt naświetla oryginalnego mnie normalnie osłabił. Może ktoś z forumowiczów ma lub spotkał takie rozwiązanie

frupper
01-11-2008, 20:22
Szkło ma lambdę w okolicach 0,80 , ponadto jeżeli luksfery zostaną obsadzone w murze wokół nich tworzy się dość paskudny mostek cieplny - sam kiedyś rozważałem takie naświetle - ale ze względów właśnie cieplnych zrezygnowałem

iwcia43
01-11-2008, 20:45
Dziękuję bardzo choć to smutne wieści :cry:

frupper
01-11-2008, 21:00
Nie ma sprawy - tym bardziej ,że zasmuciłem (niechcący oczywiście) - popytaj w firmach produkujących okna - czasem mogą wykonać takie naświetle w całkiem rozsądnych kwotach, oczywiście przyjamniej w standardzie 1,0-1,1 wsp.przenikania.

Pozdrawiam

Etiuda
05-11-2008, 21:30
Współczynnik przenikania ciepla dla ściany z luksferów to ok. 2,9 W/m2xK. (lusfer to nie jest pełne szkło). Okna mają współczynnik ok. 1,6 ( średnia dla ramy, wkladu szklanego (1,0) i ościeżnicy). Mostki cieplne wystepują -oczywiście - jak przy każdym oknie i drzwiach ale..... można rozważyc :D :D zwlaszcza ze to sa drzwi zewnetrzne czyli przegroda do wiatrołapu a wiec do pomieszczenia o stosunkowo niskiej temperaturze. Straty nie beda tak wiele wieksze. :D