PDA

Zobacz pełną wersję : 11/2003 Forum Muratora w Muratorze



HenoK
21-10-2003, 13:26
Zauważyłem, że wydatnie zwiekszył się udział Forumowiczów w "papierowym" wydaniu "Muratora".
Poprzednio były to wypowiedzi na jeden temat, a teraz opinie Forumowiczów są cytowane w 4 róznych tematach. :D

Aga J.G
22-10-2003, 18:07
Nawet my możemy zaistnieć w gazecie na papierze. :lol:

ryniu
23-10-2003, 10:47
Nawet my możemy zaistnieć w gazecie na papierze.

w gazecie... lub czasopiśmie :D

Teska
23-10-2003, 21:01
niom....zawsze miło poczytać co i jak budujemy...

Bartt
24-10-2003, 08:26
nie ma co się cieszyć - w efekcie przybyło stron bez nowej dla nas treści :(

bilbo
26-10-2003, 22:13
Tak, ten numer "Muratora" stanowczo mniej mi odpowiadał. Zbyt dużo forum. W rezultacie czytałam dwa razy to samo!!! :evil:

Krystian
27-10-2003, 10:20
Zauważyłem, że wydatnie zwiekszył się udział Forumowiczów w "papierowym" wydaniu "Muratora".
Poprzednio były to wypowiedzi na jeden temat, a teraz opinie Forumowiczów są cytowane w 4 róznych tematach. :D

Redakcja więcej cytuje odkąd (maj lub czerwiec) nie rozdaje kubków za cytowanie wypowiedzi... :lol: :lol: :lol:

tdxls
28-10-2003, 10:39
Zawsze jest coś za coś.
Nie ma kubków, ale forum więcej na papierze.

Wowka
31-10-2003, 08:35
Redakcja więcej cytuje odkąd (maj lub czerwiec) nie rozdaje kubków za cytowanie wypowiedzi... :lol: :lol: :lol:

A szkoda :cry: . Za sam numer 11/03 moja "kolekcja" powiększyłaby się o 3 kubasy :wink:

pyrka
08-11-2003, 15:57
Swoją drogą to coś jest nie w porządku, że murator cytuje cudze wypowiedzi za darmo, bez zgody i autoryzacji osób, które je wypowiedziały.

bilbo
08-11-2003, 16:14
W porządku, nie w porządku, ale regulamin Forum mówi:


5. Wydawnictwo MURATOR zastrzega sobie prawo do publikowania wybranych wypowiedzi uczestników FORUM na łamach pism Wydawnictwa w celu wymiany pogladów na tematy budowlane.

6. Za zamieszczenie publikacji, wypowiedzi jej autorowi nie przysługuje wynagrodzenie.

pyrka
08-11-2003, 17:53
Czy takie jednostronne zapisy są dozwolone i prawnie skuteczne? Co na to urząd ochrony konsumenta?

bilbo
08-11-2003, 20:44
Hmm... w warunkach rejestracji nie ma ani słowa o tym, że zgadzamy się z owym regulaminem.
Ale regulaminy chyba tak jednostronnie się wprowadza. Jak wchodzisz do parku, albo na plażę, to tam też jest regulamin na tablicy. I chyba należy go przestrzegać.
My zresztą za dobrze się tu na Forum bawimy, by pytać o tą sprawę w urzędzie ochrony konsumenta. Jeszcze by nam forum zamkli :-)

A tak w ogóle, to chyba nie jesteśmy tu konsumentami - konsument nabywa produkty i usługi. My tu wleźliśmy za friko. A dokładniej za prawo nas cytowania.

pozdrawiam wszystkich Forumowiczów
Robert

pyrka
08-11-2003, 23:35
Regulamin w parku jest umieszczany zgodnie z treścią uchwały samorządu lokalnego i stanowi prawo o znaczeniu lokalnym dopuszczone przez konstytucję. Natomiast umowy cywilne to inna para kaloszy. Nie ma zgody dorozumianej, trzeba wyraźnie powiedzieć lub napisać "tak, zgadzam się".

bbb
08-11-2003, 23:41
Regulamin w parku jest umieszczany zgodnie z treścią uchwały samorządu lokalnego i stanowi prawo o znaczeniu lokalnym dopuszczone przez konstytucję. Natomiast umowy cywilne to inna para kaloszy. Nie ma zgody dorozumianej, trzeba wyraźnie powiedzieć lub napisać "tak, zgadzam się".

Kurna Pyrka a ja STANOWCZO NIE, NIE ZGADZAM SIĘ , zebyś Ty pisała na tym Forum bo jesteś baaaaaaaaaardzo nudna. Nikt Cię nie prosi o pisaniu TU więc przestań się czepiać

pyrka
09-11-2003, 00:17
BBB, a co ciekawego masz do powiedzenia poza tym na co się nie zgadzasz?

bbb
09-11-2003, 00:40
BBB, a co ciekawego masz do powiedzenia poza tym na co się nie zgadzasz?

Jak widzisz z ilości moich postów głównie czytam, dużo się z tego uczę ale i dobrze się bawię.
Wszyscy jesteśmy tu i tu piszemy z własnej nieprzymuszonej woli. Każdy piszący jest pełnoletni i odpowiedzialny za to co napisał.
Z tego co zdążyłem pobieżnie się zorientować Twoje wypowiedzi nie wnoszą nic szczególnego na Forum w zakresie procesu budowlanego, jeżeli niechcesz być cytowana w M. to raczej czytaj i ucz się a nie wypowiadaj
Wcale nie przeszkadza mi drukowanie naszych wypowiedzi w Muratorze.
serdecznie pozdrawiam

Jezier
09-11-2003, 21:49
Natomiast umowy cywilne to inna para kaloszy. Nie ma zgody dorozumianej, trzeba wyraźnie powiedzieć lub napisać "tak, zgadzam się".

Ale przecież jest zgoda. Umieszczając wypowiedź na forum automatycznie zgadzasz się na jej wykorzystanie. Można pisać sobie do organizacji konsumenckich albo pozywać wydawnictwo do sądu ale to tylko strata czasu i pieniędzy. Nie ma też obawy, że nam forum zamkną.
Uczestnicy Forum poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści

AgnesK
10-11-2003, 15:51
Rany, bbb, nie napuszaj się tak. O co Ci chodzi? Nie chcesz, to nie czytaj wypowiedzi Pyrki.
Wszyscy jesteśmy tu i tu piszemy z własnej nieprzymuszonej woli. No właśnie. Także w życiu spotykamy się z ludżmi, których słuchać nie chcemy. Jak zobaczysz post Pyrki nie czytaj, i już. A na Forum każdy może wyrażać swe opinie - co niniejszym czynię.
Pozdrowienia AgnesK
Ps. Kurcze, już się boję Twej wnikliwej analizy moich postów.

AgnesK
10-11-2003, 15:52
I jeszcze jedno - mi także nie przeszkadza drukowanie naszych wypowiedzi. Lubię je czytać, przypominać sobie.

pyrka
10-11-2003, 22:32
Mnie to też nie przeszkadza. Po prostu należę do ludzi dociekliwych i lubię wszystko wiedzieć. Może też dlatego, że jestem straszną formalistką. Moje pytania i wątpliwości dotyczyły raczej samej zasady niż Muratora, bo takie podejście spotyka się także gdzie indziej. O ludziach, którzy tylko czytają(podglądają) innych a ich uwagi i wypowiedzi ograniczają się do: "nie marudź, bo jesteś nudny" mam wyrobione zdanie i nie podejmuję dyskusji. A forum jest właśnie do tego, żeby każdy mógł gadać co chce i każdy znajdzie swoich słuchaczy.

bbb
10-11-2003, 22:38
AgnesK jestem niespotykanie spokojny człowiek i nie trzeba się mnie bać :wink: .Jak pisałem m.in. dobrze bawię się na tym Forum. Agnes nie jest tak źle jest jeszcze kilka osób, które mnie bardziej od Ciebie denerwują :wink: :D
A tu się wkurzyłem, bo nie tylko forumowicze czytają Muratora. Dlaczego tym, którzy nie mają tej przyjemności bycia tu nie pomagać. Nie cierpię bezsensownego szukania na siłę dziury w całym. I tu się chyba ze mną zgodzisz, że Pyrka trochę przesadziła i mnie też poniosło. :cry:
pozdrawiam

bbb
10-11-2003, 22:56
Pyrka ja staram się przestrzegać reguł i jeszcze do niedawna w moim profilu było napisane "nie pytaj, szukaj najpierw odpowiedzi" i nawet nie zauważyłem, że tak się rozgadałem :wink: i jestem już sympatykiem Forum. Widzisz dzięki Tobie dowiedziałem się, że mogę już zacząć się więcej odzywać :wink:
No i najważniejsze, że Ci to nie przeszkadza umieszczanie wypowiedzi z Forum w Muratorze :wink:
No to graba na zgodę :P
Co Ty na to ?
Zapraszam do Kawiarni na Forumowej na kawę
pozdrawiam

pyrka
10-11-2003, 23:10
Mogę na herbatę, bo kawy raczej nie pijam- wbrew obiegowej opinii o kawie zasypiam po niej.

bbb
10-11-2003, 23:11
To zapraszam :D

AgnesK
11-11-2003, 20:17
bbb, już się Ciebie nie boję.... :wink:

bbb
11-11-2003, 22:34
AgnesK Bardzo się cieszę :P :oops:

bilbo
12-11-2003, 18:52
...Nie ma też obawy, że nam forum zamkną....

Wiem o tym. :-)
Za dużo się naoglądałem "Potwory i Spółka" i stąd te teksty :-)

pozdrawiam wszytkie potwory i tych strasznych inaczej :-)
Robert