PDA

Zobacz pełną wersję : pomysl na ocieplenie



brachol
02-11-2008, 10:18
Witam
tak sobie mysle czy warto robic ocieplenie sciany murowanej z silikatow ale nie tradycyjnie klejac styro lub welne do sciany tylko stosujac szkielet drewniany i pomiedzy dajac welne taka jak do zabudowy poddasza (podobne parametry a cena nizsza niz welna elewacyjna) na to folia plyta OSB do niej styropian i na to tynk.
zaleta tego systemu jest jak dla mnie lawiejsze wykonanie oraz nizsza cena i chyba bardziej wytrzymala elewacja bo sporo cienszy styropian
Ma ktos jakies przemyslenia na ten temat?

Daga&Adam
02-11-2008, 10:28
tak sobie mysle czy warto robic ocieplenie sciany murowanej z silikatow ale nie tradycyjnie klejac styro lub welne do sciany tylko stosujac szkielet drewniany i pomiedzy dajac welne taka jak do zabudowy poddasza (podobne parametry a cena nizsza niz welna elewacyjna) na to folia plyta OSB do niej styropian i na to tynk.
zaleta tego systemu jest jak dla mnie lawiejsze wykonanie oraz nizsza cena i chyba bardziej wytrzymala elewacja bo sporo cienszy styropian
Ma ktos jakies przemyslenia na ten temat?

Ojezu, naprawde uwazasz, ze zrobienie sciany ~6 warstwowej jest prostrze i tansze niz 2 warstwowej ? :-) W dwuwarstwowej rozrabiasz klej, nakladasz na styropian, przyklejasz, gotowe! W Twojej wersji tez to trzeba zrobic ale na sam koniec, tuz po zamocowaniu rusztu, ulozeniu welny i przymocowaniu plyt OSB. Jakies 3 x wiecej roboty ;)
pozdr.

NJerzy
02-11-2008, 11:14
Nie no, dobrze mówi - potem tylko zdemontuje te silikaty i zostanie mu kanadyjczyk :-)

Dariuszfr
02-11-2008, 12:10
Witam
tak sobie mysle czy warto robic ocieplenie sciany murowanej z silikatow ale nie tradycyjnie klejac styro lub welne do sciany tylko stosujac szkielet drewniany i pomiedzy dajac welne taka jak do zabudowy poddasza (podobne parametry a cena nizsza niz welna elewacyjna) na to folia plyta OSB do niej styropian i na to tynk.
zaleta tego systemu jest jak dla mnie lawiejsze wykonanie oraz nizsza cena i chyba bardziej wytrzymala elewacja bo sporo cienszy styropian
Ma ktos jakies przemyslenia na ten temat?

Ja bym juz nie dawal styropianu i tynku bo to duzo roboty. Na te plyty osb dalbym jakas ladna drewniana elewacje i tyle. Dom bedzie wygladal oryginalnie i ciekawie. Elewacja drewniana jest o tyle dobra ze mozesz sie o nia oprzec odbic pilka czy kopnoac i sie nic jej nie stanie. a nawer jak sie cos uszkodzi to tylko deske wymieniasz.

brachol
02-11-2008, 18:18
Ja bym juz nie dawal styropianu i tynku bo to duzo roboty. Na te plyty osb dalbym jakas ladna drewniana elewacje i tyle. Dom bedzie wygladal oryginalnie i ciekawie. Elewacja drewniana jest o tyle dobra ze mozesz sie o nia oprzec odbic pilka czy kopnoac i sie nic jej nie stanie. a nawer jak sie cos uszkodzi to tylko deske wymieniasz.
ja w sumie zapomnialem dodac ze czesc elewacji bedzie wykonana wlasnie z drewna i dlatego tez przyszzedl mi do glowy taki pomysl jak znaczna to bedzie czesc to jeszcze trwaja rozmowy i pertraktacje na najwyzszym szczeblu 8)

zbigmor
03-11-2008, 09:04
Ja bym juz nie dawal styropianu i tynku bo to duzo roboty. Na te plyty osb dalbym jakas ladna drewniana elewacje i tyle. Dom bedzie wygladal oryginalnie i ciekawie. Elewacja drewniana jest o tyle dobra ze mozesz sie o nia oprzec odbic pilka czy kopnoac i sie nic jej nie stanie. a nawer jak sie cos uszkodzi to tylko deske wymieniasz.
ja w sumie zapomnialem dodac ze czesc elewacji bedzie wykonana wlasnie z drewna i dlatego tez przyszzedl mi do glowy taki pomysl jak znaczna to bedzie czesc to jeszcze trwaja rozmowy i pertraktacje na najwyzszym szczeblu 8)

Piszesz o metodzie lekkiej, suchej. Czy to mniej pracy? Raczej nie. Czy tańsze? Możliwe, jak robociznę weźmiecie na siebie. Na konstrukcję drewnianą dajesz wiatroizolację i osłaniasz drewnem.

Trociu
03-11-2008, 10:49
Może i sama wełna jest tańsza, ale nie zapominaj o dodatkach w stylu:
- łaty drewniane mocowane do ściany
- płyta OSB

Przelicz całościowo, czy Ci się to opłaca. Jeżeli tak - to idź tym tropem.