PDA

Zobacz pełną wersję : Roboty ziemne- drenaz izolacja i ocieplenie fundamnetu



majkii
03-11-2008, 10:54
Witam
Jakie sa teraz ceny robot ziemnych takich jak drenaz przy fundamencie, izolacja i ocieplenie fundamentu, polozenie bednarki i na koniec zamontowanie odplywu wody z rynien ? Czy cena 70zl/mb jest do przyjecia ?
pozdr.

Mymyk_KSK
03-11-2008, 21:49
może trochę pomogę..

my płaciliśmy w sumie 280 zł/m2

-robiocizna
-materiały

zakres prac:
-odkopanie ścian piwnicy na głębokość 1,3 m
-oczyszczenie ścian, zagruntowanie itp. bajery pod styrodur
-ocieplenie styrodurem
-przymocowanie folii kubełkowej
- zrobienie odprowadzenia wody z rynien
-wypełnienie wykopu częściowo żwirem
-zasypanie reszty wykopu ziemią "z wykopu" i ubicie
-posprzątanie ;-)

majkii
04-11-2008, 20:52
m2 czego ? wykopu , fundamentu? nie spotkalem sie jeszcze z takim sposobem rozliczenia...
jak Was to wyszlo cenowo w przeliczeniu na mb ?

Akrimka
07-11-2008, 08:49
skoro ocieplenie ścian fundamentowych to chyba cena za m2 ścian fundamentowych.

to jak u mnie wychodzi ok 74m2 x 280zł/m2 = 20720 zł czy to jest realna cena?

majkii
07-11-2008, 11:29
Ale tu nie tylko chodzi o ocieplenie scian ale tez o drenaz i rynny. Dlatego zastanawia mnie podawanie cen za m2.
Pozatym... ostatnio zaoferowano mi cene 70zl/mb /bez ocieplenia/- neich bedzie 100zl z ociepleniem to i tak jest 3x taniej niz u Mymyk_KSK.
Cos mi sie wydaje ze ponizej cana dotyczyla m2 wykopu a nie powierzchni fundamentu... zobaczymy co Mymyk_KSK napisze.

Mymyk_KSK
08-11-2008, 19:52
to doprecyzuję :)

ocieplenie ścian piwnicy wyszło 250zł/m2. Za ocieplenie ścian parteru i piętra płaciliśmy na gotowo (robocizna + materiał) 107 zł/m2 i była to najlepsza cena jaka udało się nam uzyskać (średnio w Krakowie krzyczą 140 zł/m2). Cena za ocieplenie ścian piwnicy była wyższa, gdyż w grę wchodziło ręczne odkopanie ścian.

Do tego doszły rynny/drenaż w sumie 700 zł, (dodatkowe 30zł "do metra", stąd wyszło mi 280zł/m2) a tego drenazu było 14 mb, czyli wychodzi 50 zł/mb.

majkii
08-11-2008, 22:07
hmmm... wydaje mi sie ze to chorendalna cena- nawet jesli odkopywano te fundamenty recznie no ale coz... tyle zaplaciliscie wiec pewnie tyle to kosztuje :( mam nadzieje ze w Bielsku mamy tanszych wykonawcow :D
a jesli nie to pewnie trzeba bedzie zakasac rekawy...

mike8016
09-11-2008, 19:11
Witam,mało sie udzielam tu na forum ,wiecej czytam i nie bede ukrywał ,że jestem wykomnawca :ale cena za metr owej robocizny mnie przeraża,jezeli mozna prosiłbym o sprecyzowanie roboty dotyczacej ocieplenia tego fundamentu bo cena jak na mój gust wydaje sie kosmiczna.Z góry dziekuje

mike8016
09-11-2008, 19:14
Doczytrałem ,ze odkopanie fundamentu na głebokosc 1,30 była w cenie ,a na marginesie dlaczego trzeba było odkopywac a nie było to zrobione wczesniej? Tylko taka sugestia

Mymyk_KSK
09-11-2008, 20:04
Doczytrałem ,ze odkopanie fundamentu na głebokosc 1,30 była w cenie ,a na marginesie dlaczego trzeba było odkopywac a nie było to zrobione wczesniej?

cóz - dom ma około 10 lat, dłuugo stał niewykończony, był budowany wg "starych" technologii, ściany piwnicy przemakały...

musieliśmy wiele poprawiać...

Mymyk_KSK
09-11-2008, 20:13
cena za metr owej robocizny mnie przeraża,

a myślisz że nas nie przeraziła? :-? niestety zrobienie tego docieplenia to był absolutny mus, a podana tu przeze mnie oferta była najkorzystniejszą z otrzymanych...