PDA

Zobacz pełną wersję : jak wygładzić tynk cementowo-wapienny ?



piotrm74
03-11-2008, 10:59
Otynkowałem ściany wewnętrzne tynkiem cementowo - wapiennym i nie podoba mi się chropowatość w niektórych miejscach.
Zacieranie papierem ściernym nic nie daje gdyż piasek się wykrusza.
Czym najlepiej delikatnie wygładzić?
Czy może tylko zagruntować ściany i pomalować?

Cinek23
03-11-2008, 11:41
Gładzią wapienną. :wink:

Trociu
03-11-2008, 14:58
Gładzią wapienną. :wink:a coś więcej na ten temat.

Annja
03-11-2008, 17:02
O gładzi wapiennej nie słyszałam :wink: ale gładź gipsowa jak najbardziej nadaje się do wygładzenia tynków cementowo - wapiennych.

Tedii
03-11-2008, 23:43
Gips o konsystencji gęstej śmietany i pędzlem.
Nie jest to gładź ale dobrze się później maluje.
Jedni "liżą" tynki a drudzy je celowo "niszczą" żeby były chropowate.
Ja wybrałem pośrednio.

Darek_P
04-11-2008, 08:39
Używam gładzi wapiennej Maxit ip300. Jest to mieszanka wapna i cementu portlandzkiego. Nakłada się to cienką warstwą na ściany. Po wyschnięciu szlifuję płótnem ściernym 60 lub 80. Wychodzi taka ładna satynowa powierzchnia.

Pracę ułatwić sobie można szlifierką oscylacyjną. Trzeba się tylko wprawić, żeby nie porobić bruzd przy nierównomiernym docisku.

Gładź wapienną robi też Alpol i pewnie jeszcze parę firm.

Darek

seblo
04-11-2008, 12:29
Gips o konsystencji gęstej śmietany i pędzlem.
Nie jest to gładź ale dobrze się później maluje.


Tedii, napisz proszę, jak wygląda powierzchnia na w ten sposób "zamalowanej" ścianie, na ile udaje się zgubić ślady po zacieraniu na tynku cem.-wap.?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Cinek23
04-11-2008, 14:03
Używam gładzi wapiennej Maxit ip300. Jest to mieszanka wapna i cementu portlandzkiego. Nakłada się to cienką warstwą na ściany. Po wyschnięciu szlifuję płótnem ściernym 60 lub 80. Wychodzi taka ładna satynowa powierzchnia.


Darek

Ja używałem gładzi firmy Kreisel i nie robiłem tego w ten sposób jak się postępuje z gładziami gipsowymi. Nakładałem i po chwili gdy lekko zaczynała schnąć zacierałem na mokro gąbką, efek jest super i bez pyłu. Ja polecam takie rozwiązanie jestem z tego bardzo zadowolony.

Tedii
04-11-2008, 19:53
Gips o konsystencji gęstej śmietany i pędzlem.
Nie jest to gładź ale dobrze się później maluje.


Tedii, napisz proszę, jak wygląda powierzchnia na w ten sposób "zamalowanej" ścianie, na ile udaje się zgubić ślady po zacieraniu na tynku cem.-wap.?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Nie zgubi śladów po zacieraniu.
Złagodzi. :wink:
U mnie górale dość gładko zatarli ,tak że to mleko wystarczyło aby wyglądało znośnie.
Nie należę do skrajnych estetów. :wink:

seblo
06-11-2008, 08:16
Tedii,
ciekawy jestem efektu i zamierzam zrobić próbę. Napisz jeszcze, jaki gips byś polecał, bo słabo orientuje się w temacie.
Z góry dzięki.

Piotrekaa
06-11-2008, 12:06
Nie jestem doświadczonym forumowiczem, też mnie nurtował temat gipsów i w opcji "szukaj" to już było poruszane :D
Masz:
http://forum.muratordom.pl/gips-finisz-gotowy-czy-w-proszku,t143347.htm

http://forum.muratordom.pl/odchodzi-mi-gips-przy-malowaniu-pomocy,t138620.htm


Ja chyba zdecyduję się na C-45 i na to Acryl Putz, chyba, że samym Putzem strzelić...