PDA

Zobacz pełną wersję : Podniesienie terenu - ziemia z cegłami



akapap
03-11-2008, 11:22
Witam,

podnoszę teren w pobliżu domu. Chciałbym do tego celu użyć czarnej ziemi z cegłami - to mam w ,,zasięgu ręki''. Uważacie, że jest to dobry materiał na podniesienie. Dostawca przekonuje mnie, że jest to lepsze niż sama ziemia.

Chciałbym tym również podnieść drogę do garażu.

Pozdrawiam.

mikolayi
03-11-2008, 11:27
a dlaczego niby z cegłami miało by byc lepsze niż bez cegieł ?

co do podniesienia drogi do garażu to moim zdaniem ten materiał kompletnie się nie nadaje (zakładajac że jest to czarnoziem z humusem wymiesszany z cegłami) bo to nic innego jak NN czyli nasyp niekontrolowany, który kompletnie nie nadaje się jak podbudowa pod cokolwiek

pierwek
03-11-2008, 11:28
jak to dlaczego lepszy? wybierasz z ziemi cegły i masz czyściutką ziemię i na dodatek cegły gratis... ;) -
potem już normalnie: usuwasz tą nasypaną ziemię z drogi przed garażem, sypiesz jakiś gruz czy tłuczeń jako podbudowę a na to piasek i docelową nawierzchnię drogi

mikolayi
03-11-2008, 11:30
jak to dlaczego lepszy? wybierasz z ziemi cegły i masz czyściutką ziemię i na dodatek cegły gratis... ;)

no tak... jak całe to zwracam honor... 8)

Barbossa
03-11-2008, 12:04
Witam,

podnoszę teren w pobliżu domu. Chciałbym do tego celu użyć czarnej ziemi z cegłami - to mam w ,,zasięgu ręki''. Uważacie, że jest to dobry materiał na podniesienie. Dostawca przekonuje mnie, że jest to lepsze niż sama ziemia.

Chciałbym tym również podnieść drogę do garażu.

Pozdrawiam.
jak drogę do garażu, to prędzej ciśnienie sobie tym podniesiesz, nie drogę
jak teren wokół domu to i tak ostatnia warstwa lepiej już bez cegieł