PDA

Zobacz pełną wersję : ściany działowe z siporexu?



eilian
03-11-2008, 16:54
To pomysł naszego kierownika i nie wiem czy posłuchać tej rady, dlatego będę wdzięczna za Wasze opinie. Dom jest z porothermu, pierwotnie działowe też miały być z tego, tylko że z 11-tki. Siporex kojarzy mi się z z jakimś materiałem gorszego sortu, w dodatku 8 cm, nie wiem, czy to wystarczy (zdarza mi się trzasnąć drzwiami...)?

andre59
03-11-2008, 17:05
Ściany z siporeksu gr. 8 cm będą zbyt "akustyczne" daj 12 cm odm. 600. Beton kmórkowy (d. zw. siporeksem) nie jest gorszym materiałem od prothermu. Łatwiej wykonuje się w nim bruzdy i otwory np. pod instalację elektryczną.
Dziwi mnie trochę takie mieszanie materiałów.

nabial
03-11-2008, 17:14
lepiej dać materiał o takim samym module wysokości cegły, wtedy nie trzeba docinać, mieszać, kombinować, lepiej chyba z porothermu. Beton komórkowy na działówki - tylko bruzdy lepiej w nim robić, poza tym porażka - zerowa akustyka, delikatny (a 8 cm to porażka do kwadratu). Ja mam cały dom z silki -trudno, bruzdowanie będzie nietrywialne - ale bruzdy robi się raz, a odgłosy z innych pomieszczeń - słyszy się codziennie.

MOLLAN
03-11-2008, 17:40
siporex mógłby być , ale skąd ta 8-k, daj 12-sktę. Wiesznie czegokolwiek na porothermie może dostarczyć dodatkowych atrakcji.

pblochu
03-11-2008, 18:47
Jeżeli już zdecydujesz się na gazobeton to raczej na 12 - ściana będzie bardziej stabilna - BK ma wiele zalet - lekki ciepły (nie obciąża zbytnio stropów; odrobinę ogranicza przenikanie ciepła do gruntu {zależy od układu podłogi na gruncie}) Jednak zmiana modułu elementów użytych do budowy ścian - to istna porażka. Jestem zdania że ściany działowe trzeba "przemurować" ze ścianami nośnymi. Blaszki lub bruzdy nigdy nie zapewnią Ci takiej sztywności połączenia jak "wiązanie murarskie" - tyle z praktyki.
Co do akustyki - liczy się przegroda jako całość. Nawet ściana grubości 1m z sylikatów nie pomoże jeżeli będziesz miał w niej mostki akustyczne.

coulignon
03-11-2008, 18:59
moim zdaniem fatalny materiał na sciany działowe - akustyka. Sam mam dom z betonu komórkowego ale tylko zewnętrzne i tylko dlatego ze okolica jest cicha. Wewnetrzne są z silki. jeśli chodzi o akustyke to w kolejności od najlepszych:
1. Silikaty
2. ceramika pełna
2. karamzytobeton
3. ceramika poryzywna.
4. beton komorkowy 600
5 płyta GK
6 Ytong

j-j
03-11-2008, 19:17
Ja również: zewnętrzne z BK600 a wewnętrzne z silki 8 cm.

pzdr

pblochu
03-11-2008, 19:25
a jaka jest różnica między BK 600 a BK 600 produkowanym przez Ytong-a
Pomijam marketing i różnice w wysokości

jacekp71
03-11-2008, 19:42
lepiej dać materiał o takim samym module wysokości cegły, wtedy nie trzeba docinać, mieszać, kombinować, lepiej chyba z porothermu. Beton komórkowy na działówki - tylko bruzdy lepiej w nim robić, poza tym porażka - zerowa akustyka, delikatny (a 8 cm to porażka do kwadratu). Ja mam cały dom z silki -trudno, bruzdowanie będzie nietrywialne - ale bruzdy robi się raz, a odgłosy z innych pomieszczeń - słyszy się codziennie.

mysle, ze znacznie przeceniasz mozliwosci silikatow ....
troche "ciszej" bedzie, ale bez przesady, i nie opieram swojego zdania na obiegowych opiniach czytelnikow forum, ale wlasnym doswiadczeniu,

pblochu
03-11-2008, 19:47
Co do akustyki - liczy się przegroda jako całość

sorki ale na podrzynanie zacytowałem sam siebie

frykow
03-11-2008, 19:48
a jaka jest różnica między BK 600 a BK 600 produkowanym przez Ytong-a
Pomijam marketing i różnice w wysokości
Żadna.

pblochu
03-11-2008, 19:52
No właśnie
to skąd te różnice w kwalifikacji
coulignon może wiesz coś więcej?

coulignon
03-11-2008, 20:31
a jaka jest różnica między BK 600 a BK 600 produkowanym przez Ytong-a
Pomijam marketing i różnice w wysokości

skrót myśłowy zastosowałem ale tylko trochę. Pisząc Ytong miałem na myśli to coś o gęstości 400. I jescze na pióro wpust. A wogóle to jest subiektywna lista. A Ytonga po prostu nie lubię :wink: Dlatego poszedł na koniec. A co!

Zonzi
04-11-2008, 12:26
Skoryguje jedna pozycje.

Dobrze zrobione sciany dzialowe z karton gipsu maja lepsza izolacyjnosc akustyczna niz wszystkie cegly - dzieki mterialom o roznej gestosci.

Wystarczy dac rozdzielony szkielet, izolowany od podlogi i sufitu tasma, 7 cm welny i podwojne plyty KG mocowane odpreznie a wskaznik izolacyjnosci jest w okolicach 64 dB - dla porownania silikaty 8 cm 44 dB.

Sam mam silikaty 8 cm i jest trudne w obrobce dla elektrykow i hydraulikow - ciagle wywalali dziury na druga strone.

pozdro

j-j
04-11-2008, 15:11
Sam mam silikaty 8 cm i jest trudne w obrobce dla elektrykow i hydraulikow - ciagle wywalali dziury na druga strone.

pozdro

:o
Dużo mam bruzd elektryki żadnej dziury nie ma na wylot, mam silkę E8 też.

pzdr