PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewać czy nie ... jakie konsekwencje??



sailor_ro
04-11-2008, 08:32
Witam

Mam taki dylemat, mamy wybudowany dom,okna,drzwi,tynki,instalacje i nieduzo brakuje zeby sie tam wprowadzic,ale jednak brakuje.
Sytuacja jest taka,ze instalacja co,podłogówka,wodna,wszystko jest pod cisnieniem.W instalacj grzewczej nie ma grzejników.Aktualnie kocioł mam wlaczony,termostat pogodowy wewnetrzny ustawiony na jakies 7-8 stopni.
Kociol sie zalacza,w domu nie odczuwa sie chlodu,ale kociol mam na olej i przykro patrzec jak szybko,go ubywa (dom w trakcie ocieplania z zewnatrz,dach ocieplony welna,ale sa jeszcze straty).Jezdze tam co drugi dzien i ładuje full kominek,zeby troche dogrzał budynek i ograniczyl zuzycie oleju.Pytanie jest takie,czy mozna na razie jeszcze przez jakis czas odpuscic sobie grzanie kotłem olejowym,pod warunkiem przepalania w kominku.Czy np. przymrozek w nocy -1 czy -2 nie spowoduje jakichs zniszczen.
Oczywiscie moznaby spuscic wode z instalacji,ale byc moze w niedlugiom czasie splynie kasa i cos sie ruszy w srodku ...
pozdrawiam

adwalk
04-11-2008, 09:07
U mnie całą ubiegłą zimę kominek wystarczył.

Cpt_Q
04-11-2008, 10:02
...Czy np. przymrozek w nocy -1 czy -2 nie spowoduje jakichs zniszczen....
nieee, to musiałoby być tak przez co najmniej 24 godziny i dłużej.

Trociu
04-11-2008, 13:35
O ile temperatura w środku nie zacznie Ci spadać w okolice 0 nie ma się raczej czego bać.

I.W.
04-11-2008, 13:50
A jeszce w wątpliwych przypadkach można puścić samą pompę CO-utrudni to zamarznięcie wody. Opcją jest napełnienie glikolem (tzn płynem niezamarzającymdo CO). No i można obniżyć temp na sterowniku do 5'C

Cpt_Q
04-11-2008, 15:24
... No i można obniżyć temp na sterowniku do 5'C

No właśnie - nie ma na sterowniku pozycji oznaczonej gwiazdką/śnieżynką?