PDA

Zobacz pełną wersję : Kompresor do dobicia cisenienia w zbiorniku?



arkadiusz
04-11-2008, 13:48
Chcę kupić kompresor aby dobijać ciśnienie w zbiorniku od hydroforu.
Znalazłem taki:

http://www.narzedziowy.pl/product_info.php?products_id=22128

ale w opisie jest informacja:
Maksymalne ciśnienie (bar): 4,0

Natomiast u mnie w zbiorniku maks to 6. Oczywiście do 6 nie będę dobijał ale gdzieś tak do 4.5/5. Pytanie czy kokmpresorem, którego makymalne ciśnienie to 4 będę w stanie dobić ciśnienie 4.5?

Czy warto wydawać prawie 300PLN na taki kompresor? Czy ewentualnie możecie plecić coś tańszego?

zbigmor
04-11-2008, 13:57
Chcę kupić kompresor aby dobijać ciśnienie w zbiorniku od hydroforu.
Znalazłem taki:

http://www.narzedziowy.pl/product_info.php?products_id=22128

ale w opisie jest informacja:
Maksymalne ciśnienie (bar): 4,0

Natomiast u mnie w zbiorniku maks to 6. Oczywiście do 6 nie będę dobijał ale gdzieś tak do 4.5/5. Pytanie czy kokmpresorem, którego makymalne ciśnienie to 4 będę w stanie dobić ciśnienie 4.5?

Czy warto wydawać prawie 300PLN na taki kompresor? Czy ewentualnie możecie plecić coś tańszego?

Czy dobijesz do 4,5b tym kompresorem to będzie trudno stwierdzić. Może lepiej wydać troszkę więcej i mieć coś zdecydowanie lepszego (wydajniejszego). Np. http://www.allegro.pl/item474226725_kompresor_olejowy_50l_z_napedem_bezp _250l_min.html

rpawlak
04-11-2008, 13:58
pompka do samochodu za 10 zł z marketu. Wymaga troche samozaparcia ale działa.
O ile oczywiście hydrofor ma wentyl taki jak do samochodu lub można go dorobić

ubek
04-11-2008, 15:24
Ja pompuję pompką i jest ok, trwa to ok 20 min.
Co do ciśnienia to:
1. wyłączam zasilanie pompy,
2. odkręcam kran,
3. pompuję aż uzyskam 2 ba.
4. Włączam zasilanie pompy.

Wyłącznik ciśnieniowy ustawiony jest na 4,5 ba.

coulignon
04-11-2008, 16:45
kompresor samochodowy w zupełnosci wystarczy.

Mirek_Lewandowski
04-11-2008, 16:49
W czasach kiedy posiadałem wspomniane wyżej ustrojstwo robiłem to pompką "od woza". Taka rura z tłokiem i rączką u góry a drutem do przydeptania u dołu :D

NJerzy
04-11-2008, 18:56
Tu jest pewien paradoks - najwyższe ciśnienie można uzyskać z najtańszych chińskich kompresorów samochodowych. Pompują najwolniej, ale ponad 10 bar praktycznie każdy, ale do samochodu się nie nadają, pompowanie jedneko koła potrafi trwać 20 minut. Ten do którego podałeś link będzie bardzo dobry jako wyposażenie samochodu, nadmucha kółko szybko, ale 6 bar może nie nabić.

arkadiusz
04-11-2008, 22:38
Ja pompuję pompką i jest ok, trwa to ok 20 min.
Co do ciśnienia to:
1. wyłączam zasilanie pompy,
2. odkręcam kran,
3. pompuję aż uzyskam 2 ba.
4. Włączam zasilanie pompy.

Wyłącznik ciśnieniowy ustawiony jest na 4,5 ba.

Nic nie rozumiem....jeżeli wyłączysz zasilanie pompy i odkręcisz kran to woda wyleci i na tym koniec, czy nie tak?

Jeżeli dobrze pamiętam to u mnie hydraulik podłączył kompresor (od wentyla, który jest na górze zbiornika) odręcił kran i pompował.

sacha
05-11-2008, 22:06
Ja pompuję pompką i jest ok, trwa to ok 20 min.
Co do ciśnienia to:
1. wyłączam zasilanie pompy,
2. odkręcam kran,
3. pompuję aż uzyskam 2 ba.
4. Włączam zasilanie pompy.

Wyłącznik ciśnieniowy ustawiony jest na 4,5 ba.

I to jest poprawne podejście do tematu.

d24
31-05-2023, 20:37
Odświeżę nieco temat bo szukam kompresora podobnie jak autor tematu ale zaciekawił mnie fakt (czego nigdy nie robiłem) że przy dobijaniu powietrza powinien być OKRĘCONY kran. Zawsze miałem zakręconwe krany tymczasem tutaj mówi się inaczej. Czy ktoś z Was potrafi wyjaśnić jak to powinno być faktycznie?