PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewaniem gazem P-B z butli



araks
04-11-2008, 19:29
Witam,
Jestem w trakcie wyboru sposobu ogrzewania domku 120 m2 gazem P-B z butli lub kotłem na paliwo stałe (pellet). Proszę o podanie szacunkowego rocznego kosztu ogrzewania gazem P-B z butli.

pablitoo
04-11-2008, 19:45
(...) Proszę o podanie szacunkowego rocznego kosztu ogrzewania gazem P-B z butli.

Koszt będzie duży ...

araks
04-11-2008, 20:12
Myślę o połączeniu ogrzewania gazem z odzyskiem ciepła za pomocą rekuperatora oraz wspomaganie kominkiem (rozprowadzenie ciepła).

arturromarr
05-11-2008, 13:31
... i tak będzie duży niestety
Wielu użytkowników LPG szybko rezygnuje po skończeniu się umowy.
wolałbym się rozejrzeć za elektrycznym dwutaryfowym bo koszt jest podobny a nie mamy stacji paliw przed domem.
Najlepiej zrobić klasyczną wodną instalację rozprowadzania ciepła, która będzie uniwersalna i będzie łatwiej przerobić na inny rodzaj paliwa ja ceny się przetasują bo energia wariuje.
Więc jeśli chcesz mieć ogrzewanie bezobsługowe to wolałbym elektryczny kociołek w drugiej taryfie, a jak nie jest problemem zasypać raz na jakiś czas zasobnik i masz trochę miejsca na opał to jakieś paliwo stałe bo na pewno taniej.

Trochę stare opracowanie ale ładnie widać proporcje a nowsze różnią się właściwie tylko jeszcze droższym ogrzewaniem olejem opałowym:

http://www.rurociagi.com/spis_art/2004_1/ceny-nosn-energ.html