PDA

Zobacz pełną wersję : gazobeton w łazience i klej



petrus65
05-11-2008, 08:56
Jaki klej (zaprawę) zastosować do ścianki do zabudowy wanny?

dzieki

andre59
05-11-2008, 09:06
Klej do gazobetonu.

beton44
05-11-2008, 10:40
eee tam

przecie to nie równiutka ściana będzie będą szpary
a dla wygody lepiej murować na gruuubej spoinie...

czyli - zaprawa do murowania /z worka/
ew jak to jest w budowanym domu gdzie masz miejsce
na produkcję zaprawy to piasek+cement+woda...

Trociu
05-11-2008, 11:25
przecie to nie równiutka ściana będzie będą szpary
a dla wygody lepiej murować na gruuubej spoinie...Ja wszystko co dostawiałem na gazobetonie stawiałem na cieńkiej spoinie kleju. Wygoda moim zdaniem. I gdybym miał obmurowywać coś jeszcze, a pewnie będę, to pozostanę przy kleju i cieńkiej spoinie.

petrus65
06-11-2008, 08:59
Klej do gazobetonu.

Byłem ostatnio w 2 sklepach. Na pytanie klej do gazobetonu mówili, że typowego nie mają. Ale mogę sobie kupić klej do marmurów:)

Macie jakieś nazwy lub linkii?

dzieki

andre59
06-11-2008, 09:19
Klej do gazobetonu.

Byłem ostatnio w 2 sklepach. Na pytanie klej do gazobetonu mówili, że typowego nie mają. Ale mogę sobie kupić klej do marmurów:)

Macie jakieś nazwy lub linkii?

dzieki
Np. KB-15 Atlasa,
zresztą na workach zazwyczaj jest napisane "Zaprawa klejowa do cienkich spoin", "Zaprawa klejowa do betonu komórkowego" lub coś w tym stylu.

petrus65
06-11-2008, 09:52
Np. KB-15 Atlasa

super, dzieki czegoś takiego szukam. Szkoda tylko, że to w workach 25 kg. Nie ma niestety małych np. 10 kg. Ja mam do zrobienie obicie gazobetonami wannę i nie ma sensu kupować aż 25 kg.


dzieki

zbigmor
06-11-2008, 10:07
Np. KB-15 Atlasa

super, dzieki czegoś takiego szukam. Szkoda tylko, że to w workach 25 kg. Nie ma niestety małych np. 10 kg. Ja mam do zrobienie obicie gazobetonami wannę i nie ma sensu kupować aż 25 kg.


dzieki

O ile mnie pamięć nie myli używać można też kleju do płyt kartonowo-gipsowych, ale pewny na 100% nie jestem.

isko
06-11-2008, 19:06
jak masz mało do klejenia to weź zwykły klej do płytek tez będzie trzymał
pozdro isko :wink:

I.W.
06-11-2008, 19:27
O ile mnie pamięć nie myli używać można też kleju do płyt kartonowo-gipsowych, ale pewny na 100% nie jestem.
O ile myśłisz o kleju gipsowym to do łazienki zdecydowanie zły pomysł (zresztą poza łazienką chyba też średni). Ja drobiazgi kleiłem klejem do płytek praktycznie bez różnicy tylko ten do płytek ma mniejszą wytrzymałość na ściskanie zdaje się. Ale przy obudowie wanny to bez znaczenia.

vadiol
06-11-2008, 19:48
Jaki klej (zaprawę) zastosować do ścianki do zabudowy wanny?

Latwo daje sie obrabiac BK . Do sklejenia go uzywam kleju do plytek , poniewaz przy spoinie cienkowarstwowej , zuzywa sie go tak malo , ze nie oplaca sie kupowac calego worka zaprawy do BK . Ostatnia czynnoscia jest nalozenie folii w plynie .