PDA

Zobacz pełną wersję : Kociol na ekogroszek - jakis sterownik podlacze?



piotrulex
05-11-2008, 10:03
elektromet 25kw

w tej chwili jak chce go wylaczyc na noc bo za goraco to musze isc do piwnicy i zrobic parametr n na --- i wylaczaja sie pompy od grzejnikow i podlogowki.

mam poprowadzony na gore przewod 3-zylowy

sa jakies sterwoniki auraton itd - piecem to ekogroszek to nie bardzo posteruje

idzie to jakas podlaczyc? np przeciac zasilanie pompy i wlaczyc w to ten steronik. programowanie godzin, dni wpracy i po prostu jakies ON/OFF na odleglosc abym nie musial zanim poloze sie spac schodzic do piwnicy?

piotrulex
14-11-2008, 11:20
jest w piecu jakies wyjscie opisane jako sterownik pokojowy czy podobnie

w to miesce podpiwety jest przewod i idzie do czujnika czy sterownika CWU

podpowie ktos cos odnosnie pierwszego postu?

Tomisk
14-11-2008, 13:28
Jezeli masz przy sterowniku pieca wyjście na sterownik pokojowy to nie powinno byc problemu. Tylko nie wiem dlaczego w to miejsce masz wpięte CWU.
W sterowniku powinno być osobne wyjście na CWU. Do auratrona potrzebny jest przewód 2 żyłowy także jedną będziesz miał wolną. I wtedy możesz sobie ustawić w jakich godzinach ma być temp dzienna a w jakich nocna.

piotrulex
14-11-2008, 13:43
Jezeli masz przy sterowniku pieca wyjście na sterownik pokojowy to nie powinno byc problemu. Tylko nie wiem dlaczego w to miejsce masz wpięte CWU.
W sterowniku powinno być osobne wyjście na CWU. Do auratrona potrzebny jest przewód 2 żyłowy także jedną będziesz miał wolną. I wtedy możesz sobie ustawić w jakich godzinach ma być temp dzienna a w jakich nocna.

dzieki

jaki konkretny model tego sterownika bys polecal

widzialem takie cos jak auraton i euroster lub podobnie

Tomisk
14-11-2008, 14:00
Ja mam Euroster 2005 ale z tego co widzę jest już nowszy 2006. Ja mam go już drugi sezon i jestem zadowolony. Zerknij sobie na stronę eurostera i tam masz dosyć dobrze opisane możesz sobie sciągnąć instrukcję obsługi. Było także chyba sporo na forum o tych sterownikach.

pawelurb
14-11-2008, 15:04
sterownik np. auraton jak najbardziej, ale jak chcesz tylko mieć możliwość włączenia lub wyłączenia kotła, to wystarczy zwykły przełącznik jak od żyrandola , 2 żyłowy przewód , sterownik działa tak jak wyłącznik, albo zwarty , albo rozwarty, wiec żeby nie schodzić do piwnicy , tylko włączać zdalnie piec wystarczy zwykły wyłącznik.

I.W.
14-11-2008, 16:15
A jaki masz sterownik kotła?
Może jeden styk jest wspólny dla czujnika CWU i sterownika pokojowego. Dokładnie obejrzyj jak są opisane zaciski.
Można też sterownikiem pokojowym odłaczyć tylko pompy ale UWAGA to trzeba przemyśleć aby nie zagotować kotła.

piotrulex
14-11-2008, 20:25
sterownik np. auraton jak najbardziej, ale jak chcesz tylko mieć możliwość włączenia lub wyłączenia kotła, to wystarczy zwykły przełącznik jak od żyrandola , 2 żyłowy przewód , sterownik działa tak jak wyłącznik, albo zwarty , albo rozwarty, wiec żeby nie schodzić do piwnicy , tylko włączać zdalnie piec wystarczy zwykły wyłącznik.

tylko ze jak wylacze kociol to nie bedzie dzialala rowniez pompa od cwu i jak mi kociol nagrzeje wode kiedy spadnie ponizej nastawionej?

jak wlaczy slimak gdy zar mi sie cofnie do podajnika?

odnosze wrazenie ze kotla tak po prostu nie powinno sie wylaczac ...

piotrulex
14-11-2008, 20:28
sterownik np. auraton jak najbardziej, ale jak chcesz tylko mieć możliwość włączenia lub wyłączenia kotła, to wystarczy zwykły przełącznik jak od żyrandola , 2 żyłowy przewód , sterownik działa tak jak wyłącznik, albo zwarty , albo rozwarty, wiec żeby nie schodzić do piwnicy , tylko włączać zdalnie piec wystarczy zwykły wyłącznik.

tylko ze jak wylacze kociol to nie bedzie dzialala rowniez pompa od cwu i jak mi kociol nagrzeje wode kiedy spadnie ponizej nastawionej?

jak wlaczy slimak gdy zar mi sie cofnie do podajnika?

odnosze wrazenie ze kotla tak po prostu nie powinno sie wylaczac ...

I.W.
14-11-2008, 20:40
Poczytaj instrukcję sterownika jednak bo za długo by pisać. Sterownik pokojowy nie wyklucza grzania CWU. Po osiągnięciu temp zadanej w pomieszczeniach kocioł pracuje na podtrzymaniu a jak temp boilera spadnie to go podgrzewa porzechodząc w tryb pracy jak potrzeba