PDA

Zobacz pełną wersję : Telewizja N HDTV Recorder



witu102
05-11-2008, 21:18
Witam, mam takie pytanie, ponieważ dowiedziałem się, że HDTV Recorder potrzebuje 2 kable z sygnałem SAT.
Mam puszczone osobno kabel TV naziemnej i osobno Sat (zbiegają się w skrzynce na piętrze i schodzą w dół (gdzie chciałbym postawić Recorder
Czy mogę spiąć spliterem TV-SAT na jednym kablu a na drugi puscić "czysty" sygnał z N-ki i w ten sposób mieć TV naziemną oraz 2 kable sygnałowe do recoredera?
Czy ktoś próbował podobnych kombinacji?
Czy jakość i moc sygnału na "podwójnym" kablu nie będzie zbyt niska?

marcin_u
05-11-2008, 21:32
Witam, mam takie pytanie, ponieważ dowiedziałem się, że HDTV Recorder potrzebuje 2 kable z sygnałem SAT.
Mam puszczone osobno kabel TV naziemnej i osobno Sat (zbiegają się w skrzynce na piętrze i schodzą w dół (gdzie chciałbym postawić Recorder
Czy mogę spiąć spliterem TV-SAT na jednym kablu a na drugi puscić "czysty" sygnał z N-ki i w ten sposób mieć TV naziemną oraz 2 kable sygnałowe do recoredera?
Czy ktoś próbował podobnych kombinacji?
Czy jakość i moc sygnału na "podwójnym" kablu nie będzie zbyt niska?

dajesz nie spliter tylko sumator tv-sat zeby puscic w 1 kablu naziemna i sat...zadnych strat nie bedzie

Bigbeat
06-11-2008, 08:57
Spliter i sumator to to samo - zależy jak włączysz, bo jest z definicji dwukierunkowe ;)
Oczywiście takie rozwiązanie jest jak najbardziej OK i tak się robi.
Ja mam nawet trochę więcej: po jednym kablu leci LNB1 (konwerter1) + TV, po drugim LNB2 (konwerter2) + RET (czyli sygnał zwrotny do wzmacniacza).

lobo0
06-11-2008, 13:06
Spliter i sumator to to samo - zależy jak włączysz, bo jest z definicji dwukierunkowe ;)
Oczywiście takie rozwiązanie jest jak najbardziej OK i tak się robi.
Ja mam nawet trochę więcej: po jednym kablu leci LNB1 (konwerter1) + TV, po drugim LNB2 (konwerter2) + RET (czyli sygnał zwrotny do wzmacniacza).

Bigbeat jesteś genialny, a ja się zastanawiałem jak to zrobić bo puściłem tylko 2 kabelki sat do salonu, a okazuje się że można na zwrotnym puścić też z konwertera :)

Dzięki

Kasia_i_Robert
06-11-2008, 15:25
W zasadzie to trzeba by użyć i sumatora i splittera(rozgałęźnika). Należy tylko pamiętać że zarówno sumatory jak i rozgałęźniki dostępne są w wersjach tylko 5 - 860MHz albo w wersjach 5 - 860MHz + 950 - 2400MHz, należy wybrać ten drugi. Oczywiście częstotliwości które podałem są przybliżone bo to już zależy od konkretnego producenta/modelu.

Skoro już jesteśmy przy temacie rozdzielania sygnału TV, to jak wiadomo HDTV ostatnio podbija rynek. Coraz więcej kanałów pojawia się tym standardzie. Fajnie by było rozdzielić sygnał HDTV na np trzy telewizorki LCD powieszone w salonie, kuchni czy sypialni.
Odkryłem ostatnio firmę która produkuje urządzenia pozwalające na puszczenie sygnału HDTV zwykłą skrętką kat 5e lub kablem HDMI na odległość do 40m. Niestety na razie chyba nie ma przedstawiciela w Polsce i trzeba by ściągać z USA.
Tutaj więcej http://www.audioauthority.com

Bigbeat
07-11-2008, 07:55
Ja sobie poradziłem z problemem rozdziiału n-ki wykorzystując nieoficjalną właściwość nBoxa - jeśli ustawisz wyjście sygnału na RGB, to na gnieździe Euro oprócz RGB nadal dostępny jest sygnał CVBS.
Czyli: włączyłem prosty, bierny rozgałęziacz Euro, puściłem przez niego RGB na TV przy nBoxie, a z "odgałęzienia" wyprowadziłem CVBS + AUDIO, wrzuciłem na modulator, puściłem kanałem zwrotnym na wzmacniacz i mam to wszystko w "antenie", dostępne dla iinych TV w domu.

witu102
07-11-2008, 10:28
super dzięki za odpowiedzi:)
teraz ciesze się, że mój nierozgarnięty elektryk nie słyszał o spliterach i ciągnął wszędzie po 2 kable:)mam co prawda 2 kontakty TV/SAT w każdym pokoju, ale dzięki temu mogę sobie N-kę założyć bez kombinowania:)
A już się bałem, że przy całym tym remoncie i fakcie, że na instalacje TV/Audio poświęciłem tydzień myślenia, kreślenia i przewidywania coś pominąłem:)

Trociu
07-11-2008, 10:32
Odkryłem ostatnio firmę która produkuje urządzenia pozwalające na puszczenie sygnału HDTV zwykłą skrętką kat 5e lub kablem HDMI na odległość do 40m. Niestety na razie chyba nie ma przedstawiciela w Polsce i trzeba by ściągać z USA.
Tutaj więcej http://www.audioauthority.comCiekawie brzmi. Już wiem po co mi w każdym gniazku po dwie skrętki ;)

pawelurb
07-11-2008, 13:56
Ja sobie poradziłem z problemem rozdziiału n-ki wykorzystując nieoficjalną właściwość nBoxa - jeśli ustawisz wyjście sygnału na RGB, to na gnieździe Euro oprócz RGB nadal dostępny jest sygnał CVBS.
Czyli: włączyłem prosty, bierny rozgałęziacz Euro, puściłem przez niego RGB na TV przy nBoxie, a z "odgałęzienia" wyprowadziłem CVBS + AUDIO, wrzuciłem na modulator, puściłem kanałem zwrotnym na wzmacniacz i mam to wszystko w "antenie", dostępne dla iinych TV w domu.

A mógłbyś coś więcej o tym napisac, czy ktoś tylko lekko obeznany z tymi tematami poradzi sobie ? Napisz jakie elementy trzeba do tego kupić , np. co to ten modulator i kanał zwrotny....może jakiś schemacik + więcej opisu , rozumiem, że wtedy każdy w domu może oglądac osobny program z nBoxa ?

Z góry dzięki !

Bigbeat
07-11-2008, 16:48
Nie nie - nie da sie tak zrobić, żeby mając jednego nBoxa oglądać z niego kilka programów. No way.
Jeśli chcesz kilka programów z nBoxa, to musisz mieć kilka nBoxów.

Mi chodziło o co innego - nBoxa mam w salonie, ale czasem chcę pooglądać coś w sypialni na górze w łóżeczku.
Ponieważ nie oglądamy jednocześnie w salonie i w sypialni, kupowanie dwóch nBoxów nie ma sensu.
Z drugiej strony, wypadałoby więc brać przed snem nBoxa z salonu, nieść go do sypialni i podłączać - to też do bani.
A więc należałoby zrobić tak, żeby nBox był na dole, ale żeby można go było oglądać w sypialni.

A teraz technicznie (będzie długie ;) ).
CHodzi o to, żeby sygnał z nBoxa puścić zarówno na TV, przy którym on stoi (czyli TV w salonie), jak i na resztę instalacji antenowej, żeby było go widać na innych TV.
Robi się to za pomocą modulatora - to nic innego, jak malutki nadajnik TV - ale nie podłączasz do niego anteny nadawczej i nie stawiasz jej na dachu, tylko podłączasz go do wzmacniacza czy rozdzielacza (zależy, co tam masz i jak masz to zrobione) - dzięki temu sygnał z modulatora jest rozprowadzany do wszyskich gniazd TV w domu. Z punktu widzenia każdego z telewizorów taki modulator jest widoczny jako kolejna stacja TV, do której trzeba telewizor dostroić i ją zapamiętać.
I teraz: z przyczyn technicznych połączenie pomiędzy nBoxem, dającym sygnał, a modulatorem, biorącym ten sygnał i zmieniającym go na niby-stację-TV, powinno być możliwie krótkie - tzn. 2...5m będzie OK, ale 20m już nie.
Dlatego zwykle umieszcza siemodulator obok urządzenia, z którego sygnał chcemy wpuścić w instalację (tutaj: nBox), a wyjście modulatora wraca kablem gdzieś na strych czy w inne miejsce, gdzie mamy wzmacniacz czy inny rozdzielacz. I to połączenie, umożliwiające powrót sygnału z modulatora do wzmacniacza/rozdzielacza nazywa się kanałem zwrotnym.

Tutaj jeszcze wyjaśnienie koncepcji puszczania jednym kablem jednocześnie dwóch sygnałów w dwóch kierunkach.
Wyobraźcie sobie długą rurę, na której końcu siedzi facet i czyta książkę. On jest więc źródłem pewnego sygnału.
Przy drugim końcu siedzimy my, i słuchamy. Jesteśmy więc odbiornikiem tego sygnału i słyszymy i rozumiemy, co facet czyta.
Mamy więc transmisję w jedną stronę.
Spróbujmy więc zrobić jednocześnie transmisję w drugą stronę - niech obok nas siądzie drugi facet z inną książką i też niech czyta (drugie źródło), a po drugiej stronie postawmy żonę obok tego pierwszego faceta, co czyta, i niech ona słucha.
Efekt łatwo przewidzieć - jest ogólna kicha, bo lepiej słyszymy tych facetów, którzy są obok nas, a w ogóle to wszystko się zlewa i miesza.
Powód - faceci mają podobne głosy. Przekładając to na technikę - obydwie transmisje odbywają się w podobnym paśmie częstotliwości i zakłócają się wzajemnie.
Ale - posadźmy zamiast jednego z facetów kobitkę, najlepiej o piskliwym głosie, i niech ona czyta.
Okazuje się, że to zmienia całkowicie sytuację - jesteśmy w stanie rozróżnić obydwa głosy (choć nadal je słyszymy). Jeśli jeszcze jako słuchacza dla faceta posadzilibyśmy osobę z wadą słuchu, która nie słyszy wysokich częstotliwości, a jako słuchacza kobitki osobę, która nie słyszy basu, bułoby wogóle cool - każdy by słyszał tylko to, co powinien, i mielibyśmy jednoczesną transmisję w dwie strony bez wzajemnych zakłóceń.
Dlaczego to działa? Ano dla tego, ze nie dość, że źródła dają sygnał w innym paśmie każde (wysokie i niskie dźwięki), to i odbiorniki są czułe tylko na tą część pasma, którą powinny odbierać.
A ponieważ sygnał z konwertera satelitarnego mieści się w paśmie ponad 1GHz, a sygnał TV do 800...850MHz (czyli niżej), możemy przesłac po jednym kablu jednocześnie sygnał z konwertera do nBoxa i w drugą stronę syghał z modulatora przy nBoxie do wzmacniacza/rozdzielacza.
Pominąłem tutaj kwestię rozdzielaczy (splitterów) i sumatorów sygnału, bo one tylko poprawiają sytuację dzięki temu, że dają dość dużą separację pomiędzy wejściami - idąc w analogię z rurą, spliter czy sumator byłby tutaj jakimś ekranem dźwiękochłonnym, kierującym sygnał czytającego w taki sposób, żeby cały leciał do rury, a nie do słuchacza obok.

No i na koniec kwestia pewnej konwencji: splitter, rozdzielacz, sumator - to samo, czy nie to samo?
Odpowiadam: jeśli mowa o urządzeniach pasywnych, czyli tych "puszeczkach" z dwoma (lub więcej) wejściami z jednej strony, i jednym z drugiej, to jest to jedno i to samo. To samo urządzenie może rozdzielać sygnał, jak i go sumować. Wszelki podział jest czysto sztuczny i nie ma żadnych podstaw fzycznych - co najwyżej marketingowe.
Nazywanie tych urządzeń wynika raczej z ich funkcji w danym punkcie instalacji, a nie z jakiegoś typu/modelu czy czegokolwiek innego.
Czyli w danej instalacji mozemy mieć kilka takich "puszeczek", z których jedne będą sumatorami, inne rozdzielaczami (splitterami - z angielskiego: "to split" = "rozdzielać"), a inne - no właśnie, przy rozwiązaniu któe porównałem do rury, trudno mówić o tym, że któeś z tych urządzeń na obu końcach kabla jest sumatorem czy rozdzielaczem, bo zależy to od tego, o którym sygnale mówimy - tym z góry na dół, czy tym z dołu do góry, nie?
Chyba starczy. Jezuuuu, ale się rozpisałem ;)

Trociu
07-11-2008, 19:30
tylko jak przy takim rozwiazaniu - ogladanie nBoxa z sypialni - jak przełączać kanały podczas reklam?

Bigbeat
07-11-2008, 23:25
To proste.
Dajesz "przedłużacz pilota".
Chodzi o to, że w sypiani stawiasz coś, co odbiera pilota (którego wieczorem zabierasz do sypialni z salonu). To coś przekazuje sygnał z pilota (oczywiście w innej formie) do drugiego czegoś, co stawiasz w wybranym miejscu przed nBoxem. I to coś z punktu widzenia nBoxa jest pilotem.
Czyli naciskasz pilota w sypialni, a nBox na dole to odbiera.
A teraz konkretniej.
Rozwiązań "przedłuzaczy pilota" jest wiele, osobiście bawiłem się kilkoma.
I tak:
1. Forma - czyli jak to wygląda.
Oczywiście różnie, mi się podobały kiedyś takie w postaci stożków z ciemnoczerwonego plexi. Jeden taki stożek stawiałeś obok TV w sypialni, a drugi gdzieś przed urządzeniem, którym chcesz sterować.
Widziałem też w postaci prostopadłościanu, a także zupełnie obrzydliwe "buteleczki".
2. Zasilanie - czyli z czego to zasilamy.
Nie ulega wątpliwości, że zasilać należy zarówno odbiornik (czyli to w sypialni), jak i nadajnik (czyli to przed nBoxem czy innym sterowanym urządzeniem).
Są więc i zasilane bateryjnie (dwa paluszki czy bateria 9V), są też z zasilaczami wtyczkowymi, wkładanymi do gniazda 230V.
3. Sposób przekazywania sygnału.
I tutaj jest znowu kilka możliwości.
Są więc "przedłużacze" radiowe - czyli odbiornik pilota ma wbudowany mininadajnik radiowy, a symulator pilota na dole ma odbiornik.
Są przedłużacze działające po dedykowanej parze kabli (np po skrętce) - takie rozwiązanie może być przydatne dla ludzi, którzy mają rozbudowaną komputerową sieć strukturalną w domu, i z jednej strony mają w pobliżu wolne gniazdka sieci, z drugiej mogą sobie skrosować to tak, aby między tymi gniazdkami było bezpośrednie połączenie.
Są przedłużacze, których obie części komunikują się za pośrednictwem sieci 230V - ale to wymaga, aby gniazda 230V, do których wpięte są obydwie części "przedłużacza" były zasilane z jednej fazy energetycznej.
No i na koniec są przedłużacze, które można puścić po kablu antenowym.
A ponieważ taki pilot działa na znacznie niższych częstotliwościach niż TV czy SAT, można wykorzystać kabel, po którym mamy doprowadzony sygnał SAT, TV, czy kanał zwrotny, albo kilka z nich (patrz "przypowieść o rurze" kilka postów wyżej).

I teraz praktycznie:
"Przedłużacze" radiowe nie zawsze dobrze działają przez podłogę, czasem trzeba się nieźle nakombinować z umiejscowieniem obydwu części, żeby "połączyć" pokoje nawet leżące nad sobą - dlatego raczej nie polecam, chyba że ktoś ma okazję wypożyczyć i sprawdzić. Natomiast takie przedłużacze radiowe są najprostrze w zastosowaniu - szczególnie bateryjne, bo nie podłącza się do nich żadnych kabli.
"Przedłużacze" po sieci energetycznej są też dość praktyczne, bo gniazda 230V są na pewno zarówno w sypialni przy TV, jak i w salonie. Ale, jak pisałem wcześniej, nie będą działać, jeśli te gniazda będą zasilane z różnych faz (np. u mnie tak jest).
"Przedłużacze" po dedykowanej parze przewodów (czy też kilku parach - skrętka, instalacja sieci komputerowej) sprawdzą się w niewielu sytuacjach, kiedy ktoś zaszalał z ilością gniazd sieci komputerowej w domu.
No i na koniec "przedłużacze" po kablu antenowym - taki właśnie mam. Tak się składa, że zarówno przy TV w sypialni, jaki i przy nBox w salonie mam kable antenowe (przypadek?) i wykorzystałem sobie kabel, którym mam doprowadzony sygnał z drugiego konwertera SAT do nBox i który załatwia mi kanał zwrotny z modulatora przy nBox do wzmacniacza. A więc po tym kablu latają trzy różne rzeczy ;)
Niestety, to rozwiązanie wymaga zastosowania dodatkowo dwóch specjalnych separatorów sygnału pilota z kabla antenowego - bo taki sygnał nie przejdzie nam przez wzmacniacz.
A więc:
1. na doprowadzeniu sygnału z konwertera do nBox, przy nBoxie, zakłądam taki separator i podłączam do niego "nadajnik przedłużacza pilota". Ten separator wyciągnie mi z kabla sygnał pilota i przekaże do nadajnika.
2. drugi koniec tego kabla wychodzi w pobliżu wzmacniacza, bo tam jest splitter wpuszczający w ten kabel sygnał z konwertera i "wyciągający" kanał zwrotny. A więc przed tym splitterem włączam drugi separator, d...pą do tego pierwszego, i na jego wejście zaraz podam sygnał pilota, który będzie z sypialni. A jak? (przecież jesteśmy na strychu?) Normalnie - powtarzamy ten myk jeszcze raz.
3. na początek kabla, idącego od wzmacniacza do sypialni, zakładam kolejny separator - i jego wyjście pilota łączę z separatorem z p.2 wyżej.
4. na końcu kabla, w sypialni włączam czwarty separator, do którego podaję sygnał z "odbiornika przedłużacza pilota".

Czyli tor sygnału pilota jest taki:
pilot -> podczerwień -> odbiornik pilota w sypialni -> separator w sypialni (z p.4) -> kabel antenowy na strych -> separator na strychu (z p. 3) -> krótki kawałek kabla -> drugi separator na strychu (z p.2) -> kabel antenowy do salonu -> separator w salonie (z p.1) -> nadajnik pilota -> podczerwień -> nBox

A tutaj mamy przykładowe urządzenia: http://www.dipol.com.pl/eshop/items.php?category=1009&group=1018&subgroup=1019

Jasne?

qwert
10-11-2008, 14:45
bigbeat, dziek za tesciwy opis.

ale mam pytanie. mam w kazdym pokoju 1 kabel antenowy i skrętkę.

kabele antenowe zbiegają się na podaszu.

skrętki w jednym z pokoii.

czy da się to jakos wykorzystać do sterowania N-ką?

czy muszę wciągać dodatkowe kable antenowe, tak aby dwa byly w kazdym pokoju?

nie wiem czy mam męczyć elektryka, poradźcie.

qwert
10-11-2008, 15:05
a moze dwa kable antenowe potrzebne są tylko w jednym pokoju, tam gdzie stoii dekodre N-ki???

qwert
10-11-2008, 15:05
a moze dwa kable antenowe potrzebne są tylko w jednym pokoju, tam gdzie stoi dekodre N-ki???

witu102
10-11-2008, 16:36
nie no 2 kable tylko są potrzebne do HDTV recordera (można przewijać, pauzowac i takie tam) do zwykłedo dekodera styknie
1 kabel:)

qwert
10-11-2008, 17:36
1. mam HDTV recorder, czyli potrzebuje 2 kable.

2. chcę mieć sygnał w kazdym pokoju

3. chcę mieć sterowanie pilotem w kazdym pokoju

4. mam kabel antenowy i skrętkę w kazdym pokoju

5. nie wiem gdzie dołozyć kolejny kabel antenowy - na pewno w pokoju z dekoderem, ale czy w innych też?

6. a moze skrętki ratują jakoś sytuację i mozna coś przez skrętkę?

7.jutro mam spotkanie z elektrykiem, ostatnia szansa by mu powiedziec o zmianach!

Kasia_i_Robert
10-11-2008, 20:40
Dołóż jeden kabel koncentryczny do tych dwóch co idą do dekodera i to wystarczy. Można też to zrobić na tych dwóch istniejących, jednak dołożenie trzeciego ułatwi sprawę.
Oczywiście jak byś się uparł to skrętką też można rozdzielić sygnał, jednak takie rozwiązanie jest kosztowniejsze.

jz
10-11-2008, 21:27
Ja, po lekturze na forum, kazałem elektrykowi położyć 3 kable antenowe do salonu, gdzie będzie stał dekoder (dwa gniazda: dwa kable w pierwsze gniazdo i jeden kabel w drugie). Sam położyłem w to miejsce 2 kable skrętki (w jedno gniazdo).

W sypialni elektryk położył 2 kable antenowe (dwa gniazda) i sam położyłem 2 kable skrętki (jedno gniazdo).

Kabla nigdy nie za wiele :)

greg29
12-04-2009, 20:57
Czytam i jako laik niewiele rozumiem :lol:
Poradzcie mi jaki sygnal TV cyfrowej mozna "podzielic" i za pomoca jakiego urzadzenia? Chcialbym niezaleznie w salonie moc ogladac np. 1ke a w pokoju u dzieci Minimini. Czy takie rozwiazanie jest mozliwe w platformie cyfrowej? Oczywiscie dekoder tylko w salonie.
Z ewentualnego miejsca gdzie sat mam 4 kable koncentryczne a dalej 8 wyjsc na poszczegolne pomieszczenia w domu. Co zastosowac do "spiecia" w skrzynce, jakie urzadzenia kupic?
Moze ktops ma namiar www na jakies skrzynki do TV?
Jaka optymalnie kupic? Moze 400/400/140 czy tez cosik wiekszego?
Pozdrawiam i czekam na sugestie......

edde
12-04-2009, 21:05
pierwsza sugestia:
zakupić drugi dekoder - na jednym nie da się obejrzeć dwóch różnych kanałów, potem rozdzielić sygnał jakimś spliterem (cyfra+), rzuć okiem na allegro choćby jak to wygląda i działa

paradox
12-04-2009, 23:41
Witam

Greg 29 wszystko zależy od tego która platformę cyfrowa wybierzesz...jeżeli cyfr to będziesz mógł rozdzielić sygnał (choć tak naprawdę nie wiadomo jak długo cyfra wprowadziła multirom ) do rozdzielenia sygnału będziesz potrzebował spliter i tyle tunerów sat w ilu pokojach będziesz chciał odbierać sygnał.... jeżeli chodzi o N-ke jest to niemożliwe platforma ta paruje kartę kodowa z tunerem wiec ilość sygnałów równa będzie ilości podpisanych umów abonenckich....


Ja osobiście mam N-ke ale instalacje przygotowuję pod cyfrę....

sygnał tv będzie rozprowadzony w 4 pokojach ....w salonie 2x kabel koncentryczny(tuner pvr) + skrętka pod spliter, sypialnia 1*koncentryk + skrętka ,pokój syna 1*koncentryk + spliter,drugi salon 2*koncentryk (tuner pvr) + skretka...

wszystkie kable koncentryczne prowadzę bezpośrednio do Konwerter OCTO pomijam Multiswitch itp... spliter montuję na poddaszu.. oczywiści w każdym pokoju będzie tuner tv sat...i w taki sposób przy jednym abonamencie będę miał możliwość oglądania z 4 niezależnych źródeł ...


Ps... świadomie rezygnuje z instalacji tv naziemnej oczywiście z wiadomych względów- hdtv - (nawet nie biorę pod uwagę DVB-T nie ma co się oszukiwać oferta programowa będzie dosyć uboga)

Deamos
13-04-2009, 15:47
Ja u siebie planuje do salonie doprowadzic 3 koncentryki i reszty pokoi po dwa, na strychu multiswitch i sumator, ktory dorzuci mi sygnal tv naziemnej i ew. zmodulowany sygnal z salonu.

A jak z radiem?, w salonie bede 3 skretki (2 do enki + 1 zwrotna z modulatora do sumatora), gdzie tu podlaczyc tuner radiowy?

mattdl
13-04-2009, 23:01
Ja wrzucam do salonu dwa koncentryki i skrętkę, do każdej sypialni po skrętce i koncentryku - układ w gwiazdę z miejscem centralnym na strychu. Stąd na komin 4 koncentryki do anten.

Karol.p
14-04-2009, 11:19
U siebie spiepszy*** z gniazdami. Musiałem kuć i dokładać. Najlepiej jest zamontować więcej kabli, nawet o jeden puszczony wolno.
Wracając do tematu, w moim Sony 40W4500 mam recorder cyfry. Generalnie jak z telewizora jestem bardzo zadowolony, to wszystkim odradzam ten recorder. Jest strasznie wolny i ma menu sprzed 15 lat. W porównaniu do Nki, gdzie dekoder reaguje od razu na zmiany kanału/łów itp, to tu idzie to w żółwim tempie. Czasami mam wrażenie, jakby się wieszał. Powinni w końcu wymienić soft, dużo nie kosztuje a poziom zadowolenie byłby dużo lepszy
W tym od cyfry też są 2 wyjścia na antene. Tylko drugie wyjście służy tylko w przypadku gdy nagrywam jakąś transmisje i chcę zmienić kanał na inny. Wynika to z możliwości konwektora przy antenie. Te prostsze mają tylko jedno wyjście na antenę i mogą odbierać jedno pasmo w tym samym czasie...

krzysztofh
14-04-2009, 13:37
Coś mi się zdaje że nie tędy droga. Po co kupować TV z możliwością odbioru 1920 x 1080p i dekoder "N-ki" żeby oglądać programy HD w wersji SD?
Fakt że na razie tych programów jest niewiele, ale będzie więcej.
Jak ktoś zasmakuje odbioru w FullHD a do tego z przyzwoitym dźwiękiem TrueHD z odpowiedniego amplitunera (jako źródło Blu-Ray) to nie chce się już patrzeć na pikselozę na ekranie. Tym bardziej że na nim i tak niewiele jest do oglądania.
Seriale i konkursy. Dobra dobra trafiają się czasem hity puszczane piąty raz.

greg29
15-04-2009, 15:42
Mam w salonie dwa koncentryki...a w innych pomieszczeniach po jednym koncentryku......czyli co za malo? nie obejrze TV w innych pokoikach??!! :cry:
Oczywiscie "wstrzele sie" w cyfre+.
Doradzcie bo oszaleje :roll:
4 Kable z "talerza" dochodza do garazu i wtedy leca juz na pomieszczenia. Musze dokupic skrzynke TV (moze macie jakies namiary na firmy ktore sie tym zajmuja z okolic Trojmiasta-bo w hurtowniach elektrycznych duze oczeta robia) i w skrzynce musze jakos polaczyc te kable.....czyli multiswitch? Tak?
Sorry za moje pytania ale kiedys sie na tym znalem a teraz tylko na wifi i compach a TV jakos poszla mi kolo nosa :lol: :lol:

MARTiiii
15-04-2009, 20:17
W salonie mam 3 koncentryki (dwa dla PVR + jeden zwrotny) oraz 2 skrętki (spliter + inet). Reszta pokoi po jednym koncentryku i dwie skretki. Wszytko na strych.


Zgubiłem się. HELP
Pod jedną satelitę, dwa tunery w domu (w tym jeden z pvr) jaki konwerter potrzebuje, taki na cztery kable pojedynczy (Quad... Quatro nie wiem)? Czy potrzebny tu Multiswitch?

Deamos
15-04-2009, 21:39
Najlepiej zamontowac Multiswitch, ktory posiada zazwyczaj 5 (4+1) lub 9 (4+4+1) wejsc i iles wyjsci (4, 8, 12, 16, ...).
4 wejscia podlacza sie do konwertera Quattro (takie cos przy talerzu), tylko takie konwertery wspolpracuja z multiswitchami.
Dodatkowe jedno wejscie sluzy do podlaczenia anteny naziemnej telewizyjej lub zestawu anten (UHF, VHF, Radio) po zsumowaniu sygnalow w dodatkowej zwrotnicy. Niektore multiswitche posiadaja aktywny tor telewizjo naziemnej co oznacza wlasciwie, ze go wzmacniaja.
Jak multiswitch ma 9 wejsci, to po prostu obsluguje dwie anteny satelitarne z konwerterami Quattro.

mattdl
15-04-2009, 22:40
Mam w salonie dwa koncentryki...a w innych pomieszczeniach po jednym koncentryku......czyli co za malo? nie obejrze TV w innych pokoikach??!! :cry:
Oczywiscie "wstrzele sie" w cyfre+.
Doradzcie bo oszaleje :roll:
4 Kable z "talerza" dochodza do garazu i wtedy leca juz na pomieszczenia. Musze dokupic skrzynke TV (moze macie jakies namiary na firmy ktore sie tym zajmuja z okolic Trojmiasta-bo w hurtowniach elektrycznych duze oczeta robia) i w skrzynce musze jakos polaczyc te kable.....czyli multiswitch? Tak?
Sorry za moje pytania ale kiedys sie na tym znalem a teraz tylko na wifi i compach a TV jakos poszla mi kolo nosa :lol: :lol:
Jesli chcesz ogladac cyfre z jednej karty abonenckiej we wszystkich pokojach musisz kupic np. cos takiego
http://allegro.pl/item600318817_nowosc_splitter_seca_4_nowa_cyfra_sk lep_wroc.html
i obowiazkowo od miejsca gdzie ten splitter bedzie stal(np w tej samej skrzynce co multiswitch) rozprowadzic skretki do pokojow.
Ps. nie zapomnij o zasilaniu do splittera

michalsiak
15-04-2009, 23:13
obowiazkowo od miejsca gdzie ten splitter bedzie stal(np w tej samej skrzynce co multiswitch) rozprowadzic skretki do pokojow.


ja świadomie zrezygnowałem ze skrętki na rzecz splittera bezprzewodowego - zobaczymy jak się sprawdzi

michalsiak

P.S. ja z anteny wyprowadziłem 5 koncentryków (sat +naziemna) do kotłowni gdzie mam rozdzielnię TV a z kotłowni do każdego pokoju na poddaszu po jednym , tylko w salonie dałem 3

michalsiak
15-04-2009, 23:13
obowiazkowo od miejsca gdzie ten splitter bedzie stal(np w tej samej skrzynce co multiswitch) rozprowadzic skretki do pokojow.


ja świadomie zrezygnowałem ze skrętki na rzecz splittera bezprzewodowego - zobaczymy jak się sprawdzi

michalsiak

P.S. ja z anteny wyprowadziłem 5 koncentryków (sat +naziemna) do kotłowni gdzie mam rozdzielnię TV a z kotłowni do każdego pokoju na poddaszu po jednym , tylko w salonie dałem 3

michalsiak
15-04-2009, 23:13
obowiazkowo od miejsca gdzie ten splitter bedzie stal(np w tej samej skrzynce co multiswitch) rozprowadzic skretki do pokojow.


ja świadomie zrezygnowałem ze skrętki na rzecz splittera bezprzewodowego - zobaczymy jak się sprawdzi

michalsiak

P.S. ja z anteny wyprowadziłem 5 koncentryków (sat +naziemna) do kotłowni gdzie mam rozdzielnię TV a z kotłowni do każdego pokoju na poddaszu po jednym , tylko w salonie dałem 3

greg29
11-05-2009, 13:58
Moze ktos podpowie czy samemu uda mi sie podlaczyc antene sat 80 cm i skierowac ja w odpowiednie miejsce na niebie? :lol:

piterazim
11-05-2009, 14:11
bez problemu :) tylko może być czasochłonne

- rzuć okiem w którą stronę mają ustawione anteny sąsiedzi - ustaw podobnie
- tunery N mają taką wesołą opcję diagnostyczną - wskazuje siłę i jakość sygnału, a do tego piszczy - im szybciej piszczy tym lepszy sygnał, czyli głośniki na full i kręcisz anteną :)

to tak w skrócie

mattdl
11-05-2009, 21:36
Na razie mam Polsat Cyfrowy i ustawiałem sam - ja kręciłem talerzem a żona robiła za brzęczyk... nie ma...jest :wink:

gosciu01
11-05-2009, 21:44
bez problemu :) tylko może być czasochłonne

- rzuć okiem w którą stronę mają ustawione anteny sąsiedzi - ustaw podobnie
- tunery N mają taką wesołą opcję diagnostyczną - wskazuje siłę i jakość sygnału, a do tego piszczy - im szybciej piszczy tym lepszy sygnał, czyli głośniki na full i kręcisz anteną :)

to tak w skrócie

Po godzinie z ogonkiem na drabinie, zszdłem i zadzwoniłem po fachowca.
ale ja to mało zdolny w kręceniu jestem :wink:

piterazim
12-05-2009, 07:28
ale ja to mało zdolny w kręceniu jestem :wink:

czyli z kariery politycznej nici :wink:

greg29
15-10-2009, 17:37
Ludziska czy jestesscie zadowolone z nTv? Chce ja zalozyc..... i zastanawiam sie nad tym aby na 12 m-cy ja zalozyc...... Wiec jakie macie opinie? :wink:

Russian
15-10-2009, 17:53
Jak na mój gust za 48 zl miesięcznie nie jest źle. Jest sporo kanałów w jakości hd więc osobiście polecam!!!

Trociu
15-10-2009, 20:02
Ludziska czy jestesscie zadowolone z nTv? Chce ja zalozyc..... i zastanawiam sie nad tym aby na 12 m-cy ja zalozyc...... Wiec jakie macie opinie? :wink:Hej
Teściowie mają i są na tyle zadowoleni że i nam sprezentowali. Może boleć brak polastu jeżeli ktoś lubi.

morfeusz1
16-10-2009, 06:09
Ludziska czy jestesscie zadowolone z nTv? Chce ja zalozyc..... i zastanawiam sie nad tym aby na 12 m-cy ja zalozyc...... Wiec jakie macie opinie? :wink:Hej
Teściowie mają i są na tyle zadowoleni że i nam sprezentowali. Może boleć brak polastu jeżeli ktoś lubi.

Rodzice, u których tymczasowo mieszkamy, mają "n" - my jesteśmy z niej bardzo zadowoleni: bardzo dużo kanałów i to sporo w hd (a nie trzeba za nie dodatkowo jak w cyfrze płacić). Bardzo fajna jest też obsługa multimedialna - program, lista nagranych filmów, vod itd. I są nowe odcinki dr hausa na nseriale :D

szkoda tylko, że nie ma polsatu, bo ja akurat lubię. Ale w nowym mieszkaniu na 100% bedziemy mieli "n", ale muszę tez pomyśleć nad tym, jakby tu móc Polsat ogladać.

W vod wypozyczenie filmu kosztuje przewaznie 11 zł. Pictures box jest za darmo, ale tutaj rzadko jest jakiś dobry film. Jednak my oglądamy średnio 2 płatne filmy w miesiącu, więc nie wychodzi tak drogo.

Generalnie polecam :D

Russian
16-10-2009, 06:56
Kolega morfeusz 1 napisał cyt. "Picture Box jest za darmo" i tu niestety nie mogę się z tym zgodzić.Niestety nie jest tak pięknie i chciał nie chciał za ta usługę trza płacić.

morfeusz1
16-10-2009, 07:13
Kolega morfeusz 1 napisał cyt. "Picture Box jest za darmo" i tu niestety nie mogę się z tym zgodzić.Niestety nie jest tak pięknie i chciał nie chciał za ta usługę trza płacić.

kolezanka :wink:
chodziło mi to, że jak ktoś ma wykupiony ten pakiet, to filmy w nim zawarte są za darmo, a w przypadku vod płaci się i za pakiet i za poszczególne flmy.

greg29
22-10-2009, 22:35
wzialem jednak cyfre+ (pod katem podzielenia sygnalu). Do tego dekoder za 0 pln, fajna maja teraz promocje i umowa na 13 mc-y. Spoko i latam w koncu w TV ;-)
Oczywisice National Geo. w HD wzialem :lol:
Przepiekne obrazki......
Polecam. :wink:

misha81
22-10-2009, 22:44
szkoda tylko, że nie ma polsatu, bo ja akurat lubię. Ale w nowym mieszkaniu na 100% bedziemy mieli "n", ale muszę tez pomyśleć nad tym, jakby tu móc Polsat ogladać.



Również mam n-ke i również czasmi (na szczęście rzadko) boli mnie brak Polsatu. Ale ostatnio w necie wyczytałem, że jakiś tam urząd nadzorujący rynek telewizyjny w Polsce ma wprowadzić w życie przepis zgodnie z którym programy ogólnodostępne na normalnej antenie będą musiałby być udostępniane wszytkim kablówkom oraz platformom satelitarnym. Niestety nie podali kiedy to ma się wydarzyć :roll:

Puszka
23-10-2009, 05:44
Ja też na dniach chce załozyć n-ke

Mam takie pytanie??

Tymczasowo będę miał dostęp do jednego kabla antenowego.

Co przez to stracę??

Wiem że na pewno nagrywanie i cofanie. A jka wygląda sprawa innych rzeczy?? Czy przez jeden kabel chodzi nseriale, VOd i inne takie duperele??

Wiem że przez pierwsze miesiące jest kilka rzeczy za darmo ale ja nie wiem czy będę mógł z nich korzystać.


Dwa kable będę miał myślę ze na początku roku jak urządzę salon.

hardy50
23-10-2009, 06:25
dwie rzeczy.
Pierwsza - brak możliwości nagrywania innego , niż ogladany kanał.
Druga - wszystkie filmy będą ściagały się jedynie wówczas, gdy dekoder będzie wyłączony, a więc dłużej.
Jak tak mam i wcale mi to nie przeszkadza.
Pozostałe funkcje bez zmian.