PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja folią kubełkową



dar80
05-11-2008, 21:23
Witam, właśnie skończyliśmy ławy i zrobiona została ściana fundementowa
czyli bloczek25cm+styro10cm+bloczek12cm
Majster zalecił zaizolować tą ścianę tylko folią kubełkową twierdząc że taka ściana lepiej oddycha i oddaje wilgoć.


Zastanawiam się tylko czy jest to wystarczająca izolacja pionowa?

inż. Mamoń
05-11-2008, 21:31
Trudno odpowiedzieć na to pytanie - nie wiemy jak głęboko masz wodę gruntową. Jeśli ściana fundamentowa nie stoi normalnie w wodzie to uważam, żę trzeba izolować dysperbitem, i dopiero wtedy dać folię kubełkową (chociaż może być też bez folii).

Andrzej Wilhelmi
06-11-2008, 00:22
Sama folia nie stanowi żadnej izolacji! Podniesienie się wód gruntowych powyżej ław fundamentowych spowoduje wpłynięcie wody pomiędzy ścianę a folię. Folia umożliwia jedynie wentylowanie ściany. Pozdrawiam.

beton44
06-11-2008, 04:25
Witam, właśnie skończyliśmy ławy i zrobiona została ściana fundementowa
czyli bloczek25cm+styro10cm+bloczek12cm
Majster zalecił zaizolować tą ścianę tylko folią kubełkową twierdząc że taka ściana lepiej oddycha i oddaje wilgoć.


Zastanawiam się tylko czy jest to wystarczająca izolacja pionowa?

Ad czerwone. Tradycyjnie: a jak tam jest w projekcie :-?
i czy masz kierownika budowy :o
i kto to jest ten "majster" to jakiś Twój mistrz /majster/ duchowy???

Killer_su
06-11-2008, 10:17
Majster zalecił zaizolować tą ścianę tylko folią kubełkową twierdząc że taka ściana lepiej oddycha i oddaje wilgoć.

On też oddycha stopami??? Współczuję :lol:

Wgregor
06-11-2008, 10:53
Witam, właśnie skończyliśmy ławy i zrobiona została ściana fundementowa
czyli bloczek25cm+styro10cm+bloczek12cm
Majster zalecił zaizolować tą ścianę tylko folią kubełkową twierdząc że taka ściana lepiej oddycha i oddaje wilgoć.


Zastanawiam się tylko czy jest to wystarczająca izolacja pionowa?

masz dobrego majstra!!,
jak "oddycha" jest na rysunku http://www.isola.no/produkter__1/system_platon/platon_xtra_grunnmur
wody nie wpuści ale wypuci .
Jak montować? rysunek
http://www.isola.no/content/download/791/6007/version/5/file/Xtra%20man%20mars-07.pdf

tylko po co styropian ? chyba, że masz piwnicę.

Barbossa
06-11-2008, 11:54
dobry to on będzie jak wie co z nią zrobić, a tego, znając życie, raczej nie wie

Wgregor
06-11-2008, 14:27
przy każdej rolce jest instrukcja, a gdyby wypadła można wydrukoć. Po to podałem linka.

Andrzej Wilhelmi
06-11-2008, 22:33
...wody nie wpuści ale wypuci ...

A na jakiej podstawie twierdzisz, że wody nie wpuści?! Nie wiem co chciałeś napisać "wypoci" czy "wypuści"? :wink: . Pozdrawiam.

Wgregor
06-11-2008, 23:26
Przecież po to ją wymyślono.
jest na rysunku http://www.isola.no/produkter__1/system_platon/platon_xtra_grunnmur

pytasz tak jakbym napisał że rynna to pół rurki umieszczonej tak by odprowadzać wodę z dachu, a ty a czy to odprowadzi wodę/ może dać rynnę do góry dnem?
przecież to proste materiały budowlane stosowane od lat!

Andrzej Wilhelmi
07-11-2008, 00:22
No ale potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie? Czy tylko potrafisz cytować slogany, które wcale nie mówią o tym, że ta folia wody nie wpuści? Znasz zasadę naczyń połączonych? Ta folia tylko umożliwia wentylację ściany i właśnie po to ją wymyślono. Pozdrawiam.

Rav
07-11-2008, 09:44
Folia ta ma za zadanie odprowadzać wodę oraz osuszać (wentylować) ścianę fundamentową.
System naczyń połączonych nie ma tutaj nic do rzeczy, ponieważ zastosowanie tej folii ma sens tylko w przypadku stosowania drenażu, którym woda odprowadzana jest do kanalizacji deszczowej.
Można sobie chociażby przejrzeć (lub poczytać dla niemieckojęzycznych) podane materiały producenta w linkach kilka postów powyżej.

Stosowanie folii kubełkowej w przypadku kiedy nie ma drenażu jest z lekka pozbawione sensu ponieważ folia ta w rzeczy samej nie stanowi izolacji przeciwwilgociowej a tym bardziej przeciwwodnej.

Barbossa
07-11-2008, 09:53
no no, taki Mały a tyle wie 8)

Rav
07-11-2008, 09:59
no no, taki Mały a tyle wie 8)

Bardzo wcześnie zaczynałem... :wink:

Wgregor
07-11-2008, 10:56
No ale potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie? Czy tylko potrafisz cytować slogany, które wcale nie mówią o tym, że ta folia wody nie wpuści? Znasz zasadę naczyń połączonych? Ta folia tylko umożliwia wentylację ściany i właśnie po to ją wymyślono. Pozdrawiam.

Nie wiem o co chodzi? ja tylko o instrukcję podłem i rysunek z błękitnymi strzałkami obrazującymi wilgoć jako ideę i powód wymyślenie takiej folii. u nas w robili przychodnie NFZ i jakiś dowcipniś dał lepiszcza potem styropian i folię kubełkową, a obiekt nie ma piwnicy, drenż też był.

Barbossa
07-11-2008, 11:05
Nie wiem o co chodzi? ja tylko o instrukcję podłem i rysunek z błękitnymi strzałkami obrazującymi wilgoć jako ideę i powód wymyślenie takiej folii. u nas w robili przychodnie NFZ i jakiś dowcipniś dał lepiszcza potem styropian i folię kubełkową, a obiekt nie ma piwnicy, drenż też był.

nie wiem o co Ci chodzi :-?

Andrzej Wilhelmi
07-11-2008, 23:54
Powiem szczerze, że ja też :roll: . Pozdrawiam.

Wgregor
08-11-2008, 01:24
To tak proste, że aż trudno jaśniej tłumaczyć.

08-11-2008, 03:32
... Stosowanie folii kubełkowej w przypadku kiedy nie ma drenażu jest z lekka pozbawione sensu ponieważ folia ta w rzeczy samej nie stanowi izolacji przeciwwilgociowej a tym bardziej przeciwwodnej.

j.w.

Andrzej Wilhelmi
08-11-2008, 23:17
To tak proste, że aż trudno jaśniej tłumaczyć.

A przeczytałeś choć raz swój poprzedni post? Czy aby rozumiesz co piszesz?
Nie potrafisz wytłumaczyć bo nie rozumiesz funkcji tej folii. A przecież to takie proste, wystarczy tylko trochę pomyśleć. Pozdrawiam.

Wgregor
09-11-2008, 08:40
Nie wiem o co chodzi? Dotyczyło ciebie, dziwiłem się , że jest ktoś tak malo techniczny, że tego nie rozumie. No ale różnymi sprawami się ludzie zajmują i faktycznie masz rację - nie musisz się na tym znac, a ja nie muszę umieć łatwiej to wytłumaczyć.

raydenstream
09-11-2008, 14:06
Dysperbit to nei test jakiś wielki wydatek.
200 zł i spokojnie pomalkujesz 2 razy budynek.

Pamiętaj że robisz to raz na całe zycie więc 200 w tą czy w tamtą to nie jest wielka suma przy kosztach budowy a będziesz spać spokojniej.

Pomaluj na to polozyc folie i masz spokój :)

Aedifico
09-11-2008, 14:54
Dysperbit to nei test jakiś wielki wydatek.
200 zł i spokojnie pomalkujesz 2 razy budynek.

Pamiętaj że robisz to raz na całe zycie więc 200 w tą czy w tamtą to nie jest wielka suma przy kosztach budowy a będziesz spać spokojniej.

Pomaluj na to polozyc folie i masz spokój :)

Dysperbit to na całe życie nie bardzo. Raczej na jakieś 5 lat :)

dar80
09-11-2008, 16:12
[quote=raydenstream]

Dysperbit to na całe życie nie bardzo. Raczej na jakieś 5 lat :)


W takim razie co polecasz?
Twoim zdaniem folia wystarczy?

Andrzej Wilhelmi
10-11-2008, 19:40
Nie wiem o co chodzi?

No w końcu właściwie oceniłeś swoją wiedzę w tym temacie. Pozdrawiam.