PDA

Zobacz pełną wersję : Pasie budują - komentarze



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

pasie
21-02-2011, 22:09
te koronkowe kolka sa bosskie, pieknie by wygladaly w sypialni i narzuta robiona na szydelku.

jak zdrowko Pasiulku?

Hej Anuś ;)
właśnie kombinuję jak je w sypialni zagospodarować bo pierwotna lokalizacja w salonie u mojego małża nie przeszła:

zdrówko już lepiej :yes:

Gosiek33
22-02-2011, 10:07
Piękne te koronkowe tapety, tylko czy aby na pewno pasują do Twojego wnętrza?

Arnika
22-02-2011, 12:08
:welcome:

To dobrze, że zdrówko lepiej....

pasie
23-02-2011, 21:27
Piękne te koronkowe tapety, tylko czy aby na pewno pasują do Twojego wnętrza?

Gosiaczku do sypialni by pasowały jak najbardziej bo ma to byc (przynajmniej z założenia) romantyczne miejsce;)

a z resztą reszta domku, jak dobrze pójdzie, wcale nie będzie tak na wskroś nowoczesna :no: powolutku dążę do eklektycznego misz-masz;)

pasie
23-02-2011, 21:30
:welcome:

To dobrze, że zdrówko lepiej....


chwilowo było lepiej potem się pogorszyło ale dziś zdecydowałam się odwiedzić lekarza i znów jest lepiej:yes:

mam teraz intensywny czas w rozwoju zawodowym;) więc muszę działać w 100% i dlatego nawet do lekarza poszłam :D

MarJel
24-02-2011, 08:27
Gosiaczku do sypialni by pasowały jak najbardziej bo ma to byc (przynajmniej z założenia) romantyczne miejsce;)

a z resztą reszta domku, jak dobrze pójdzie, wcale nie będzie tak na wskroś nowoczesna :no: powolutku dążę do eklektycznego misz-masz;)

To tak ja, ogólnie baza wnętrza nowoczesna plus do tego wstawki z innej bajki:o . Sypialnia przede wszystkim musi być ciepła i romantyczna, ja też do tego dążę.
Czy mi się wydaje czy szukałaś może szarej wykładziny do sypialni? Wczoraj znalazłam dla siebie w komforcie, śliczny kolor- szary, nie za jasny nie za ciemny, piękny odcień szarości.Wypożyczyłam próbkę i od razu do niej w eurofiranach dobrałam tapetę, zasłony długie waląjące się po podłodze:D i sznury ozdobne do nich, jestem mega zadowolona z wyboru.:yes:

Gosiek33
24-02-2011, 11:01
to insza inszość, kładź na ścianę bo piękna jest :D i bardziej romantycznie będzie...sz się czuła :lol2:

pasie
24-02-2011, 14:24
To tak ja, ogólnie baza wnętrza nowoczesna plus do tego wstawki z innej bajki:o . Sypialnia przede wszystkim musi być ciepła i romantyczna, ja też do tego dążę.
Czy mi się wydaje czy szukałaś może szarej wykładziny do sypialni? Wczoraj znalazłam dla siebie w komforcie, śliczny kolor- szary, nie za jasny nie za ciemny, piękny odcień szarości.Wypożyczyłam próbkę i od razu do niej w eurofiranach dobrałam tapetę, zasłony długie waląjące się po podłodze:D i sznury ozdobne do nich, jestem mega zadowolona z wyboru.:yes:

czytasz w moich myslach;) :D

masz rację szukam nadal tej wykładziny - znaczy to nawet nie zaczęłam;) tak więc jutro wyjazd do Komfortu się szykuje a czy jej nazwę może pamiętasz....

pasie
24-02-2011, 14:25
to insza inszość, kładź na ścianę bo piękna jest :D i bardziej romantycznie będzie...sz się czuła :lol2:

nie wiem co z tego kładzenia wyjdzie bo małż nadal kręci nosem:no:

MarJel
24-02-2011, 15:13
czytasz w moich myslach;) :D

masz rację szukam nadal tej wykładziny - znaczy to nawet nie zaczęłam;) tak więc jutro wyjazd do Komfortu się szykuje a czy jej nazwę może pamiętasz....

Wykładzina vogue

http://img35.imageshack.us/img35/200/36671181.jpg (http://img35.imageshack.us/i/36671181.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://www.komfort.pl/wykladziny-dywanowe/wyszukiwarkainfo/nazwa/VOGUE/kod/001065/PG/1

Z podkładami i i montażem wyjdzie prawie tyle co mój parkiet :rolleyes:, ale fajniusia, nie jest szorstkowłosa, ani za bardzo napuszona, do sypialni idealna:D

Gosiek33
24-02-2011, 15:21
nie wiem co z tego kładzenia wyjdzie bo małż nadal kręci nosem:no:

Nie chce romantycznych wieczorów :lol2: nie mów...

MarJel
24-02-2011, 15:23
A to od razu tapetkę pokarzę, która będzie za łożkiem, szare tło i fioletowe akcenty na wzorku. Może nie jest jakaś nowoczesna, ale romantyczna :rotfl: i kolorystycznie idealnie mi pasuje do mojego planu.
http://img191.imageshack.us/img191/4244/1773281110.jpg (http://img191.imageshack.us/i/1773281110.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

pysiaczek
24-02-2011, 15:29
Witaj pasie :)

Przeglądałam sobie właśnie Twój wątek i znalazłam coś co mi się by bardzo przydało, chodzi mi o ten barek pod umywalkę w łazience:


następnie stwierdziłam, że umywalka misa stojąca na stylowej konsolce będzie tu jak najbardziej na miejscu :)
tylko, że cały czas nie mam tej konsolki - bo chciałabym prawdziwą drewnianą i najlepiej zaolejowaną i zawoskowaną a o taką trudno i chyba będę musiała zamówi u jakiegoś renowatora antyków :rolleyes:
w każdym razie coby korzystać z łazienki zakupiłam olejowany barek kuchenny w IKEA, małż skrócił mu nogi, ja pokryłam go dodatkowo olejem z białym pigmentem i chwilowo łazienka wygląda tak :)

http://i51.tinypic.com/34qlgti.jpg
a tak wyglądał barek przed moim olejowaniem
http://i54.tinypic.com/v5z7tx.jpg



W zasadzie nie chodzi mi tyle o sam barek co o drewniany blat. Napisałaś, że od nowości ten barek jest od razu zaolejowany. Ty pokryłaś go dodatkowo jeszcze bielącym olejem. Ile warstw tego oleju dałaś?
Czy barek dobrze się sprawuje i nic nie dzieje się z tym drewnem na nim?

Chcę sobie kupić taki blat pod umywalkę (nie identyczny ale praktycznie taki sam kolor i też chcę go pobielić) i szukam rozwiązania jak go porządnie zakonserwować, więc będę wdzięczna za wszelkie rady :)

pasie
24-02-2011, 15:33
Nie chce romantycznych wieczorów :lol2: nie mów...
romantyczne wieczory ale bez romantycznej tapety ;)

pasie
24-02-2011, 15:45
MarJel dzięki za wykładzinę:) a tapet śliczna taka romantyczna:yes:

Witaj Pysiaczku:)
szafkę olejowałam dwa razy ale dosyć ciężko było bo IKEA raz już poolejowała i ten olej Flugger słabo się przyjmował, chociaż wcześniej zmatowiłam szafkę papierem :rolleyes: jak na razie nic się z szafką nie dzieje
wiem też, że IKEA ma same blaty olejowane/przeznaczone do olejowania - bo zastanawiałam się nad takim do górnej łazienki:yes:
np.taki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40146524

pysiaczek
24-02-2011, 18:32
Ja akurat blat kupię w castoramie tylko po prostu kolor będzie miał jak Twój, więc myślę, że pobieleniu się łatwo podda. Olej też mam z fluggera, a blat będzie kupiony surowy to może jakoś to pójdzie :)
Dziękuję za informacje :)

pasie
24-02-2011, 18:37
Ja akurat blat kupię w castoramie tylko po prostu kolor będzie miał jak Twój, więc myślę, że pobieleniu się łatwo podda. Olej też mam z fluggera, a blat będzie kupiony surowy to może jakoś to pójdzie :)
Dziękuję za informacje :)

na surowym to będzie spoko:)

pysiaczek
24-02-2011, 21:01
Ja się tylko boję czy od wody to wszystko nie zacznie się podnosić, no ale jednak lać strumieniami jej nie zamierzam, a gdy się coś nachlapie to zaraz będzie ścierane :)
Nie znam nikogo kto miałby taki blat drewniany już dłuższy czas i mógł mi coś w tej kwestii powiedzieć dlatego pytałam :)

pasie
24-02-2011, 21:03
Ja się tylko boję czy od wody to wszystko nie zacznie się podnosić, no ale jednak lać strumieniami jej nie zamierzam, a gdy się coś nachlapie to zaraz będzie ścierane :)
Nie znam nikogo kto miałby taki blat drewniany już dłuższy czas i mógł mi coś w tej kwestii powiedzieć dlatego pytałam :)

ja też nie znam :no:
ale wiem, że na górze w łazience też będzie drewniany:yes:

Elena76
25-02-2011, 22:08
Pasiulka, my za godzinkę wyruszamy na weekend do znajomych do domku na mazury. Nie wiem, jak Wasze plany za tydzień, ale może uda nam się zgrać w następną sobotę albo niedzielę?

pasie
26-02-2011, 22:57
Pasiulka, my za godzinkę wyruszamy na weekend do znajomych do domku na mazury. Nie wiem, jak Wasze plany za tydzień, ale może uda nam się zgrać w następną sobotę albo niedzielę?

Elenko i tak byśmy nie dojechali bo dawno niewidziani znajomi się zapowiedzieli na sobotnie przedpołudnie:yes:

Elena76
27-02-2011, 18:20
Pasie, a nie masz wrażenia, że po przeprowadzce coraz więcej znajomych, takich właśnie dawno nie widzianych nagle sobie o Was przypomina? :) bo ja coś takiego zauważyłam u siebie :) a jak się cieplej zrobi i na zewnątrz będzie można na tarasie posiedzieć, to już w ogóle zapowiedzi idą z różnych stron :lol:
w każdym razie mam nadzieje, że spotkanko się udało :)

my niedawno wróciliśmy... fajnie było, ale najlepiej u siebie :cool: szkoda, że drewno do kominka się skończyło, bo akurat mam chęć popatrzeć na ciepełko :rolleyes:

Arnika
27-02-2011, 19:27
Dobrze mówisz Elena....
Zaglądają dawni znajomi, niby tak przypadkiem, niby obok przejeżdżają... a nie widzieliśmy się... oj długo...
Co niektórzy wprost mówią , że przyjadą zobaczyć jak wybudowaliśmy, jak mieszkamy...
Ci wytykają, ze jeszcze łazienka nie skończona..., jeszcze listwy, kominek.... podjazd.... A to s stosunku do całej budowy to jakieś 30-50tys zł.... i ma sie to jak pięść do oka....
Nooo i jak ciepło było to zawsze ktoś na kawkę wpadał....
Ja lubię gości, nawet bardzo... ale tych wścibskich co to wszystkie kąty przejrzą i wytykają to niech lepiej nie przyjeżdżają....
Najbardziej niektórym śmiać się chciało z naszego kultowego oświetlenia w salonie - czyli żarówki... No i ciekawe co w tym takiego śmiesznego... Przecież brak żyrandola , zasłon to standard.... Też tak macie????????

Elena76
27-02-2011, 19:53
no właśnie te wizyty "szpiegowskie" są mniej fajne, ale co tam, niech ktoś ma satysfakcję, że wytknie jakąś niedoróbkę :) mam to w nosie, chociaż na początku nie powiem, wkurzało mnie to zwłaszcza u ludzi, którzy z budowaniem domu nigdy nie mieli nic wspólnego

a kabelek zapaćkany tynkiem i zakończony nie mniej zapaćkaną żarówką to klasyka budowlanego dizajnu ;)

Arnika
27-02-2011, 20:01
Eeee to ja już nie jestem glamoor... bo moja żarówka jest czysta i kabelek też.... ;)
Ci znajomi to nawet nieraz nie mają dla swoich 13-18 letnich dzieci rożnej płci po pokoju, a co dopiero mówimy o domu.....
Ale co dogryzą to ich... Nie pomyślą , że brakło tych kilkudziesieciu tysi, a wydane jest kilkaset.... Ochhhhh nieraz nóż w kiszeni się otwierał... A już później jak podniosą ciśnienie, pooglądają to więcej ich już nie ma przypadkiem przejazdem....
Trzeba chyba częściej wybywać z domu, albo co.....

pasie
27-02-2011, 20:02
Hej Dziewczynki:)

Ci akurat to tak jak my przędą;) dwa lata już mieszkają a jeszcze sypialnia nie zrobiona i też gołe żarówki. straszą..... ale za to rok temu drugi dzieciaczek im przybył więc się wyrównało, a tak naprawdę to się rok czasu nie widzieliśmy bo właśnie ostatnio przed urodzeniem malutkiej..... długo nie posiedzieli bo my wieczorkiem i tak mieliśmy imprezkę urodzinową u mojej przyjaciółki....
u nas to jest tak, że prawie wszyscy znajomi swoje domy mają i zawsze jest licytacja kiedy i u kogo;)

Elena76
27-02-2011, 20:18
to imprezkowy weekend miałaś :)

urodziny dziecka na pewno zmieniają priorytety i pewnie zamiast lampy to jednak wybiera się co innego :)

wśród naszych znajomych blokersi w większości, ale o budowaniu mają najwięcej do powiedzenia :lol:

pasie
27-02-2011, 20:21
dokładnie kto budowy nie przeżyje to może sobie pogadać;)

Arnika
27-02-2011, 20:25
:lol2:

Dotychczasowi znajomi to też blokersi byli.....

Teraz odkąd mamy dom poznajemy coraz to nowych znajomych z domami...
Mamy wspólne tematy... ogrzewanie, kotłownie, ogródek... itd...

Jak to się zmienia....

pasie
27-02-2011, 20:52
Arniczko ja z blokowiskiem nigdy nie miałam do czynienia za to małż całe życie w bloku i ciężko mu było podjąć decyzje o budowie ;rolleyes:

zapomniałam się ostatnio pochwalić, że moja Zu całkiem sama nauczyła się na rowerku jeździć :) a drugie osiągnięcie to to, że jest całkowicie odpieluchowana -bo jak na dzień to już rok nie zakładamy tak na noc jeszcze jej zakładałam ale już prawie cały luty bez nocnej pieluch jesteśmy :D

ostatnio wróciłam do tematu do mojej wymarzonej umywalki, ooooo tej
http://www.tomdom.pl/photos/10738_851c44c9_med.jpg
tylko teraz mam problem na czym ją ustawić żeby fajnie w mojej perełkowej łazience wyglądała... bo muszę małżowi gotowe rozwiązanie zaprezentować żeby na 100% się zgodził....

Arnika
27-02-2011, 21:03
Do le rabli? Ja kupiłam blat z merbau... Kocham to drewno....

A Dużej już Zu gratuluję umiejętności :) :hug:


Wcześniej napisałam długiego posta ale go zjadło....

pasie
27-02-2011, 21:11
Arniczko ja nie mam rabelków - jakoś do nich miłością nie zapałałam :rolleyes:

ja o tej łazience mówię
http://i53.tinypic.com/vpuclt.jpg

Arnika
27-02-2011, 21:22
Aaaa to Ty masz róże.... Zapomniałam już....:oops:

No to nie wiem... Może jakiś bielony blat....

BetaGreta
28-02-2011, 20:43
Naprawdę chcesz już zmieniać umywalkę?
Ja bym zrobiła jakiś ciemny blat, taki w odcieniu róż. Może jakiś kamień?
A może stolik od maszyny do szycia?
Nie wiem czy dobrze widzę, czy nad wc masz drewnianą półkę? Jeśli tak i ona zostaje to można wtedy iść w ten odcień drewna.

pasie
28-02-2011, 21:10
Naprawdę chcesz już zmieniać umywalkę?
Ja bym zrobiła jakiś ciemny blat, taki w odcieniu róż. Może jakiś kamień?
A może stolik od maszyny do szycia?
Nie wiem czy dobrze widzę, czy nad wc masz drewnianą półkę? Jeśli tak i ona zostaje to można wtedy iść w ten odcień drewna.

Becia ja od początku choruję na tą umywalkę :yes: do tej pory małż się jej sprzeciwiał ale powolutku go urabiam
tam mam teakowy parapet taki jak podłoga....... ale ta obecna umywalka miała stanąć na białej, starej konsolce i ta wizja mi najbardziej odpowiada bo wymyśliłam sobie, że ta łazienka ma być trochę w stylu glam, tylko boje się, że ten duravit może być za masywny do takiej delikatnej konsolki, ale ten stolik od maszyny może i by podpasił.....poszperam na allegro, dzięki:)

Gosiek33
01-03-2011, 05:59
Pasie wczoraj sobie pooglądałam Twoją wymarzoną. Ładna jest ale na mój gust niepraktyczna. Głęboka, więc nisko półka musi być, a wtedy schylać się trzeba. Wydaje mi się, że to są forma dla formy - bardzo płaskie rozchlapują wodę wszędzie, a żeby w takiej ręce umyć to trzeba by do środka łapu wsadzać, bo z kolei ma stosunkowo małą średnicę. uff ale się nagadałam :o

zuz@nka
01-03-2011, 07:01
Pasiulka w doooooooooooooopie ci się przewala ;) nie kombinuj z tą umywalką bo przedobrzysz - teraz jest ok ! kwestia szafko-konsoli która wydobędzie jej glamurowy styl :)

pasie
01-03-2011, 12:44
Dziewczyny skoro tak mówicie to przemyśle raz jeszcze:( małż się za to bardzo ucieszy bo 2 tysie w kieszeni zostanie....

Mohag
01-03-2011, 13:20
Pasiula, naprawde przemysl to jeszcze - masz juz "gitara gra", to po jaki grzyb bedziesz zmieniac na sile :D wiem, ze sa rzeczy na ktore straszliwie sie choruje i tez mam pare takich kompromisowych ktore bym wymienila ale po roku mieszkania przyzwyczajeniowo przestaly mi przeszkadzac i teraz sobie mysle - wymienie przy nastepnym remoncie na takie na jakie zachoruje.

78mysz
01-03-2011, 14:00
pasiu ta umywalka z duravitu pięknie się prezentuje bez szafki-jakby lewitowała w powietrzu.sama o niej marzę do górnej łazienki

pasie
01-03-2011, 14:31
pasiu ta umywalka z duravitu pięknie się prezentuje bez szafki-jakby lewitowała w powietrzu.sama o niej marzę do górnej łazienki

Mysiu ale jak ją przymocować bez szafki jak napisane, ze nablatowa?

78mysz
01-03-2011, 14:51
Mysiu ale jak ją przymocować bez szafki jak napisane, ze nablatowa?

nie mam pojecia, moze jest tez wersja przyscienna

pasie
02-03-2011, 22:21
Chciałam się pochwalić moimi sukcesami w gminie;) podpisałam w końcu umowę na odbiór ścieków i odebrałam protokół odbioru przyłącza wodnego :yes: więc mam komplet papierków do odbioru budynku no może poza jednym..................................... pozwoleniem na budowę :rotfl:
Byłam też w przedszkolu gminnym w sprawie zapisu tam Zu - ona najbardziej w świecie by chciała tam chodzić bo mają super wypasiony plac zabaw :D obiecałam jej że po wakacjach tam pójdzie a tu klops......... pani dyrektor lojalnie mnie uprzedziła, że są marne szanse na przyjęcie wszystkich 3 latków...... chyba trzeba komuś posmarować;)

nitubaga
03-03-2011, 09:00
Wrrr tego nie znosze... a juz najbardziej sytuacji w której od miejsca w przedszkolu zalezy czyjś powrót do pracy, a paniusia mówi, że jak matka nie pracuje to może z dzieckiem posiedzieć w domu.

:mad:

wywóz śmieci i ja musze sobie załatwić... ale to dopiero po TV :D:D:D

Gosiek33
03-03-2011, 09:05
Gratulacje przyłącza :D a co z pozwoleniem?

pasie
03-03-2011, 10:32
Gratulacje przyłącza :D a co z pozwoleniem?
Gosiu ja się buduję bliziutko lotniska i tu takie śmieszne przepisy obowiązywały a teraz podobno chwilowo przestały co dla mnie jest korzystniejsze więc zaczęłam całą drogę od nowa - czekam na WZ a potem na nowe pozwolenie

Elena76
03-03-2011, 10:36
Pasiulka, jesteś na najlepszej drodze, żeby to pozwolenie otrzymać :)

a przedszkole... no cóż, to jest po prostu polityka prorodzinna ;)

pasie
03-03-2011, 10:42
Pasiulka, jesteś na najlepszej drodze, żeby to pozwolenie otrzymać :)

a przedszkole... no cóż, to jest po prostu polityka prorodzinna ;)

mam nadzieję że papierki pójdą po mojej myśli:yes:

a mój małż się zawziął i bedzie się procesował jak Zu nie przyjmą ;) już to widzę:lol2:

pasie
03-03-2011, 10:44
Zmykam na miasto :bye:

Elena76
03-03-2011, 11:09
mam nadzieję że papierki pójdą po mojej myśli:yes:

a mój małż się zawziął i bedzie się procesował jak Zu nie przyjmą ;) już to widzę:lol2:

i dobrze, czasem trzeba się postawić :)

zuz@nka
05-03-2011, 19:24
Fenkiuję za życzenia, prezent i odwiedziny - no i za listewki ;)

Do poniedziałku :)

zuz@nka
05-03-2011, 19:34
Pasiulka dywan jest taki:

46141

muszę tylko przekonać P że nie może go mieć - nie potrafi zrozumieć że u niej się nie sprawdzi :(
Ponegociuję z nią przez weekend ;)

pasie
05-03-2011, 20:06
Fenkiuję za życzenia, prezent i odwiedziny - no i za listewki ;)

Do poniedziałku :)


Pasiulka dywan jest taki:

46141

muszę tylko przekonać P że nie może go mieć - nie potrafi zrozumieć że u niej się nie sprawdzi :(
Ponegociuję z nią przez weekend ;)

Cała przyjemność po naszej stronie:)

negocjuj, negocjuj bo wiesz, że do Zu będzie pasował:yes:

lidszu
05-03-2011, 20:23
Zu, a co to za dywan ?

pasie
05-03-2011, 23:53
Zu, a co to za dywan ?

Zuz@nka kupiła do pokoju P. a teraz zmieniła zdanie :D i ja mam na niego chrapkę tylko P. nie chce się z nim rozstać ;)

Gosiek33
06-03-2011, 06:48
Czterema łapami się podpisuję, że u małej pasiówny będzie bosko wyglądał :D

zuz@nka
06-03-2011, 11:30
Księżniczka została przekonana ;)

Dywanik należy do Siusi !!!!

pasie
06-03-2011, 20:06
księżniczka została przekonana ;)

dywanik należy do siusi !!!!

juuuuuuppppiiiii:)

pasie
07-03-2011, 14:22
Mam nadzieje, że sprawdzi się powiedzenie jaki poniedziałek taki cały tydzień :yes: bo mi się zaczął baaardzo dobrze :D i to słońce za oknem jakoś mnie tak nastraja pozytywnie i to mega:)

tfu tfu żeby nie zapeszyć ;)

nitubaga
07-03-2011, 14:56
Dywanik fajny.... kwiatowy :)

Ja moim Bąkom w tych kwestiach dałam wolną ręke... i jak to faceci jeden wybrał czarny a drugi biały :D:D:D:D

jak ja mam dobrze z tymi facetami :D

dzień dobry :)

lidszu
07-03-2011, 17:00
Mam nadzieje, że sprawdzi się powiedzenie jaki poniedziałek taki cały tydzień :yes: bo mi się zaczął baaardzo dobrze :D i to słońce za oknem jakoś mnie tak nastraja pozytywnie i to mega:)

tfu tfu żeby nie zapeszyć ;)
to trzymam kciuki, aby tak było :D

mi też dobrze tydzień się zaczął i mam nadzieję, że tak zostanie do końca :D

pasie
07-03-2011, 17:27
to trzymam kciuki, aby tak było :D

mi też dobrze tydzień się zaczął i mam nadzieję, że tak zostanie do końca :D

to i ja trzymam za Twój :)

pasie
08-03-2011, 21:44
Przywiozłam dziś dywan od Zuz@nki ale bateria w aparacie mi padła, więc fotki dopiero jutro:rolleyes:

a dziś wpadłam na szybko do LM i rozdawali tulipany na dzień kobiet i kupon rabatowy na dział dekorację - więc kupiłam rolety do starszaka i parę ramek na zdjęcia bo w weekend przy rozpakowywaniu kartonów trafiłam na taki pełen naszych albumów ( ale miała Zu zabawę) i chyba coś trzeba będzie powiesić :yes: jak tylko ścianę pomaluję....

lidszu
08-03-2011, 22:40
Przywiozłam dziś dywan od Zuz@nki ale bateria w aparacie mi padła, więc fotki dopiero jutro:rolleyes:

a dziś wpadłam na szybko do LM i rozdawali tulipany na dzień kobiet i kupon rabatowy na dział dekorację - więc kupiłam rolety do starszaka i parę ramek na zdjęcia bo w weekend przy rozpakowywaniu kartonów trafiłam na taki pełen naszych albumów ( ale miała Zu zabawę) i chyba coś trzeba będzie powiesić :yes: jak tylko ścianę pomaluję....
ja też byłam dzisiaj w LM i nic takiego nie dostałam :(

pasie
08-03-2011, 22:44
ja też byłam dzisiaj w LM i nic takiego nie dostałam :(

widocznie to tylko w naszym :D

zuz@nka
09-03-2011, 18:52
a ja dostałam tulipana i zostawiałam z kuponikiem ponad 300 zeta ;)
Pasiulka - dzięki za tą informację !!!!!!!!!!!!!!!!!!

lidszu
09-03-2011, 20:02
gdzie zdjęcia dywanu Siusi ?

Arnika
09-03-2011, 21:56
Ja nie byłam w LM, ale róże od męża dostałam... :)

pasie
09-03-2011, 22:41
Hejka:)

własnych powiadomień nie dostałam :(
Zuza nie zamaco;) trzeba sobie pomagać jak się da:D

Lidzia nawet nie pstrycznięte bo ja dziś się zawodowo dokształcałam i wróciłam baaardzo późno, jutro mam dzień domowy to nadrobię:yes:

Ja dostałam wczoraj fajne kwiatki od małża, nawet nie wiem jak się nazywają ale są fajniste a od brata dostałam......goździki:D ale najlepszy był mój tato bo mi przysłał z nad morza MMS z różą:)

Arnika
09-03-2011, 22:48
Nooo Pasiulka z nad morza powiadasz..... A mnie tak chce się morza;)
I wczoraj też dostałam kwiatki od męża... i ładne róże i nie wystrojone bynajmniej w plastiki... nie lubię plastikowych wstążek, celofanów i innych dodatków. Nawet młode pilnowało i instruowało panią w kwiaciarni....

pasie
10-03-2011, 07:45
Nooo Pasiulka z nad morza powiadasz..... A mnie tak chce się morza;)
I wczoraj też dostałam kwiatki od męża... i ładne róże i nie wystrojone bynajmniej w plastiki... nie lubię plastikowych wstążek, celofanów i innych dodatków. Nawet młode pilnowało i instruowało panią w kwiaciarni....

ja tez nie lubię żadnych dodatkowych ozdób, najfajniej taki prosty duży pęk..... małż to zawsze na giełdzie kwiatowej się zaopatruje, tam za cene bukietu z kwiaciarni to kupi tyle, że do kilku wazonów wystarczy:)

pasie
10-03-2011, 07:47
Wiecie, to jest złośliwość rzeczy martwych - jak ja mam dzień gospodarczy;) to deszcz pada a miałam chęci okna pomyć a tak chyba zawiozę Zu i pobuszuję po sklepach:no:

Arnika
10-03-2011, 08:05
U nas też pochmurno i brzydko i zaczął padać śnieg... no chyba go po..bało .....
A okien Pasiulka nie myj, bo się przeziębisz tak jak ja i dopiero będzie... Bliżej świąt umyjesz i roboty sobie zaoszczędzisz....
Przecież ze dwa trzy tygodnie wytrzymasz jeszcze....

Arnika
10-03-2011, 08:07
U mnie na giełdę kwiatową daleko... jakieś 30-40 km... więc sie nie opłaci... Ale róże z sizalem mogą być, ewentualnie siatka z lnu... I tak Emil dobrze dopilnował panią kwiaciarkę....

AJA123
10-03-2011, 15:42
słodziutki ten dywanik
a u nas dzisiaj +12 i śliczne słoneczko :yes:

pasie
10-03-2011, 15:49
Deszczyk przestał szybko padać:yes: ale jakoś tak zgniło na dworze więc okna odpuściłam, pojechałam do LM i dumałam nad tapetą na schody - no i nic nie wydumałam bo ja jakiś spaczony gust mam:(
idę teraz zdjęcia popstrykać....

pasie
10-03-2011, 15:51
słodziutki ten dywanik
a u nas dzisiaj +12 i śliczne słoneczko :yes:
potem go wrzucę w pokoju i się wypowiecie czy pasuje:)

zuz@nka
10-03-2011, 17:59
ja tu zagladam - jestem na bieżąco ;)

pasie
10-03-2011, 18:00
ja tu zagladam - jestem na bieżąco ;)

niezmiernie mi miło:)

zuz@nka
10-03-2011, 18:24
niezmiernie mi miło:)

ty powinnaś mieć praktyki w LM a nie w (...) ;) dobrze że masz blisko :D

lidszu
10-03-2011, 19:21
ja tu zagladam - jestem na bieżąco ;)
je też zaglądam :D

pasie
10-03-2011, 21:48
je też zaglądam :D

a ja się baaardzo cieszę :)

wreszcie zdjęcia się zgrywają:yes:

pasie
10-03-2011, 21:56
Tak wygląda dywan od Zuz@nki w pokoiku Zu
http://i54.tinypic.com/2qx1hli.jpg
taką listewką wykończyliśmy tapetę - bo nie ukrywajmy ale skosy nie idą równiutko:sick:
http://i54.tinypic.com/357ewyg.jpg
a tak świeci motylkowa lampa
http://i56.tinypic.com/15i9k0l.jpg

pysiaczek
10-03-2011, 22:08
pasie bardzo przyjemny i radosny ten pokoik Twojej córci :yes:

lidszu
10-03-2011, 22:18
super się dywanik wkomponował do pokoiku :D Siusia zadowolona ?

bardzo fajny pomysł z tym wykończeniem tapety wymyśliliście :D

pasie
10-03-2011, 22:21
Dzieki Dziewczynki:)
listewki podpatrzone u Zuzy a patent mój:yes:

a to Szalona właścicielka pokoiku:D
http://i51.tinypic.com/2nb7fyf.jpg

pysiaczek
10-03-2011, 22:39
Widać, że zadowolona ;)

Elena76
10-03-2011, 22:55
dywanik pasuje idealnie - nic dziwnego, że Mała Zu uśmiechnięta :)

Mohag
10-03-2011, 23:22
Pasiula a nie mogla bys ciachnac dywanu po dlugosci lozka ? czy cos Ci przeszkadza ?

Gosiek33
11-03-2011, 06:50
Wiedziałam, że tak ładnie będzie jak tylko go zobaczyłam :yes:


Ależ Zu wydoroślała i coraz piękniejsza panna z Niej:yes:

pasie
11-03-2011, 07:45
Pasiula a nie mogla bys ciachnac dywanu po dlugosci lozka ? czy cos Ci przeszkadza ?
wiesz najpierw tak położyliśmy ale jakoś nam nie grało i małż go przełożył w drugą stronę - jak by był trochę większy to tak by leżał.....
a historia dywanu jest taka, że Zuz@nka kupiła go za grosze na wyprzedażach dla córki ale teraz nie pasuje do jej wizji pokoiku więc ja go za te grosze odkupiłam:yes:

Mohag
11-03-2011, 09:06
aha, to okejos - foty nieraz nie oddaja calosci i dlatego zapytalam.

nitubaga
11-03-2011, 09:14
Hejeczka... no bardzo fajnie ten dywan "leży" :D i lampa jest świetna...



aaaaa i ja też zaglądam... ino nie zawsze pisze, bo jestem czasem mocno do tyłu w pogaduchach :(

pasie
11-03-2011, 10:23
Wiedziałam, że tak ładnie będzie jak tylko go zobaczyłam :yes:


Ależ Zu wydoroślała i coraz piękniejsza panna z Niej:yes:

Dzięki Gosiu, od początku miałaś rację

pasie
11-03-2011, 10:25
Hejeczka... no bardzo fajnie ten dywan "leży" :D i lampa jest świetna...



aaaaa i ja też zaglądam... ino nie zawsze pisze, bo jestem czasem mocno do tyłu w pogaduchach :(

Nitka dzięki :) a jak Twoje bąki - zdrowe już?
bo mi właśnie Straszy zachorował - gorączkę ma od wczoraj...

nitubaga
11-03-2011, 11:05
ODPUKAĆ !!!!! zdrowe :)

od środy dziarsko maszerują do szkoły i przedszkola... tylko wczoraj byłam wredna matka, bo nie puściłam ich na urodziny do HULA KULA.... ale ja wiem co się tam wyrabia i wiem, ze zdrowi to byśmy po tym wypadzie nie byli . A jak znów mi zachorują to zaległości się będą ciągnąć za nami niczym smród jakiś ;)

pasie
11-03-2011, 11:06
no to odpukujemy:)

nitubaga
11-03-2011, 11:13
Amen ;)

a Twojemu zdrowia życze duuuużo :) choć on się pewnie cieszy że siedzi w domu, co?

pasie
11-03-2011, 11:17
Amen ;)

a Twojemu zdrowia życze duuuużo :) choć on się pewnie cieszy że siedzi w domu, co?

dzięki:) ale raczej nie za bardzo się cieszy. bo potem będzie musiał nadrabiać - a to leń:mad: jak chodzi to prawie wcale się nie musi uczyć, żeby minimum wyznaczone przez niedobrą matkę, czyli 4 przynosić, wystarczy, że na lekcjach uważa....

nitubaga
11-03-2011, 11:19
aa to fakt, nadrabianie boli. My już znamy ten ból, bo jak się byczyliśmy to sie byczyliśmy, ale ostatnie kilka dni.. no łatwe nie sa ;)

Elena76
11-03-2011, 11:54
Pasie, czy Ty swoich wykonawców od kostki polecasz?
ile metrów do ułożenia mieliście?
napiszesz mi co za kostka i koszt - może być na priva :)

pasie
11-03-2011, 12:56
Pasie, czy Ty swoich wykonawców od kostki polecasz?
ile metrów do ułożenia mieliście?
napiszesz mi co za kostka i koszt - może być na priva :)

Raczej polecam-chociaż dopiero teraz się okaże, bo zdążyli skończyć a następnego dnia spadł śnieg, pamiętam, że kostka libet szara i grafit, my mieliśmy do położenia prawie 500m a resztę sprawdzę i napiszę później :yes:

Elena76
11-03-2011, 13:56
Raczej polecam-chociaż dopiero teraz się okaże, bo zdążyli skończyć a następnego dnia spadł śnieg, pamiętam, że kostka libet szara i grafit, my mieliśmy do położenia prawie 500m a resztę sprawdzę i napiszę później :yes:

500m2 ? o żesz ku :rolleyes: wybrukowałaś pół działki czy cóś?

pasie
11-03-2011, 14:08
500m2 ? o żesz ku :rolleyes: wybrukowałaś pół działki czy cóś?

prawie;)

zuz@nka
11-03-2011, 16:56
jak dobrze że gadałyśmy wtedy o dywanach bo u Zu ten dywan wyglada super a ja pewnie skitrałabnym go do piwnicy ;)

o stiuku dobrze myślisz ;) widziałam już w takich miejscach - rewelka :)

nitubaga
11-03-2011, 17:09
Pasie... ja o te listwe nad tapetą przyszłam zapytać, sami klieliście? bo u Zuzy to pewnie robiła firma a u nas tego malutko jest więc może bym sama jakoś... obleciała :)


Zuza... a pamiętasz gdzie te listwy kupowałaś? :)

pasie
11-03-2011, 17:19
Pasie... ja o te listwe nad tapetą przyszłam zapytać, sami klieliście? bo u Zuzy to pewnie robiła firma a u nas tego malutko jest więc może bym sama jakoś... obleciała :)


Zuza... a pamiętasz gdzie te listwy kupowałaś? :)
Nitka my sami, własnymi ręcami a kupowane właśnie tam gdzie Zuza swoje czyli na Bartyckiej, pawilon 19

nitubaga
11-03-2011, 17:22
OOOO widzisz... jak dobrze, ze ktoś przede mną się porwał na coś takiego samorobnie ;) :) mocno mnie to uspokoilo, że da się :)

Te listwy są 2 metrowe tylko?

pasie
11-03-2011, 17:23
OOOO widzisz... jak dobrze, ze ktoś przede mną się porwał na coś takiego samorobnie ;) :) mocno mnie to uspokoilo, że da się :)

Te listwy są 2 metrowe tylko?

przynajmniej ta firma ma 2 metrowe a innych nie szukałam bo cena dobra 18zł za listewkę

http://www.oracdecor.pl/

zuz@nka
11-03-2011, 17:28
mój pan R robi listwy przysufitowe za 20 zeta na gotowo
a tu strona do listwe na Bartyckiej : http://sztukateria.waw.pl/

nitubaga
11-03-2011, 17:30
ooo to cena faktycznie świetna :) chyba się tam przejade w przyszłym tygodniu... :)

nitubaga
11-03-2011, 17:30
mój pan R robi listwy przysufitowe za 20 zeta na gotowo
a tu strona do listwe na Bartyckiej : http://sztukateria.waw.pl/

20 zł za mb? :o

pasie
11-03-2011, 17:31
Tam na Bartyckiej mają też listwy innej firmy i droższe bo najpierw wzięliśmy inną ale stwierdziliśmy, że ma za dużo zdobień a potem się okazało, że cena 38 za sztukę...

zuz@nka
11-03-2011, 17:33
20 zł za mb? :o

tak ale przy szerokich listwach i sporo łaczeń było bo robili cały dom, a jak to chodzi o mniejszą ilość to pewnie taniej

nitubaga
11-03-2011, 17:33
OO ja bym własnie chciała najprostszą jaką się da, jakby sie dało to niesymetryczną (tzn więcej listwy na suficie)...

zuz@nka
11-03-2011, 17:34
OO ja bym własnie chciała najprostszą jaką się da, jakby sie dało to niesymetryczną (tzn więcej listwy na suficie)...

na miejscu sobie dobierzesz na bank ;)

nitubaga
11-03-2011, 17:35
tak ale przy szerokich listwach i sporo łaczeń było bo robili cały dom, a jak to chodzi o mniejszą ilość to pewnie taniej

jeszcze taniej :o bo ja się nie znam, ale mnie te 20 to tanio się wydawało...

Zuza podrzuć numer tego pana... może się mi uda go zwabić do mnie i by mi powiedział ile by chciał u nas... bo na mojego Trzeszczącego to raczej liczyć nie moge. On mi ostatnio wraca po 22... :( :mad:

pasie
11-03-2011, 17:35
OO ja bym własnie chciała najprostszą jaką się da, jakby sie dało to niesymetryczną (tzn więcej listwy na suficie)...
wiesz Nitka, nam się te listwy jako wykończenie tak spodobały, ze też będziemy ściany przy sufitach tak wykańczać, tylko szukamy jak najbardziej nowoczesnego wykończenia :yes:

nitubaga
11-03-2011, 17:36
a jeszcze zapytam cena listwy zalezy tylko od wielkości i kształtu czy od tego z czego ona jest zrobiona też? one się czymś znacząco różnią? :)

nitubaga
11-03-2011, 17:39
wiesz Nitka, nam się te listwy jako wykończenie tak spodobały, ze też będziemy ściany przy sufitach tak wykańczać, tylko szukamy jak najbardziej nowoczesnego wykończenia :yes:


ooo to może zakolegujemy :D:D:D

bo u nas w sypialni jest łaczenie które wiem juz że będzie doprowadzało do szału kazdego dnia jak otworze oczy. Ale jak znam Trzeszczącego się mu spodoba, więc kto wie, kto wie....

zwłaszcza że jest na forum wątek o wnętrzach eklektycznych i nie powiem... wygląda bardzo ciekawie, ale trzeba wyczucia.. i tu potrzeba rozwagi ;) przynajmniej u mnie :D:D

zuz@nka
11-03-2011, 17:39
a jeszcze zapytam cena listwy zalezy tylko od wielkości i kształtu czy od tego z czego ona jest zrobiona też? one się czymś znacząco różnią? :)

pan Robert: 518-517-322 i krzycz żeś ode mnie ;) to może dostaniesz lepszą cenę ;)

a ceny listwe zależą od wzoru, wielkości i tworzywa z którego jest wykonane

nitubaga
11-03-2011, 17:46
Dzięki serdeczne :)

Tylko, ze noooo... dla mnie to Ty Zuzka jestes :D:D dla niego też? :o


A z czego wziąć te listwy by wyglądały oki? one bedą wysoko więc jakoś strasznie wytrzymałe chyba byc nie musza, co?

zuz@nka
11-03-2011, 17:52
Dzięki serdeczne :)

Tylko, ze noooo... dla mnie to Ty Zuzka jestes :D:D dla niego też? :o


A z czego wziąć te listwy by wyglądały oki? one bedą wysoko więc jakoś strasznie wytrzymałe chyba byc nie musza, co?

mozesz mówić do niego: zuzanka - bedzie wiedział o kogo chodzi ;)

Nituś, najlepiej się trzymaja listwy bovelucci bo są najlżejsze i nie pracuja na łączeniach a poza tym są tanie !!!!!!!!!!!!!

nitubaga
11-03-2011, 17:57
Ide googlowac :D:D:D

Dzięki. Mam nadzieje, że za jakiś czas znów będe miała coś ładnego w domciu... na razie to mi elektryk nie odbiera telefonu. Jeszcze wczoraj się ze mną umawiał, a dziś... Nic poczekam do jutra moze przyjedzie.

Natomiast bardzo zadziwia mnie sklep gdzie zamawiałam pstryczki - przysłali mi berkery za 2,5 tys i nic. Ani numeru konta, ani kwoty do zapłaty. Cisza :o

zuz@nka
11-03-2011, 18:03
Ide googlowac :D:D:D

Dzięki. Mam nadzieje, że za jakiś czas znów będe miała coś ładnego w domciu... na razie to mi elektryk nie odbiera telefonu. Jeszcze wczoraj się ze mną umawiał, a dziś... Nic poczekam do jutra moze przyjedzie.

Natomiast bardzo zadziwia mnie sklep gdzie zamawiałam pstryczki - przysłali mi berkery za 2,5 tys i nic. Ani numeru konta, ani kwoty do zapłaty. Cisza :o

googluj i dzwoń do pana R ;) bo ma terminarz zawalony ale dla forumowych lasek wykorektoruje kogoś ;)
Ciiiiiiiiiiiiiiii elektrycy....no comment - choć mój zawsze odbiera może chcesz numer ;)

nitubaga
11-03-2011, 18:05
Wiesz co.. no dam Łukaszowi jeszcze weekend, ale jak nie to się odezwe. Dzwoniłam w poniedziałek i wczoraj i było - tak, tak, pamiętam, zobaczymy się w sobote..... a dziś :mad:

pasie
11-03-2011, 18:06
Ide googlowac :D:D:D

Dzięki. Mam nadzieje, że za jakiś czas znów będe miała coś ładnego w domciu... na razie to mi elektryk nie odbiera telefonu. Jeszcze wczoraj się ze mną umawiał, a dziś... Nic poczekam do jutra moze przyjedzie.

Natomiast bardzo zadziwia mnie sklep gdzie zamawiałam pstryczki - przysłali mi berkery za 2,5 tys i nic. Ani numeru konta, ani kwoty do zapłaty. Cisza :o

Nitka a może to ten sam co u mnie ;) tylko mój miał byc w poprzedni weekend i ani widu...
a co do pstryczków to niezły bałagan mają w tym sklepie:D

nitubaga
11-03-2011, 18:07
A listwy pojede obejrze i jak wybierzemy to będe dzwonić do tego pana Roberta...

A to nie jest czasem Misiek od k-g? czy to jeszcze inny Robert?

pasie
11-03-2011, 18:17
A listwy pojede obejrze i jak wybierzemy to będe dzwonić do tego pana Roberta...

A to nie jest czasem Misiek od k-g? czy to jeszcze inny Robert?

inny ale też bardzo fajny:) chociaż Misiaczka znam tylko z opowiadań;)

zuz@nka
11-03-2011, 19:11
A listwy pojede obejrze i jak wybierzemy to będe dzwonić do tego pana Roberta...

A to nie jest czasem Misiek od k-g? czy to jeszcze inny Robert?

od Misiaczka ;) więc referencje ma ;)

nitubaga
12-03-2011, 07:41
OOO dupa. Zapisywałam jego numer w telefonie i telefon mi rozpoznał ten numer. A skoro tak - to ja już z tym panem miałam do czynienia. Misiak mi go polecał do gładzi na klatce schodowej, gdzie sama nie mogłam dosięgnąć. Pan przyszedł, powiedział, ze myślał, ze tego będzie duuużo, powiedział zaporową cene i ja się zgodziłam, bo byłam pod ścianą a potem bez słowa mnie wystawił. Po tygodniu czekania i nieodbierania telefonów wysłałam mu smsa ze rezygnuje.

Drugiego podejścia raczej nie zrobie.

pasie
12-03-2011, 08:05
OOO dupa. Zapisywałam jego numer w telefonie i telefon mi rozpoznał ten numer. A skoro tak - to ja już z tym panem miałam do czynienia. Misiak mi go polecał do gładzi na klatce schodowej, gdzie sama nie mogłam dosięgnąć. Pan przyszedł, powiedział, ze myślał, ze tego będzie duuużo, powiedział zaporową cene i ja się zgodziłam, bo byłam pod ścianą a potem bez słowa mnie wystawił. Po tygodniu czekania i nieodbierania telefonów wysłałam mu smsa ze rezygnuje.

Drugiego podejścia raczej nie zrobie.

tak to niestety jest z wykonawcami :rolleyes:

pasie
12-03-2011, 08:35
Ale dziś piękne słoneczko:yes:- chyba trzeba obchód posiadłości zrobić i nad roślinkami pomyśleć, bo jak na razie to tylko błoto na działce króluje:mad:

wiolasz
13-03-2011, 18:11
Chybe musisz jeszcze wstrzymać się z roślinkami. Pogoda zapowiada się typowo marcowa..

pasie
13-03-2011, 19:40
Chybe musisz jeszcze wstrzymać się z roślinkami. Pogoda zapowiada się typowo marcowa..
Hej Wioluś:)

no właśnie wiem, więc się nie rozpędzam ale przynajmniej pomyślę:yes:

wiolasz
14-03-2011, 05:30
My byliśmy zamawiać drzewka...i też musimy sie wstrzymać, bo niestety ale nawet kawałka łopaty nie wbiję..

pasie
14-03-2011, 09:34
My byliśmy zamawiać drzewka...i też musimy sie wstrzymać, bo niestety ale nawet kawałka łopaty nie wbiję..

u nas też tylko wierzch rozmarznięty.... ale słońce wczoraj i dziś fajnie grzało - wczoraj było nawet 16 stopni :) niestety pod koniec tygodnia znowu ma być chłodniej:rolleyes:

siedzę dziś w domu bo Starszak nadal chory -jakiś dziwny wirus bo zaczęło się od gorączki i kaszlu potem doszły wymioty i rozwolnienie ale gorączka minęła a teraz jest katar:rolleyes:

pasie
14-03-2011, 20:44
polatałam dziś na grabiach i mam nadzieję, że pogoda nadal będzie łaskawa:yes:

a i zaczęłam dziś malować jedną, maluśką ścianę w salonie na kolor antracytowy tylko coś słabo idzie, jakoś mi się wałek ślizga - czy to dla tego, że ta ściana już pomalowana? powinnam ją wcześniej zmyć czy cuś - chyba rano się do fluggera bryknę i wyjaśnię tą sprawę...

Iwek
15-03-2011, 08:35
Tak samo miałam z bondexem! wałek slizgał się jak po lustrze! Pan w Casto powiedział, że przeciez ściana ma być niemalowana, bez zadnego podkładu!!! Dureń! Mógł to powiedzieć, jak farbę kupowałam:) Ja się poddałam, ale malarz jakoś sobie dał radę i ładnie pomalował, tobie też się uda!

pasie
15-03-2011, 12:37
Tak samo miałam z bondexem! wałek slizgał się jak po lustrze! Pan w Casto powiedział, że przeciez ściana ma być niemalowana, bez zadnego podkładu!!! Dureń! Mógł to powiedzieć, jak farbę kupowałam:) Ja się poddałam, ale malarz jakoś sobie dał radę i ładnie pomalował, tobie też się uda!


musi się udać :) Pan we Fluggerze powiedział, że to może być wina wałka, bo przecież tą samą firmą maluję co pod spodem i nic z tym nie trzeba robić -zmienię wałek i zobaczymy:rolleyes:

Malutka_
15-03-2011, 14:01
pasie, ale masz sliczna wlascicielke ladnego pokoiku :)

nitubaga
15-03-2011, 15:32
czasem się wałek ślizga jak masz za dużo farby na nim :) a jeśli Twój wałek jest włochaty to "bierze" duzo farby... zroluj go dobrze na kratce i zobacz wtedy :)

pasie
15-03-2011, 15:57
pasie, ale masz sliczna wlascicielke ladnego pokoiku :)

Dzięki Malutka:)

pasie
15-03-2011, 15:59
czasem się wałek ślizga jak masz za dużo farby na nim :) a jeśli Twój wałek jest włochaty to "bierze" duzo farby... zroluj go dobrze na kratce i zobacz wtedy :)

miałam nowy wałek, taki mały gąbkowy bo chciałam kawałeczek na próbę pomalować, dziś za to popróbuję włochatym:yes:

AJA123
15-03-2011, 16:37
u mnie te gąbkowe zawsze się ślizgały bez względu na powierzchnię :yes:

pasie
15-03-2011, 16:46
u mnie te gąbkowe zawsze się ślizgały bez względu na powierzchnię :yes:
ooo to dobrze mi wróży:)

zuz@nka
15-03-2011, 18:39
w L&M kup sobie ANZA i po kłopocie - najlepsze wałki w świecie ;)

pasie
15-03-2011, 18:46
w L&M kup sobie ANZA i po kłopocie - najlepsze wałki w świecie ;)

nie mogłaś mi tego wczoraj powiedzieć ;) dziś tam byłam

zuz@nka
15-03-2011, 18:48
nie mogłaś mi tego wczoraj powiedzieć ;) dziś tam byłam

a bywa tak że nie jesteś w L&M :lol2:

pasie
15-03-2011, 18:57
głosowanie - jaki kolor na moją ścianę pod schodami z jasnym z łupkiem
to zestawy z Kare
http://czerwonamaszyna.pl/images/products/kare/72130_0.jpg
http://czerwonamaszyna.pl/images/products/kare/71669_0.jpg
http://czerwonamaszyna.pl/images/products/kare/73504_0.jpg
http://oi56.tinypic.com/2moqw4o.jpg

zuz@nka
15-03-2011, 19:11
wszystkie trzy- od jasnego do ciemnego ;)

a tak poważnie to ja lubię jasne kolory ale szarość jest w łupku więc kolory srebra też ok ale czy nie za bardzo będzie glamur ?? z tym srebrnyn
to Ci pomogłam :(

a jakie oświetlenie ???

BetaGreta
15-03-2011, 19:25
Ja bym dała jednak coś ciemnego czyli albo pierwsza albo ostatnia propozycja.

lidszu
15-03-2011, 19:49
jak dla mnie pierwsza propozycja, dwie pozostałe mogą wyjść dość mdle na tle łupku

pasie
15-03-2011, 19:51
Ja bym dała jednak coś ciemnego czyli albo pierwsza albo ostatnia propozycja.

ja bardzo bym chciała ta srebrną ale trochę się boję:o bo ściany raczej ciepło-szare a łupek biało/beżowy, dosyć błyszczący więc nie wiem jak ten srebrny do tego będzie wyglądał.......chooooociaż na drugiej ścianie planuję szafę wysoką pod sufit i ma być właśnie szara w połysku, więc może iść z tą konsolką też w połysk w razie czego mam alternatywę bo czarna będzie zawsze bezpieczna:rolleyes:

pasie
15-03-2011, 20:59
jak dla mnie pierwsza propozycja, dwie pozostałe mogą wyjść dość mdle na tle łupku
to był mój pierwszy typ - pojadę do sklepu i zobaczę tą szarość na żywo i dopiero zdecyduję:rolleyes:

pasie
16-03-2011, 08:01
Hejeczka:)
Pogoda niezbyt ładna ale działeczkę porządkujemy - przyszedł Pan i oczyszcza ją z pozostałości pokostkowych a potem duuużo ziemi musi rozplantować ....... czas też pomyslec o założeniu porządnego trawnika - małż chce żeby to zrobiła jakaś profesjonalna firma, więc muszę kogoś z okolicy poszukać:rolleyes:

Elena76
16-03-2011, 09:39
hej Pasiulka,
dla mnie też namber łan ;)

pasie
16-03-2011, 09:41
hej Pasiulka,
dla mnie też namber łan ;)


to chyba będzie czarna........ i ta jako jedyna jest dostępna od ręki bo na resztę to do 5 tygodni czekania:rolleyes:

pasie
16-03-2011, 09:52
ale dziś wieje a miałam plan meble ogrodowe wystawić na taras, przeszlifować i zaolejowac ale jeszcze bedą musiały poczekać :rolleyes:

Elena76
16-03-2011, 11:14
faktycznie pogoda dziś mało zachęcająca, ale mnie przynajmniej w pracy nie żal siedzieć ;)

nitubaga
16-03-2011, 11:54
w L&M kup sobie ANZA i po kłopocie - najlepsze wałki w świecie ;)

ooo to potwierdzam, ja maluje tylko nimi... raz się skusiłam na co insze i mam wstręt do dzis ;)

nitubaga
16-03-2011, 11:57
Pasie zakłądanie trawnika to sama przyjemność :) po co Ci firma która weźmie za to jak za zboże ? tylko musisz przypilnowac by ten pan Ci równo ziemię rozplantował. Poczekaj aż osiądzie, wypożycz walec bo będzie potrzebny a siewnik ja Ci moge pożyczyć :)

pasie
16-03-2011, 12:31
Pasie zakłądanie trawnika to sama przyjemność :) po co Ci firma która weźmie za to jak za zboże ? tylko musisz przypilnowac by ten pan Ci równo ziemię rozplantował. Poczekaj aż osiądzie, wypożycz walec bo będzie potrzebny a siewnik ja Ci moge pożyczyć :)

Nitka będziemy w końcu sami robić bo mój tata kategoryczny sprzeciw wyraził - więc zgłoszę się po ten siewnik tak gdzieś za miesiąc :yes:

MarJel
16-03-2011, 22:03
pasie, widziałaś już tą wykładzinę denver co ją ma mr, ja właśnie dzisiaj wypożyczyłam próbkę:)

pasie
16-03-2011, 22:07
pasie, widziałaś już tą wykładzinę denver co ją ma mr, ja właśnie dzisiaj wypożyczyłam próbkę:)

nie widziałam - nie miałam czasu podjechać - za to jedną oglądałam w LM i mi się podobała, kosztowała 75zł za metr i była prawie idealna;)

MarJel
16-03-2011, 22:30
Pamiętasz może nazwę tej z LM? Ta denver też jest tak jakby ze sznurków tyle że bardziej grubych i zbitych, ogólnie jest bardzo gruba jakby dodać podkład to masakrycznie wysoka, drzwi na bank nie zamykam nie otwieram, trzeba by było wcześniej przygotować pod nią wylewkę teraz to już za późno. Kolor ma bardzo jasny szary. Ogólnie facet mówił że ta pierwsza którą wybrałam lepsza, bardziej odporna i trwała, no i mi zdecydowanie kolor bardziej pasuje.
Reasumując nawet jakbym chciała denver odpada przez to że taka gruba:rolleyes:

pasie
16-03-2011, 22:38
Kurcze chyba Everest ale ręki sobie nie dam uciąć;) ta właśnie nie była bardzo gruba i raczej jasny szary - mi by do antracytowego łóżka, które planuję pasowała - muszę jeszcze małżowi pokazać

MarJel
16-03-2011, 22:45
Znalazłam tą Twoją everest:), faktycznie wygląda idealnie, jeszcze podjadę do LM zobaczyć tą i się decyduje na którąś z tych, bo mam już dość.
Dzięki za namiar:)

http://img217.imageshack.us/img217/3755/6b990e8133986eccb773531.jpg (http://img217.imageshack.us/i/6b990e8133986eccb773531.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

pasie
16-03-2011, 22:49
Nie ma sprawy:)
idę sobie :sleep: do juterka

duś
16-03-2011, 23:19
pasiu, oto zdjęcia w świetle sztucznym (niebezpośrednim) z lampą i bez:
48346
(2 dodam jutro, forum postanowiło niewspółpracować anymore)

pasie
17-03-2011, 08:07
Dzięki Ci wielkie :) i czekam na jeszcze:yes:

aaaaa i napisz mi czyja ta tapeta:D

duś
17-03-2011, 09:26
dalej nie mogę dodać tego zdjęcia - podeślij mi maila, może normalnym kanałem przejdzie (nie mam pojęcia o co chodzi, z komputerem w pracy forum też nie chce współpracować ;/)

a tapetka to eiffinger grand cru classe #360224
to zdjęcie bardzo wiernie oddaje jej kolor w dziennym świetle
http://sklep.makstudio.pl/img/p/199-353-large.jpg

MarJel
18-03-2011, 08:12
Byłam w LM, widziałam wykładzinę też ładna, ale chyba dla mnie ciut za cienka:bash:
Gruba,cienka , sznurkowana nie dogodzi żadna, prawdopodobnie wybiorę tą pierwszą, już któraś osoba z kolei berdzo ją chwaliła i polecała:)

anjamen
18-03-2011, 11:51
czesc Pasiulko :)

pasie
18-03-2011, 18:31
Hej Dziewczynki:)

Mar Jel ja mam nauczkę po pokoju syna bo jest pianomat i gruba wykładzina, dla mnie jest tego za dużo, a drzwi suwają po tej wykładzinie i ją ugniatają a już ich nie można było podciąć :rolleyes:

Anuś witaj:)

pasie
18-03-2011, 21:52
Coby w domku coś się działo, w oczekiwaniu na stolarza schodowego, pomalowałam już prawie wszystko co zostało białe a takie nie miało zostać a w tym wirze malowania machnęłam jedną, małą ściankę w salunie na piękny antracytowy kolor i wydumałam, że powieszę sobie na niej troszkę zdjęć w białych ramkach.... a potem Wy mi powiecie co jeszcze zrobić z tym miejscem, żeby było fajnie:wiggle: c.d.n

Elena76
18-03-2011, 22:06
to kiedy pokażesz nam antracytową ścianę? :)

pasie
18-03-2011, 22:10
to kiedy pokażesz nam antracytową ścianę? :)

może jutro, jak tylko fotki cyknę aleeee zdjęcia jutro nie zawisną na bank bo ramek nie mam- czekam na przesyłkę:yes:

mirka23
18-03-2011, 22:12
Witam ciepluchno, w tę ciemną i zimną nockę :D Podglądam i czekam na zdjęcia :D

Elena76
18-03-2011, 22:19
może jutro, jak tylko fotki cyknę aleeee zdjęcia jutro nie zawisną na bank bo ramek nie mam- czekam na przesyłkę:yes:

a gdzie ramki zamawiałaś?

pasie
18-03-2011, 22:50
Witam ciepluchno, w tę ciemną i zimną nockę :D Podglądam i czekam na zdjęcia :D
Witaj w moich progach:)
i zapraszam.... a zdjęcia to dopiero jutro, jak dobrze pójdzie;)

pasie
19-03-2011, 09:12
a gdzie ramki zamawiałaś?

we fnak.pl takie zwykłe, białe, drewniane

Famelia
19-03-2011, 17:50
Piękne te niebieskie ściany! Takiego koloru szukam! Można wiedzieć, co to za farba?

pasie
19-03-2011, 20:15
Piękne te niebieskie ściany! Takiego koloru szukam! Można wiedzieć, co to za farba?

Witaj:)

to Flugger IN-551, popielaty niebieski

Famelia
19-03-2011, 20:17
To ja tu jeszcze nie pisałam? Odwiedzam Cię od stu lat, byłam pewna, że się witałam :oops: Dzięki za info :)

pasie
19-03-2011, 20:27
To ja tu jeszcze nie pisałam? Odwiedzam Cię od stu lat, byłam pewna, że się witałam :oops: Dzięki za info :)


to i ja biję się w pierś bo nie pamiętam :oops: ale i tak witam:)

Famelia
19-03-2011, 20:32
Czyli za rzadko się odzywam ;) Nadrobię, nadrobię :)

Elena76
19-03-2011, 20:34
Pasiulka, świetny ten niebieski kolor, białe drzwi na tym tle jeszcze zyskują :)

ale nie wyświetla mi się ta fotka z antracytową ścianą :(

a tapeta to bardziej widzi mi się ta marburga z kolekcji luigi colani

Elena76
19-03-2011, 20:34
aaa, i za info o ramkach dzięki :)

pasie
19-03-2011, 20:44
Elenko fotki antracytowej ściany jeszcze nie ma, znaczy jest w aparacie i jak Zu pójdzie spać to wrzucę :) właśnie do domku weszliśmy - ta druga fotka to fotka schodów:yes:

pasie
20-03-2011, 00:23
bateria w aparacie padła i właśnie się ładuje więc zdjęcia będą przed południem;)

:goodnight:

pasie
20-03-2011, 22:24
bateria w aparacie padła i właśnie się ładuje więc zdjęcia będą przed południem;)

:goodnight:

dobra z małym poślizgiem;) ale są
bez lampy - proszę nie patrzeć na kurz przy kominku ale wcześniej Zu jako, że nie mogła mi pomagać w malowaniu to znalazła sobie zabawę w wyjmowanie popiołu :bash: więc był wszędzie dookoła

http://i56.tinypic.com/149cy6x.jpg
z lampą
http://i51.tinypic.com/2r3yqgm.jpg

i słucham sugestii co do tej ściany -
pomysł mój jak na razie jedyny to ramki ze zdjęciami dzieciaków w ilości małej, żeby nie przedobrzyc .......
kontakty muszę wymienić na ciemne, tylko tu jest mały problem, bo ten legrand ramki to owszem ciemne ma ale przycisków już nie :(

a na koniec króliczkowo:D
mój kuchenny
http://i55.tinypic.com/16h3xq9.jpg
Zuzkowy
http://i55.tinypic.com/x3spbq.jpg

mirka23
20-03-2011, 22:52
Ten niebieski kolorek jest dość dominujący, fajnie będzie z taką tapetą, ja zrobiłam podobne zestawienie ciemniejszej ściany z tapetą i wyszedł ciekawy efekt. Na tej ściance powieś te fotki, ramki będą ciemne czy białe ? kurzu nie widać :)

pasie
20-03-2011, 23:16
Ten niebieski kolorek jest dość dominujący, fajnie będzie z taką tapetą, ja zrobiłam podobne zestawienie ciemniejszej ściany z tapetą i wyszedł ciekawy efekt. Na tej ściance powieś te fotki, ramki będą ciemne czy białe ? kurzu nie widać :)

Mirko ramki na antracytowej ścianie będą białe -część już mam czekam na resztę:rolleyes:

Co do klatki schodowej to się jeszcze gryzę bo kusi mnie, żeby zaszaleć z tą ścianą np. jakiś cienki fornir położyć ale warunkiem jest, że musi to dopasować lub fajnie skontrastować się z jasnym łupkiem pod schodami- jutro postaram się znaleźć na drugim kompie zdjęcie poglądowe na klatkę schodową....

Elena76
21-03-2011, 05:09
dzień dobry :)

białe ramki na tle tej ściany będą wyglądały świetnie - przy okazji przypomniałaś mi, że parę miesięcy temu walczyłam z kolorem swojego kominka i miałam go przemalować na jakiś grafit ;)

ehh, przyzwyczajenie... przestałam zauważać, że kiedyś ten kolor tak mi nie podchodził :rolleyes:

mirka23
21-03-2011, 10:51
To fajnie, taką miałam nadzieję :) fajnie będą kontrastowały. Zapomniałam jeszcze dodać, że mógł by tam być też np. ładny duży zegar :) Fornir też super pomysł, tylko musi pasować do reszty drewna w domu. Na pewno doda klimatu w domu, ja mam go dość sporo, bo przy zimnych szarych ścianach tak jak u mnie bardzo wskazane. Zastanawiam się też nad odeskowaniem w części kominka, gdzieś widziałam tak zrobione i bardzo mi się to spodobało. Zobaczę jak od strony technicznej miało by to wyglądać, na razie to plany :rolleyes: mam nadzieję, że nie tak odległe. Kurka przypomniało mi się że w tym roku mamy cztery komunie w rodzince :(

anjamen
21-03-2011, 12:13
ooooooooo jaki ladny kolorek. dawaj numerek i co to za firma?
ja chce sciane przy schodach zrobic ciemnoszara i powiesic czarno-biale fotki w bialych ramkach

mirka23
21-03-2011, 21:09
Zapomniałam zapytać czy zamówiłaś ten stół do jadalni ?? może jakiś zdolny stolarz zrobił by taki stół i taką szafkę-moduł. Ja tak właśnie zrobiłam i mam szklany stół z drewnianymi nogami, oraz szafkę-moduł do zabudowy w salonie :)

Elena, ale ranny ptaszek z Ciebie ! :)

pasie
21-03-2011, 21:11
Hej Dziewczynki:)

dopiero znalazłam chwilkę bo po tygodniu uziemienia w domku wyszłam dziś do ludzi;)
Elenko z Twoim kominkiem pamiętam :)
Mirka my już rok rocznie przynajmniej dwie komunie zaliczamy, ale na szczęście ten rok ostatni, potem co najmniej 4 lata przerwy:)

Anuś ta farba to Flugger, nazywał się antracytowy szary ale numerku nie pamiętam a małż puszkę wyrzucił:rolleyes:

zaczynam kupować lampy - co prawda na razie zaczęłam od najłatwiejszego czyli szarej łazienki:D i kupiłam takie
http://light4u.pl/images/aquaform/big_cube_ar111.jpg
http://photos01.istore.pl/6333/photos/big/3179048.jpg
przyjdą w przyszłym tygodniu...

pasie
21-03-2011, 21:13
Zapomniałam zapytać czy zamówiłaś ten stół do jadalni ?? może jakiś zdolny stolarz zrobił by taki stół i taką szafkę-moduł. Ja tak właśnie zrobiłam i mam szklany stół z drewnianymi nogami, oraz szafkę-moduł do zabudowy w salonie :)

Elena, ale ranny ptaszek z Ciebie ! :)

Zamówiłam w Manufakturze Drewna - będzie lity dąb bielony dla odmiany:D ale termin dopiero na połowę maja a zamawiałam w pierwszych dniach marca...

ale niedługo przyjedzie stolarz robić nam schody i nie omieszkam go wykorzystać na maxa bo będzie u nas stacjonował na czas roboty i zobaczymy co razem wymodzimy:rolleyes:

mirka23
21-03-2011, 21:23
Będziesz zadowolona z wyboru, mój stół owszem fajny jest, ale przy dzieciach szklany blat to wiecznie wypalcowane szyby, muszę makatki zakładać, bo jak wiesz szyba się także rysuje i to są minusy. Plus to niewątpliwie wizualna lekkość tego mebla, bo jak wiesz stół sporo zajmuje przestrzeni.

Aj ! fajne te lampeczki !

pasie
21-03-2011, 21:25
Będziesz zadowolona z wyboru, mój stół owszem fajny jest, ale przy dzieciach szklany blat to wiecznie wypalcowane szyby, muszę makatki zakładać, bo jak wiesz szyba się także rysuje i to są minusy. Plus to niewątpliwie wizualna lekkość tego mebla, bo jak wiesz stół sporo zajmuje przestrzeni.

dlatego miałam straszny dylemat ale właśnie ze względu na dzieci nie zrobiliśmy szkła, Zu jeszcze mała a może, kiedyś jeszcze jakiś trzeci maluch przybędzie więc chwilowo nic szklanego meblowego w domu nie będzie....

mirka23
21-03-2011, 21:39
Nie to, że jest niebezpieczny taki stół, ładnie oszlifowany i bardzo grube, hartowane jest to szkło, ale zwyczajnie wszystko bardziej jest widoczne, okruchy, paluszki :) mam jeszcze szklaną ławę w salonie, ale ona jest zdecydowanie rzadziej używana :)
Mieszkasz z rodzinką od grudnia, fajnie my od maja tamtego roku :) zmiana niesamowita :) ale teraz już nie ma takiej weny do pracy po przeprowadzce, sporo jeszcze zostało, no cóż wiosna idzie, trzeba myśleć o ogrodzie :)

pasie
21-03-2011, 21:43
Nie to, że jest niebezpieczny taki stół, ładnie oszlifowany i bardzo grube, hartowane jest to szkło, ale zwyczajnie wszystko bardziej jest widoczne, okruchy, paluszki :) mam jeszcze szklaną ławę w salonie, ale ona jest zdecydowanie rzadziej używana :)
Mieszkasz z rodzinką od grudnia, fajnie my od maja tamtego roku :) zmiana niesamowita :) ale teraz już nie ma takiej weny do pracy po przeprowadzce, sporo jeszcze zostało, no cóż wiosna idzie, trzeba myśleć o ogrodzie :)

wiesz mi to dopiero wena teraz przychodzi a i ja o ogrodzie muszę pomyśleć, chcę jak najwięcej rzeczy pokonczyc zanim po wakacjach wrócę z wychowawczego do pracy

a co do stołu to moja Zu w zeszłym roku zaliczyła czołem bolesne spotkanie ze szklanym blatem stołu u mojej koleżanki - nie widziała go :(

pasie
21-03-2011, 21:44
padam na twarz i zmykam spać bo jutro znowu ciężki dzień :rolleyes:

Elena76
21-03-2011, 22:05
Zapomniałam zapytać czy zamówiłaś ten stół do jadalni ?? może jakiś zdolny stolarz zrobił by taki stół i taką szafkę-moduł. Ja tak właśnie zrobiłam i mam szklany stół z drewnianymi nogami, oraz szafkę-moduł do zabudowy w salonie :)

Elena, ale ranny ptaszek z Ciebie ! :)

bo mi dnia mało na wszystko :lol: dziś wstałam o 4.30, jutro chyba będzie podobnie :rolleyes:

mirka23
21-03-2011, 22:06
To dobrej nocki, dzisiaj taki dzień, ja też padam :)

Elenka
Mi rano mój Młody robi pobudkę, gdzieś o 6.30 ale tak jednym okiem jeszcze się kimnę do 7.15 bo dzieci muszę odwieść do szkoły :) Jak wcześniej wstanę nie o stałej porze, to później jestem cały dzień na kawianym dopalaczu :D starość nie radość :eek:

anjamen
21-03-2011, 22:55
dlatego miałam straszny dylemat ale właśnie ze względu na dzieci nie zrobiliśmy szkła, Zu jeszcze mała a może, kiedyś jeszcze jakiś trzeci maluch przybędzie więc chwilowo nic szklanego meblowego w domu nie będzie....
:yes::yes::yes::yes::yes:

dzieki za farbe, musze jeszcze pokazac Dejwowi bo jak mu tlumaczylam dzis przzez tel. jaki to kolor antracytowy to wymiekl ;)

mirka23
22-03-2011, 15:37
Tak się zapatrzyłam na te niebieskie tapety, że zamiast napisać antracytowa ściana, napisałam niebieska :) :oops: Sama mam taką ściankę tylko w kuchni właśnie z Fluggera :) bardzo ładny kolorek :)
Wracając do szklanego stołu, to u mnie na całe szczęście jeszcze nikt sobie nic złego nie zrobił, ale na skosach to ja już porządnie się uderzyłam, no i schody mam dość strome i raz zdarzył się upadek z rozcięciem głowy, oj było było krzyku.

pasie
22-03-2011, 19:40
Hejka:)
Anuś mojego małża o dziwo wcale nie musiałam do tego koloru przekonywać:)

Mirka ja i tak wiedziałam o co biega:)

Elena przecież 4.30 to środek nocy :o ja mam problemy żeby przed 8 wstawać, nawet starszaka wyszkoliłam, że do szkoły sam się szykuje i czasem to nawet nie słyszę kiedy wyszedł

Arnika
22-03-2011, 19:54
Ja wstaję przed siódmą....
I to też czasami jest środek nocy.... Ale czwarta.....

pasie
25-03-2011, 23:52
Wpadłam kontrolnie do siebie:)

właśnie przed chwilką skończyłam pracować i tak się wybiłam z rytmu, że spać mi się odechciało (ostatnio ciągle gadam o spaniu;) ale poczekam jeszcze na małża bo on z Katowic wraca i mam nadzieję lada chwila nadjedzie:rolleyes:

a jutro mam plan żeby pojechać trochę roślin pooglądać i przynajmniej podjąć decyzje co chcę.....

wiolasz
26-03-2011, 06:27
Cześć :D
SObota dziś, dzień robót roślinnych ;)

pasie
26-03-2011, 16:49
Cześć :D
SObota dziś, dzień robót roślinnych ;)


noooo niby tak;) ale u nas rano spadł śnieg:o i jakoś mi się ogrodu chwilowo odechciało ale za to wzięliśmy się z małżem za............... wiosenne porządki w domku:)

pasie
26-03-2011, 22:02
Ale miałam masssakryczny wieczór - coś mnie uczuliło jak diabli - dopiero potężna dawka sterydów pozwala mi powoli wrócić do normy i najgorsze, że to chyba KFC.......ale przecież jadłam je już tyle razy, że aż trudno uwierzyć...... kurcze miałam jakiś czas spokój i przestałam uważać co jem..... jednym słowem muszę znowu sto razy pomyslec zanim cos zjem na mieście bo taka reakcja anafilaktyczna to nic przyjemnego ........ chyba idę spać :goodnight:

lidszu
26-03-2011, 22:21
Ale miałam masssakryczny wieczór - coś mnie uczuliło jak diabli - dopiero potężna dawka sterydów pozwala mi powoli wrócić do normy i najgorsze, że to chyba KFC.......ale przecież jadłam je już tyle razy, że aż trudno uwierzyć...... kurcze miałam jakiś czas spokój i przestałam uważać co jem..... jednym słowem muszę znowu sto razy pomyslec zanim cos zjem na mieście bo taka reakcja anafilaktyczna to nic przyjemnego ........ chyba idę spać :goodnight:
O rany :( Aguś współczuję i rzeczywiście zacznij uważać, co jesz, skoro masz takie reakcje alergiczne :(

pasie
26-03-2011, 22:38
O rany :( Aguś współczuję i rzeczywiście zacznij uważać, co jesz, skoro masz takie reakcje alergiczne :(

Dzięki:) znowu mam szlaban na jedzenia na mieście przynajmniej na jakiś czas;)
prawie rok minął od ostatniego takiego mocnego wybryku ja dziś - spać nie mogę bo jeszcze mam całe gardło obolałe od opuchlizny:( czekam aż mi wszystko zejdzie i sobie na Domo oglądam "dotyk designu"

pasie
26-03-2011, 23:18
Pamiętajcie, że dziś czas przestawiamy:rolleyes:

wiolasz
27-03-2011, 07:32
WItam się w 1 niedzielę czasu letniego ;)

Agduś, może zrób sobie testy z krwi, będziesz wtedy wiedziała co i jak. Tam jest też zaznaczany poziom uczulenia, jeśli jesteś na coś bardzo uczulona to będziesz przynajmniej wiedziała, czego absolutnie nie wolno Ci tknąć. Mówie Ci, warto.

A odnośnie ogrodu, to wsadziliśmy wczoraj lilaka i jakieś pnącze, lilaka połamał za chwilę wiatr, potem drzewka owocowe, ale juz wiem że 1 jabłoń musimy przesadzić bo za blisko siebie są. A potem spadł śnieg i leży do teraz :o

AJA123
27-03-2011, 09:38
a u nas dzisiaj piękne słoneczko i żadnej chmurki :D
zdrówka dla Ciebie

nitubaga
27-03-2011, 12:46
Aga trzymaj się.. a KFC jest bleeeee ;)

Gosiek33
27-03-2011, 15:48
Aż taka reakcja anafilaktyczna :bash: uważaj, uważaj

duś
27-03-2011, 18:08
pasiu, zdrowia życzę. tez walczę z opuchlizną, choć to nie alergia, a moje paluszki po starciu z drzwiami auta. mam nadzieje ze przynajmniej pelnosprawna jesteś bo ja tu dzis istny koszmar przeżywam :/

pasie
27-03-2011, 18:48
Dzięki Dziewczynki:) dziś już duuużo lepiej :yes:

mam takie przygody co jakiś czas, pierwszy raz mi się zdarzyło 10 lat temu, tylko dawno nie miałam tak nasilonego ataku :( chyba muszę się znowu do alergologa wybrać....

Wioluś ja testy miałam już robione tylko baaardzo dawno, jako dziecko, ale od tamtego czasu moja alergia miała najróżniejsze postacie a właśnie od prawie 11 lat ta pokarmowa się ujawniła:(
Duśku współczuje :(

zuz@nka
29-03-2011, 07:45
kochana widzę takie zmiany ze i ja musze ci nalot zrobić ;)

pasie
29-03-2011, 18:42
kochana widzę takie zmiany ze i ja musze ci nalot zrobić ;)

koniecznie:yes:

mirka23
30-03-2011, 18:48
Ale miałam masssakryczny wieczór - coś mnie uczuliło jak diabli - dopiero potężna dawka sterydów pozwala mi powoli wrócić do normy i najgorsze, że to chyba KFC.......ale przecież jadłam je już tyle razy, że aż trudno uwierzyć...... kurcze miałam jakiś czas spokój i przestałam uważać co jem..... jednym słowem muszę znowu sto razy pomyslec zanim cos zjem na mieście bo taka reakcja anafilaktyczna to nic przyjemnego ........ chyba idę spać :goodnight:

Musisz koniecznie zrobić testy, u mnie też rodzinka alergików, oprócz mnie :) ...na razie :) zdrowiej dziewczyno, bo ogródek czeka :) Szczęście, że nie masz uczulenia na pyłki tak jak mój małż, już kicha , bo u nas zaczynają kwitnąc pierwsze kwiotki :) Piękna pogoda nam się zrobiła, jak tam trawka już posiana ? ja jeszcze nie, czekam na panów, mają dokończyć swoją pracę w altanie.

Duś
ała ! gdzie się tak spieszyłaś ? ja na paluchy uważam, pewno dlatego, że noszę szponki, ale za to raz przytrzasnęłam sobie głowę wchodząc do samochodu i ucho miałam, oj! miałam czerwone :mad: :D

Elena76
30-03-2011, 20:57
hej Pasiulka

mam nadzieję, że reakcja alergiczna ustąpiła :hug:

Mirka, myślałam, że tylko ja jestem zdolna przytrzasnąć sobie głowę drzwiami auta, z tym że ja byłam na zewnątrz i zaglądalam do środka bo wydawało mi się, że czegoś nie zabrałam, a w tym samym czasie zamykałam drzwi :rolleyes:

pasie
30-03-2011, 20:58
Musisz koniecznie zrobić testy, u mnie też rodzinka alergików, oprócz mnie :) ...na razie :) zdrowiej dziewczyno, bo ogródek czeka :) Szczęście, że nie masz uczulenia na pyłki tak jak mój małż, już kicha , bo u nas zaczynają kwitnąc pierwsze kwiotki :) Piękna pogoda nam się zrobiła, jak tam trawka już posiana ? ja jeszcze nie, czekam na panów, mają dokończyć swoją pracę w altanie.


Gdzie tam żadne prace ogrodwe nawet nie zaczęte - może w weekend przygotujemy podłoże pod trawnik :rolleyes: a co do uczuleń to niestety na pyłki też mam:( tylko tych roślin które kwitną latem, więc całe wakacje jadę na przeciwuczuleniowych

duś
30-03-2011, 21:16
Duś
ała ! gdzie się tak spieszyłaś ? ja na paluchy uważam, pewno dlatego, że noszę szponki, ale za to raz przytrzasnęłam sobie głowę wchodząc do samochodu i ucho miałam, oj! miałam czerwone :mad: :D
też uważam, w końcu mi w pracy ludzie na łapki patrzą sporo. niestety kolega nie zwrócił uwagi tym razem ;(
no i teraz mam fioletowo-zielone kuku i modle się, żeby pazurek przypadkiem nie miał ochoty złazić. ale wiecie jaki jest największy ból? jak ja powieszę firankę, jak wskazujący nieoperatywny?!

pasie
30-03-2011, 21:47
Ja niczym sobie pazurków nie przytłukłam ale wołają o pomstę od kiedy do pracy nie chodzę:( a po ostatnich malowaniach i ciągłym szorowaniu wszystkiego to już zupełnie fujjjjj:bash:

pasie
30-03-2011, 22:10
Dziewczyny mam pytanie ogrodnicze;) ale estetyczno ogrodnicze co wygląda fajniej pomiędzy krzaczorkami kora czy jasny żwirek????

http://www.ogrodytomszak.pl/foto/ogrody_tomszak_jaworze015.jpg
http://arkadiasztukaogrodow.republika.pl/slideshow/p002_1_1.jpg
http://www.allgreen.pl/images/850d3ca40d09d7e10a294a1efabc059b_enlarge.JPG

mirka23
30-03-2011, 22:11
Współczuję bardzo, :hug:
W międzyczasie jakieś zdjęcia :) ja mam korę między drzewkami, a żwirek jest przy domu (dookoła :) też fajnie wygląda



Elenka to są skutki zabieganych kobitek :D nie raz mi się zdarzyły takie numery :D tylko cicho nikt nic nie widział :D

lidszu
30-03-2011, 22:15
Pasie, mi się podoba biały żwirek, ale dużo droższy od kory :(

pasie
30-03-2011, 22:18
Pasie, mi się podoba biały żwirek, ale dużo droższy od kory :(
ja widziałm taki jasno szary żwirek ceny nie sprawdzałam ale ja w sumie mało go potrzebuję wiem tylko, że tańszy od białego :rolleyes: aleeeee mój ślubny twierdzi, że z korą ogród wygląda naturalniej.....

mirka23
30-03-2011, 22:21
To białe to pewnie otoczaki, jest jeszcze mielony marmur (takie nie duże kamyczki) też w białym kolorze i taki właśnie ja mam.

pasie
30-03-2011, 22:22
Ooooo Mirka mówisz, że można połączyć - bo ja bym chętnie pod oknami dała żwirek a wzdłuż płotu korę:yes:

mirka23
30-03-2011, 22:31
Jak zrobię zdjęcie, to Ci wyślę, zobaczysz jak to wygląda, a na razie muszę iść spaciu, bo trzeba rano wstać :) Dobrej nocki :)

pasie
30-03-2011, 22:33
Jak zrobię zdjęcie, to Ci wyślę, zobaczysz jak to wygląda, a na razie muszę iść spaciu, bo trzeba rano wstać :) Dobrej nocki :)

Dzięki:)

ja właśnie czekam aż moja sucz raczy wrócić z dworu i też padam

:goodnight:

duś
31-03-2011, 00:29
mi się kora bardziej podoba, choć to oczywiście zależy od charakteru ogrodu. kora daje większą przytulność, a kamyki - super wyglądają w nowoczesnych ogrodach.

dobranoc wam!

Elena76
31-03-2011, 04:57
Elenka to są skutki zabieganych kobitek :D nie raz mi się zdarzyły takie numery :D tylko cicho nikt nic nie widział :D


Mirka, z moich ostatnich numerów to wyszłam po usg barku bez bluzki na korytarz, a pan doktor z bluzką za mną :lol:
miny pacjentów na korytarzu bezcenne ;)

Elena76
31-03-2011, 04:59
Pasie, mnie podoba się jedno i drugie, ale chyba zrobiłabym tak jak Mirka - opaska wokół domu z kamyków, a na rabatach czy przy ogrodzeniu kora.

nitubaga
31-03-2011, 06:30
Pasie... zanim wysypiesz kamykami cokolwiek to sie rozejrzyj dookoła jakie masz drzewa. Lata o to, ze na jesieni jak Ci wpadną liście (pół biedy) lub igły z drzew na te śliczne kamyczki to będziesz jak kopciuszek który wybierał mak z popiołu...

Druga rzecz jest taka, ze pod rabate wysypaną żwirem koniecznie trzeba połozyć włóknine by nie przerastała trawą, chwastami, bo ich wyrywanie jest potem wkurzające.

pasie
31-03-2011, 16:46
Pasie... zanim wysypiesz kamykami cokolwiek to sie rozejrzyj dookoła jakie masz drzewa. Lata o to, ze na jesieni jak Ci wpadną liście (pół biedy) lub igły z drzew na te śliczne kamyczki to będziesz jak kopciuszek który wybierał mak z popiołu...

Druga rzecz jest taka, ze pod rabate wysypaną żwirem koniecznie trzeba połozyć włóknine by nie przerastała trawą, chwastami, bo ich wyrywanie jest potem wkurzające.


Nitka o włókninie wiem:yes: a tam gdzie planuję kamyki drzew żadnych niet:)

Elenko opaskę wokół domu już mam z kostki mam tylko rabatę pod oknami wykusza i tam chcę kamyki a w innych miejscach będzie na 100% kora:yes:
a tak w ogóle to Ty niezła numerantka jesteś:lol2:

anjamen
01-04-2011, 20:22
Pasiu, melduje ze zakupilam antracytowy szary, taki jak Twoj na klatke schodowa. mam nadzieje ze maz mnie z domu nie wyrzuci;)

pasie
03-04-2011, 09:28
Czołem w niedzielny poranek:)

wczoraj korzystając z pięknej pogody tak się narobiłam w ogrodzie naszym przyszłym, że dziś żadną kończyną nie mogę ruszać a do tego kontener na śmieci na weekend podstawiony więc ostatnie pobudowlane śmieci też poleciały:yes:

dziś mamy z małżem ambitny plan pojechać i kanapę wreszcie wybrać a wieczorem wizytacja teściów;)



Pasiu, melduje ze zakupilam antracytowy szary, taki jak Twoj na klatke schodowa. mam nadzieje ze maz mnie z domu nie wyrzuci;)


Anuś na pewno będzie super:)

AJA123
04-04-2011, 17:02
jak zakupy kanapowe się udały ?

pasie
04-04-2011, 17:30
jak zakupy kanapowe się udały ?

a gdzie tam:(
musimy drążyć dalej - byłam nastawiona na Bizzarto ale raczej od nich nic nie dobierzemy bo my potrzebujemy czegoś nietypowego do naszego "L", czekam na odpowiedź z sits
http://www.sits.pl/
musimy jednak do Domoteki pojechać bo tam jest de velde i vinotti - może tam coś dobierzemy....

Elena76
04-04-2011, 17:39
a gdzie tam:(
musimy drążyć dalej - byłam nastawiona na Bizzarto ale raczej od nich nic nie dobierzemy bo my potrzebujemy czegoś nietypowego do naszego "L", czekam na odpowiedź z sits
http://www.sits.pl/
musimy jednak do Domoteki pojechać bo tam jest de velde i vinotti - może tam coś dobierzemy....

i noti też sprawdźcie

pasie
04-04-2011, 17:45
i noti też sprawdźcie

wszystko oblecimy:yes:
.......i tak wiem, że na mojej Zu urodziny się nie wyrobimy kanapowo:(