PDA

Zobacz pełną wersję : wiertarko-wkrętarki



petrus65
06-11-2008, 07:53
WItajcie

Chcę kupić jedno urządzenie. Nie będę robił poważnych otworów więc myślę, że wiertarko-wkrętaarka udarowa się sprawdzi. Co Wy na to? Mam dom z pustaków. Czy takie wiertarko-wkrętarki mają udar?

Co polecacie?

dzieki

popolg
06-11-2008, 08:47
Kup sobie najlepiej wkrętarkę za 200zł do tego wiertarkę za 100zł i będziesz bardziej zadowolony :wink: jedno drugiego nie zastąpi no właśnie kwestia ceny pozostaje nie podałeś ??

zbigmor
06-11-2008, 09:39
WItajcie

Chcę kupić jedno urządzenie. Nie będę robił poważnych otworów więc myślę, że wiertarko-wkrętaarka udarowa się sprawdzi. Co Wy na to? Mam dom z pustaków. Czy takie wiertarko-wkrętarki mają udar?

Co polecacie?

dzieki

Wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem "poważnych otworów" i co bardziej potrzebujesz: wiertarki, czy wkrętarki. Mam jedno i drugie i powiem, że dobra wiertarka (np Makita) może być użyta jako wkrętarka, ale kiepska wkrętarka jako wiertarka to nieporozumienie. Jeśli dobra wkrętarko-wiertarka z udarem to powinna wystarczyć. Problemem może być cena.

petrus65
06-11-2008, 09:50
A ile watów szukać? 500 wystarczy? Czy jednak potrzeba więcej w razie czego w domu.

dzieki

Barbossa
06-11-2008, 09:55
bosch PSB500 wiertarka z udarem
bosch IXO wkrętarka

zlego słowa nie moge powiedzieć, i tak od dłuższego czasu

zbigmor
06-11-2008, 10:04
A ile watów szukać? 500 wystarczy? Czy jednak potrzeba więcej w razie czego w domu.

dzieki
Zależy do czego chcesz ją używać. Do wiercenia po amatorsku otworów od czasu do czasu 500W wystarczy. Jeśli takiej wiertarki chcesz używać czasami jako wkrętarki to wg mnie nie mniej jak 500W i dobra jakość.

inż. Mamoń
06-11-2008, 12:16
A ile watów szukać? 500 wystarczy? Czy jednak potrzeba więcej w razie czego w domu.

dzieki

Podobno tanie narzędzia są w rzeczywistości drogie bo szybko się psują i trzeba kupować nowe, potwierdzam, że nieporozumieniem jest np. tani wkrętak - trzeba kupić markowy
Co do wiertarki to osobiście zdecydowałem się 5 lat temu albo więcj na tanią wiertarkę Renner ma 700 W, udar, obroty lewo-prawo, płynną regulację oraz oczywiście udar no i do tego uchwyt szybkozaciskowy. Przez wiel lat wywierciłem nią setki otworów - autentycznie bez ściemy, a niedawno wierciłem małe otwory fi 1,5 mm w delikatnym materiale. Maszyna nadal chodzi jak złoto - to wręcz niewiarygodne, ale prawdziwe. A jako wkrętarka też się sprawdza ale tutaj trzeba mieć dobre bity (tanie odpadają)
Jedyna niewygoda używania jej jako wkrętarki to kabel - czasem przeszkadza.

piotrulex
06-11-2008, 13:19
Kup sobie najlepiej wkrętarkę za 200zł do tego wiertarkę za 100zł i będziesz bardziej zadowolony :wink: jedno drugiego nie zastąpi no właśnie kwestia ceny pozostaje nie podałeś ??

ja kupilem wiertarke z udarem za 80

wkretarke za 50

i tez jestem zadowolony :D

retrofood
06-11-2008, 20:20
podstawowa sprzeczność. wkrętarka nie potrzebuje udaru. wiertarka potrzebuje dobrego udaru. to się nie da pogodzić w dobrym sprzęcie. trzeba dwa oddzielne, albo badziewie.
nie widziałem wkrętarki z SDSem

popolg
06-11-2008, 20:54
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=470787626
chyba najtańsza markowa za te pieniądze kupisz wkrętarkę, wiertarkę i młot udarowy :lol: i na piwo zostanie albo dwa :wink:

pyot
06-11-2008, 21:41
Cokolwiek nie napisać na temat narzędzia,a spierać się można długo na argumenty,tutaj ważnym o ile nie najważniejszym kryterium powinna być dwuletnia gwarancja.

listek
07-11-2008, 07:00
Cokolwiek nie napisać na temat narzędzia,a spierać się można długo na argumenty,tutaj ważnym o ile nie najważniejszym kryterium powinna być dwuletnia gwarancja.

No to kup sobie narzędzia z firmy "Ferm". Gwarancja 3 lata. Pracowałem młotowiertarka, wyrzynarką, wkrętarką tej firmy.

zbigmor
07-11-2008, 07:16
Cokolwiek nie napisać na temat narzędzia,a spierać się można długo na argumenty,tutaj ważnym o ile nie najważniejszym kryterium powinna być dwuletnia gwarancja.

No to kup sobie narzędzia z firmy "Ferm". Gwarancja 3 lata. Pracowałem młotowiertarka, wyrzynarką, wkrętarką tej firmy.

No ale pyot napisał, że gwarancja powinna być dwuletnia :)
Akurat z narzędziami Ferm miałem kilka razy do czynienia i mogę wyrazić opinię, że nie jest to złom w porównaniu do taniego chłamu marketowego, ale niestety nie sięga poziomem jakości do urządzeń markowych i to nawet nie tylko z tej najwyższej półki.

listek
07-11-2008, 07:28
No ale pyot napisał, że gwarancja powinna być dwuletnia :)
Akurat z narzędziami Ferm miałem kilka razy do czynienia i mogę wyrazić opinię, że nie jest to złom w porównaniu do taniego chłamu marketowego, ale niestety nie sięga poziomem jakości do urządzeń markowych i to nawet nie tylko z tej najwyższej półki.

No to ja dorzuciłem z 3 letnią.

Tak na marginesie , kto w takich pieniądzach da 3 letnia gwarancję?
Szczerze mówiąc nie spotkałem się (może mało szukałem) :-?

pyot
07-11-2008, 14:54
Inaczej...
Jakiś czas temu kupiłem młot udarowy z dwuletnią gwarancją,firmy Bosch.
Gwarancję przedłużyłem poprzez rejestrację elektronarzędzia drogą on-line o kolejny rok.
Zakupione w różnych okresach czasu poziomica laserowa i dalmierz, nie podlegają takiej procedurze,niestety.
Narzędzia służą przyzwoicie.
Dwa miesiące temu kupiliśmy egzemplarz Młot pneumatyczny-EINHELL (http://www.allegro.pl/item474515205_mlot_pneumatyczny_einhell_bbh_1500_w alizka.html) do dokuwania bruzd pod przewody elektryczne w wielkiej płycie .Po tygodniu intensywnego użytkowania,dusza odeszła :)
Oddaliśmy go do Castoramy aby ponownie odebrać po trzech tygodniach przyszedł...,nowy :) (patrz ważność gwarancji).

Młot został kupiony,ponieważ nagle Hilti odmówiło posłuszeństwa co przyczyniło się do pożegnania z mej strony z tą firmą,zbyt awaryjny.

Nie ma reguły w tym temacie, znam dobrych fachowców pracujących na no name z kilku powodów i absolutnie z nimi się zgadzam,choć osobuiście nie żałuję inwestować w narzędzia.
Nie należy oszczędzać tam,gdzie warsztat a co za tym idzie narzędzia służą do prac precyzyjnych,gdzie odstęp rzędu 1-2mm to odstępstwo od sztuki.
Pozdrawiam.

janusz_21
07-11-2008, 15:55
Witam! dobrze sprawdza się wiertarko/wkrętarka zielona "Bosch" 1000W, tłukę się z nią po swojej budowie już 3lata a ona dalej działa. Nie ćwiczę jej na zbity pysk tylko daję jej odpocząć-napewno nie jest to narzędzie profesjonalne. Na pewno nie kupię TOYA lub innych wynalazków!

BarPe
11-12-2008, 11:04
A my dostaliśmy rok temu w prezencie chyba taką http://einhell.pl/upfiles/pdf/c3d39837dcc1d1fe9268436bf32ba95d_1.pdf i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ściany z białego pustaka - wiercenie bez najmniejszego problemu. Nią była zrobiony cały sufit podwieszany na 160 m kw domu i sporo innych rzeczy więc trochę już popracowała. Nie możemy złego słowa powiedzieć. Akumulator mozna ustawiać w dwóch położeniach żeby np. nie przeskadzał przy dokręcaniu czegoś "w kącie", jest poziomnica, wskaźnik naładowania akumulatora. Fakt że dokupiliśmy sobie nowe wkręty i wiertła - troche mocniejsze ale to drobiazg.

BOHO
11-12-2008, 17:01
Akumulator mozna ustawiać w dwóch położeniach żeby np. nie przeskadzał przy dokręcaniu czegoś "w kącie".

a co przez to rozumiesz ? bo mam taką samą, ale tego to nie rozumiem.... :-?

robinoc
11-12-2008, 19:53
podstawowa sprzeczność. wkrętarka nie potrzebuje udaru...

I tu się mylisz!
Udar we wkrętarce nie służy do szybszego wiercenia np. w betonie, służy do odkręcania "trudnych" śrub czy wkrętów, to tak jak grzechotka w pneumatycznych zakrętarkach (chyba słyszałeś jak odkręcają koła w aucie?). Dalej masz rację, do wiercenia w ścianach trzeba oczywiscie udaru " z kablem" a wkrętarka przydaje się swoją drogą.
Niestety te najtańsze wkretarki poniżej 100zł mają bardzo słabe akumulatory, maja małą pojemność i trwałość, dla majsterkowicza jednak na parę lat wystarczą, polecam modele z dwoma akumulatorami.

BarPe
12-12-2008, 06:21
Akumulator mozna ustawiać w dwóch położeniach żeby np. nie przeskadzał przy dokręcaniu czegoś "w kącie".

a co przez to rozumiesz ? bo mam taką samą, ale tego to nie rozumiem.... :-?

Nie wiem jak by Ci to wytłumaczyć. Na tej fotce w "moim" linku akumulatorek jest podłączony powiedzmy "wzdłuż" - w tą samą stronę co np. wiertło. A u mnie można je dodatkowo przekręcić tak żeby było ułożone "bokiem".
Tylko jedna uwaga - nie dam 100% gwarancji, że to dokładnie ten model. Symboli nie pamiętam ale na pewno jest z tej "linii" i tej firmy.