PDA

Zobacz pełną wersję : suszarka na suficie karton- gips



agnieszkakusi
06-11-2008, 08:55
Chciałabym w pralni zawiesić taką suszarkę
http://www.mireks.pl/Allegro/suszarkasufit/suszarki-sufitowe%20kopia.jpg
Sufit to płyty karton-gips. Czy wytrzymają one obciążenie mokrego prania? Zależy mi na tym, żeby u góry wieszać mniejsze i lżejsze rzeczy typu bielizna, skarpetki czy ubrania córki. Płyty są na aluminiowym stelażu, ale nie wiem czy uda nam się w niego trafić przy montażu. Jeśli suszarka będzie tylko na płycie karton-gips to czy sufit nie zawali nam się na głowę?

Barbossa
06-11-2008, 09:04
montuj w fugi płytek ścian

agnieszkakusi
06-11-2008, 09:11
problem z tym, że to jest suszarka, której nie da się zamontować na ścianie. Nie ma nigdzie suszarek podsufitowych montowanych na ścianie.

zenek_akcent
06-11-2008, 09:12
montuj w fugi płytek ścian
ale autorce chodzi o sufit a nie sciany, no chyba ze na jakims dodatkowym stelażu

Barbossa
06-11-2008, 09:16
ku.. ale problem
ja zamontowałem SUFITOWĄ do ściany bez żadnych stelarzy

open your mind

agnieszkakusi
06-11-2008, 09:20
hmmm...czy to była suszarka tego typu jak na zdjęciu? Jak wtedy pracują sznurki? Nie zacinają się? Masz jakies foto? (może być na priv)

zenek_akcent
06-11-2008, 09:20
ku.. ale problem
ja zamontowałem SUFITOWĄ do ściany bez żadnych stelarzy

open your mind
w sumie nie problem ale skoro jest cos do sufitu to chyba nie do sciany, a uzywasz czy tylko sibie tak wisi?

zenek_akcent
06-11-2008, 09:22
no chyba ze masz sciany w dleglosci np 1 m gora 1,5 to wtedy sie zgodze ale jak np 4 m ?

Killer_su
06-11-2008, 09:27
Jak mówi Barbarossa - można zamontować do ściany i to dokładnie taką suszarkę jak na foto. Widzieliście w ogóle kiedyś taką suszarkę??? :roll: Sznurki nie powinny się zacinać.

Jeżeli będziesz wieszał tylko skarpetki i stringi żony to możesz zamontować suszarkę do płyty, ale pamiętaj żeby nie suszyć własnych gaci bo może być problem :lol:

Kiedy robiłem sufit podwieszany w mieszkaniu to zainstalowałem belki drewniane do których przykręciłem później suszarkę - działa już kilka lat. No, ale u Ciebie to już nieco za późno. Rób jak w pierwszym albo drugim akapicie.

zbigmor
06-11-2008, 09:28
Chciałabym w pralni zawiesić taką suszarkę
http://www.mireks.pl/Allegro/suszarkasufit/suszarki-sufitowe%20kopia.jpg
Sufit to płyty karton-gips. Czy wytrzymają one obciążenie mokrego prania? Zależy mi na tym, żeby u góry wieszać mniejsze i lżejsze rzeczy typu bielizna, skarpetki czy ubrania córki. Płyty są na aluminiowym stelażu, ale nie wiem czy uda nam się w niego trafić przy montażu. Jeśli suszarka będzie tylko na płycie karton-gips to czy sufit nie zawali nam się na głowę?

Dobry magnes i znajdziesz gdzie są umieszczone wkręty. Od tego już nie daleko do określenia gdzie są profile.

Barbossa
06-11-2008, 09:30
no chyba ze masz sciany w dleglosci np 1 m gora 1,5 to wtedy sie zgodze ale jak np 4 m ?
albo i 10m, to ci dopiero zagwozdka


w sumie nie problem ale skoro jest cos do sufitu to chyba nie do sciany, a uzywasz czy tylko sibie tak wisi
mam tak od 10lat (używane, sufit z gk)), szerokość lazienki jakieś 2m, suszarki też są różnej długości

długopis jest do pisania, ale i w uchu można pogrzebać

zdjęcie na priv?
tego chlewu?
szczerze, nie chce mi się :oops:

agnieszkakusi
06-11-2008, 09:32
ja taką suszarkę miałam w bloku i byłam super zadowolona. Dlatego tak mi zależy na niej w domu. Zastanawiam się tylko czy przy montażu do ściany sznurki nie będą się zacinać na rolkach, które będą w sumie odwrócone o 90 stopni w porównaniu z montażem na suficie.

zenek_akcent
06-11-2008, 09:34
zdjęcie na priv?
tego chlewu?
szczerze, nie chce mi się :
obawisz sie sanepidu?

agnieszkakusi
06-11-2008, 09:35
Barbossa (leniuszku :wink: ), czy Ty masz suszarkę zamontowaną na ścianie tuż przy suficie?
Problem też jest z tym, że pralnia ma 2,5m długości, a nie ma tak długich suszarek, żeby sięgnęła od ściany do ściany.

Barbossa
06-11-2008, 09:35
czym sie różni kółko....
odwrócone o 90 st od drugiego kółka?

wokół wlasnej osi dodam, żeby fiłozofy nie miały żeru

dodam, że suszarka ma chyba 1,5m

zenek_akcent
06-11-2008, 09:36
ja taką suszarkę miałam w bloku i byłam super zadowolona. Dlatego tak mi zależy na niej w domu. Zastanawiam się tylko czy przy montażu do ściany sznurki nie będą się zacinać na rolkach, które będą w sumie odwrócone o 90 stopni w porównaniu z montażem na suficie.

jezeli masz sciany w odlegosci np 2 m to kup suszarke 1,8 - przykrec do scian/fug (jak sugeruje GURU) i nie bedzie problemu -bedzie działac i nic sie nie bedzie zacinac

agnieszkakusi
06-11-2008, 09:41
ok, czyli pozostaje dokładnie zmierzy\ć pralnię i poszukać suszarki.

Barbossa
06-11-2008, 16:14
oto jest Ludzie małej wiary

tylko mnie tu nie kwiczeć, że krzywo wiszą

http://images32.fotosik.pl/393/8578fddce44dd148.jpg (www.fotosik.pl)

retrofood
06-11-2008, 20:11
oczopląsu dostaję... nie mogłes tego wylegurowac??? :o

jaro'71
06-11-2008, 20:13
no ale przynajmniej gatki pozdejmował :wink:

Barbossa
06-11-2008, 21:06
oczopląsu dostaję... nie mogłes tego wylegurowac??? :o
do żurnala nie wysyłam

Renia
06-11-2008, 22:46
A czy są takie suszarki żeby można było przymocować tylko do jednej ściany (nie do sufitu, bo znowu karton gips jest), tzn. nie ma dwóch przeciwległych ścian tak jak u Barbossy, tylko jedna "czołowa" nad taką małą wanną do prania. Czyli inaczej mówiąc jak stoje przed ta scianą na wprost to suszarka powinna tez być na wprost mnie, wysunięta nade mną... cholera może ktos to zrozumnie :roll:

Renia
06-11-2008, 22:50
Wiem, takie "wysięgniczki- kątowniczki" są potrzebne po dwóch stronach, tylko jak je przymocować do ściany tym "wąskim" końcem ? :roll: Hm, problem mam z ta suszarką, miejsce jest tylko przy tej ścianie nad wanienką.....

Cpt_Q
06-11-2008, 23:00
A czy są takie suszarki żeby można było przymocować tylko do jednej ściany (nie do sufitu, bo znowu karton gips jest), tzn. nie ma dwóch przeciwległych ścian tak jak u Barbossy, tylko jedna "czołowa" nad taką małą wanną do prania. Czyli inaczej mówiąc jak stoje przed ta scianą na wprost to suszarka powinna tez być na wprost mnie, wysunięta nade mną... cholera może ktos to zrozumnie :roll:

Chyba rozumnie rozumnie :oops:
Były takie, nie wiem, czy jeszcze są, pantografowe - głównie do ręczników lub bardzo małego prania. Ale jak se pomyślę, że miałbym teraz iść do łazienki na górze, zrobić zdjęcie, wrócić, przerzucić to zdjęcie do kompa, z kompa zamieścić na jakimś serwisie bueee - nie chce mi się.

Spróbuję narysować:
|XXXXXX/ i to się tak rozciąga -->

Renia
06-11-2008, 23:16
:D :D :D
Rozumniem, rozumniem, genialnie to wytłumaczyłeś, nawet blondynka kuma, faktycznie to jest na małe pranie, a mnie chodzi o takie większe :-? Mam szanse to jakos zorganizować ??? Jakis patent ?

malka
07-11-2008, 01:23
:D :D :D
Rozumniem, rozumniem, genialnie to wytłumaczyłeś, nawet blondynka kuma, faktycznie to jest na małe pranie, a mnie chodzi o takie większe :-? Mam szanse to jakos zorganizować ??? Jakis patent ?

Powszechne u nas w mieszkaniach bez balkonu :-?
Dwa kątowniki ,

o mniej więcej takie
http://www.hit-narzedzia.com.pl/images/85d.jpg

Przykrecone do sciany, przez nawiercone otwory przeciągnięty sznurek bielizniany i suszarka, jak sie patrzy :wink:

Może nie jest super estetyczne, ale jak innej mozliwości brak - to czemu nie.

Można jakos osłonić (obudować) kątowniki , chyba można :D

Cpt_Q
07-11-2008, 01:46
Tylko, że potem te rozpaczliwe wątki "Pomocy!!! - mam wilgoć i pleśń na ścianach!!!!!!!"
Nie lepiej tak? ;)
http://www.thecalverts.org/bruce/images%20Baltic/Helsinki-street-art.jpg

Cpt_Q
07-11-2008, 01:50
.. tzn. nie ma dwóch przeciwległych ścian tak jak u Barbossy, tylko jedna "czołowa" nad taką małą wanną do prania....

Hej! - to do "złotych myśli" prawie - łazienka od ściany do... nieskończoności :lol: :lol:
Jak to było...limes.. i tak dalej...

agnieszkakusi
07-11-2008, 06:14
no i zonk...pralnia ma 2,40 m długości. m A takich długich suszarek to nie widziałam :roll:

Barbossa
07-11-2008, 07:14
no i zonk...pralnia ma 2,40 m długości. m A takich długich suszarek to nie widziałam :roll:
ło matko
nie ma praktycznie znaczenia jaka długość, tyle, że im krótsze tym lepiej wyżej zamontować (ciężej jest wciągnąć pranie, bo zaczynają działać inne siły, ale to może U220ST20 wyjaśni) i dać większy zwis :D

BigPiotr
07-11-2008, 07:17
Chciałabym w pralni zawiesić taką suszarkę

Sufit to płyty karton-gips. Czy wytrzymają one obciążenie mokrego prania?

Jeśli suszarka będzie tylko na płycie karton-gips to czy sufit nie zawali nam się na głowę?

Zawali się na pewno :D
Trzeba znaleźć profil (magnes?, wykrywacz?) lub kombinować jak koledzy.


Problem też jest z tym, że pralnia ma 2,5m długości, a nie ma tak długich suszarek, żeby sięgnęła od ściany do ściany.

Sznurek można wymienić. U siebie zmieniałem bo po trzech latach się wytarł. Troszkę tylko będą zwisały na tych 2,5 m.

agnieszkakusi
07-11-2008, 07:18
no to ok. Kupię możliwie najdłuższą i już :wink:
Dziękuję :D

glowac
07-11-2008, 08:26
jest jeszcze takie coś:
http://www.allegro.pl/item474962573_suszarka_lazienkowa_artdry_artweger_ 100_cm_w_wa.html
http://www.allegro.pl/item474135394_suszarka_lazienkowa_leifheit_rollfix _2000_silver.html
ja miałam kiedyś w mieszkaniu i jest ok :P

Renia
07-11-2008, 13:15
Tylko, że potem te rozpaczliwe wątki "Pomocy!!! - mam wilgoć i pleśń na ścianach!!!!!!!"

Cpt_Q
No to wymysl jeszcze cóś coby plesni na ścianach nie bylo ! Jakas "wzmocniona" wentylacja ?

Malka,
dzieki za pomysł z katownikami, zupełnie zapomniałam, że przeciez na balkonie własnie tak mam. W pralni bedzie tak samo, tylko pasowałoby coby sie sznurki tez tak ruszac mogły w dół i w górę ....

Renia
07-11-2008, 13:17
Wiem, przerobie sobie suszarke kupioną w sklepie na "katownikową". I już.
Albo do kątownika przytwierdze te białe "boczki". I jeszcze lepiej bedzie.
No co tyle głów to nie jedna ! :D

agnieszkakusi
07-11-2008, 13:30
Glowac, oglądałam takie suszarki. Tyle, że są o wiele droższe, a jednocześnie mniej pojemne :wink:

zenek_akcent
07-11-2008, 13:31
Chciałabym w pralni zawiesić taką suszarkę
http://www.mireks.pl/Allegro/suszarkasufit/suszarki-sufitowe%20kopia.jpg
Sufit to płyty karton-gips. Czy wytrzymają one obciążenie mokrego prania? Zależy mi na tym, żeby u góry wieszać mniejsze i lżejsze rzeczy typu bielizna, skarpetki czy ubrania córki. Płyty są na aluminiowym stelażu, ale nie wiem czy uda nam się w niego trafić przy montażu. Jeśli suszarka będzie tylko na płycie karton-gips to czy sufit nie zawali nam się na głowę?

a ja bym wolał tą pania jako suszareczkę - widze ze jest bardziej funkcjonalna :wink: sama radosc tak sobie używać - pranie bym robil kilka razy dziennie

agnieszkakusi
08-12-2008, 06:40
no i udało się :D
Suszarkę zamontowaliśmy na stałe na ścianie. Nie ma potrzeby montowania obniżanych linek, bo zrobiliśmy je tak, żebym mogła spokojnie wieszać pranie nie wchodząc np. na krzesło.
Wygląda to tak:
http://foto2.m.onet.pl/_m/5ee156968197ef31d3023d10eb0ab32a,6,19,0.jpg

Barbossa
08-12-2008, 07:59
:D