PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc, kupujemy mieszkanie na Bemowie, doradzcie!



mirekowski
06-11-2008, 11:21
Witam,

Razem z zona postanowilismy kupic wreszcie swoje mieszkanko, wbrew pozorom nie jest tak latwo, najpierw problemy z kredytem,a le naszczescie sie, ale udalo, mielismy ogromny problem z wyborem, tyle tego teraz jest na rynku, po dokladnym prezstudiowaniu internetu, zdecydowalismy sie na inwestora www.makdom.com.pl zdecydowalismy sie na nowe osiedle na Bemowie Fort Chrzanow, siwetny punkt blisko do komunikacji, bardzo dobra lokalizacja, ale przede wszystkim bardzo korzystna cena bo nie cale 7000zl/m2. i tutaj rodzi sie nasze pytanie, czemu tak tanio w porownaniu z innymi ofertami, czy gdzies jest haczyk?
prosze o pomoc i rady na ten temat, bo juz dostajemy nerwicy z kupmen tego naszego przyszeglo mieszkania... :)

pozdrawiamy :) :)

pierwek
06-11-2008, 11:24
haczykiem jest to że to drogo i nikt w tych czasach nie chce zapłacić takiej ceny

Nefer
06-11-2008, 11:40
I jeszcze sprawdziałbym plan zagospodarowania (kupując mieszkanie czasem w ogóle o tym nie myślimy) bo tam tak ładnie pusto jest... ciekawe czy nie będzie jakiejś drogi szybkiego ruchu, albo innej atrakcji :)

dragasia
06-11-2008, 12:03
Ja mieszkam w Lublinie na osiedlu wybudowanym prez Mak Dom. Reklamowane ono bylo jako oaza spokoju. Wiele osob nie wiedziala a wiele mialo nadzieje ze zniknie tor kartingowy,ktory od 30 lat jest obok. Teraz jest wielka walka mieszkancow o usuniecie toru albo przeniesienie go w inne miejsce.

Popieram nefer, zebys sprawdzil plan zagospodarowania. Poza tym Makdom buduje mieszkania, w ktorych jest wiele usterek,ale to podejrzewam jak wielu deweloperow


Jak chcesz to poczytaj nasze osiedlowe fo
www.fulmana.fora.pl

pierwek
06-11-2008, 12:36
ehhhhh, reklamy developerów.... we Wrocławiu jest osiedle reklamowane jako Zielony Gaj (czy jakoś tak) - kilka hektarów 4 piętrowych domów i kilkanaście drzewek wysokości do 3m posadzonych 3-4 lata temu - a jakie ładne wizualizacje w tych reklamach - jakby to osiedle w środku puszczy było wybudowane...

mirekowski
06-11-2008, 15:20
dzieki za wszystkie rady :) w sumie w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znalezc super solidnego i rzetelnego developera zwsze gdzies jakis haczyk sie znajdzie, ale analizujac wszystkie oferty ten developer MakDom wydaje mi sie najbardziej solidny... a co do haczyka, ze za drogo to cena wynosi dokladnie 6899zł/m2 i uwazam, ze jak na takie warunki, ktore oferuja jest to dobra cena. Co do lokalizacji to naprawde jest bardzo dobrze, bylismy tam i widzielismy wszyztko w realu, spokojna okolica i to co pisal developer na swojej stronie to w 1005 pokrywa sie z tym co widzielismy, jedne co moze sie pogorszyc to to, ze jak juz sie wprowadzimy to nagle wydubuja obok jakas autostrade bo prezciez tyyyle ich w Polsce buduja) albo jakies ogromne centrum handlowe...

Nefer
06-11-2008, 18:48
Nidaleko mnie powstało pięęęęęęęęęęeekne osiedle Zielone Bielany czy Zielony Brzeg czy jakoś tak.
No, tylko zapomnieli powiedzieć kupującym, że za oknem będzie przechodzić obwodnica. Właśnie ją budują. Afera była, ale tylko necie - kto chciał się dowiedział i poszedł do gminy plany obejrzeć. Kto nie obejrzał - kupił. Wszystkiego najlepszego . Okoliczne mieszkania na największej górce sprzedaży mieszkań w W-wie stały i nikt ich nie kupował :):) I dalej stoją.

robert8888
06-11-2008, 20:38
dzieki za wszystkie rady :) w sumie w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znalezc super solidnego i rzetelnego developera zwsze gdzies jakis haczyk sie znajdzie, ale analizujac wszystkie oferty ten developer MakDom wydaje mi sie najbardziej solidny... a co do haczyka, ze za drogo to cena wynosi dokladnie 6899zł/m2 i uwazam, ze jak na takie warunki, ktore oferuja jest to dobra cena. Co do lokalizacji to naprawde jest bardzo dobrze, bylismy tam i widzielismy wszyztko w realu, spokojna okolica i to co pisal developer na swojej stronie to w 1005 pokrywa sie z tym co widzielismy, jedne co moze sie pogorszyc to to, ze jak juz sie wprowadzimy to nagle wydubuja obok jakas autostrade bo prezciez tyyyle ich w Polsce buduja) albo jakies ogromne centrum handlowe...
własnie - wybudują autostradę - z tego co pamietam to gdzies na bemowie ma powstac droga szybkiego ruchu, S9. Wiem ze bedzie biegła obok Obronców Tobruku i gdzieś koło lotniska. Może więc i obok inwestcji którą masz zamiar kupić. Sprawdź i spytaj dewlopera

angela_ap
11-11-2008, 12:10
http://s8.konotopa-prymasa.pl/pl/9/1206033995/1206034289/20 tutaj opis tej trasy wraz z mapka, faktycznie niedaleko bedzie do trasy, ale znowu nie pod oknami na szczęście, ja ta cenę zwaliłabym raczej na kiepską koniunkturę na rynku

aha, dewelopera nie ma co pytać o takie rzeczy ;) jakby nawet coś było nie w porządku to i tak nikt nic by nie powiedział ;)

wingerman
11-11-2008, 13:56
Faktycznie lokalizacja wyglada niczego sobie. Ta trasa szybkiego ruchu nie masz co sie zabardzo przejmowac bo bedzie zaglebiona na wielu odcinkach glebiej w ziemi wiec samo to powoduje duzye wyciszenie.
Kilka miesiecy temu wykanczalem mieszkanie na bemowie u kogos z zarzadu drog i od jego bloku do tej trasy w lini prostej bylo jakies 500m. Czlowiek wcale sie nie przejmowal... w koncu on najlepiej bedzie wiedzial czy warto kolo tej trasy zapuszczac korzenie czy nie.
U was jest ona znacznie dalej od inwestycji wiec czy bedzie zaglebiona czy nie niemal nie ma znaczenia.
Bliskosc tej trasy z mojego pkt. widzenia powoduje podniesienie a nie obnizenie atrakcyjnosci (tak jest w przypadku osiedla o jakim piszesz), wszak wsiadasz w samochod i w szybkim czasie dojezdzasz do wylotu z miasta a nie przebijasz sie przez centrum.

Zapytam z czystej ciekawosci a kiedy jest planowany odbior mieszkan?

mirekowski
11-11-2008, 18:15
no wlasnie dowiadywalismy sie na temat tych wszystkich przyszlych tras, autostrad itp, ale nie u dewelopera, bo wiadomo, ze oni chca jak najlepiej przedstawic swoje warunki, tylko u znajomego, ktory sprawdzil nam w planach przyszych budow drog i jest spoko, bo akurat ta droga szybkiego ruchu bedzie mocno oddalona od naszego osiedla i beda ja ochraniac takie specjalne mury, ktore wyciszaja ruch, nie wiem jak to sie fahochowo nazywa :) a co do mieszkanka to juz sie zdecydowalismy i postanowilismy postawic na MakDom, w sumie porownujac wszystkie inne oferty to ta ich jest najbardziej korzystna i pozytywna :) Mieszkania podobno maja juz byc gotowe do konca tego roku i z tego co widzielismy to nawet jest to mozliwe, ale znajac zycie to odbior nastapi dopiero pewnie w nowym roku, my wolimy zakladac troche pesymistycznie, ze dopiero na wiosne, bo wolimy byc milo zaskoczeni, jak otrzymamy wczesniej klucze niz sie denerwowac ze dluzej i dluzej :P

pozdr :)

wingerman
14-11-2008, 15:10
No i bardzo dobrze ze decyzja podjeta :) Najgozej to tak dumac i dumac i dumac... i potem na cokolwiek jest za pozno ;)
A tak na powaznie to doliczcie jeszcze czas od 2tyg. w gore od dnia odbioru mieszkania do dnia odbioru kluczy :)
Pisze o tym z wlasnego doswiadczenia, mianowicie mnie sie jeszcze nie zdazylo odebrac mieszkania inwestora za pierwszym razem :) zawsze cos jest do poprawienia. Zazwyczaj odbior nastepuje po okolo 2 tyg. choc i byla taka marginalna sprawa ze po kolejnych ogledzinach okazywalo sie ze rzeczy poprawione, byly poprawione inaczej i odbior przeciagnal sie lacznie o niecalem 2 miesiace.

monikissima
15-11-2008, 14:24
mierekowski - jak chcesz kupować od dewelopera lokal poza Centrum, to może pomyśl o wstrzymaniu się jeszcze troszkę, wszyscy spekulują, że te właśnie lokale (deweloperskie, poza Centrum) najbardziej pójdą w dół za kilka miesięcy. Choć w sumie to tylko spekulacje ...

dragasia
15-11-2008, 18:46
Na naszym osiedlu Makdom mial dobudowywac takie skrzydelka do blokow i niestety na razie nie ma chetnych a nawet w poprzednich blokach jeszcze sa mieszkania niesprzedane :roll:

atlas
01-12-2008, 14:09
A jaki metraz udalo wam sie wykupic? Tez Myslalem o zakupie mieszkania na osiedlu fort chrzanow jednak zostaly juz jedynie najwieksze kwadraty ponad 100m a przy obecnej cenie nie moge sobie na takie pozwolic, troche teraz załuje ze tak zwlekalem bo w koncu na poczatku projektu ceny byly bardziej przystepne jak na ta czesc Warszawy a zasiegajac informacji w makdomie poinformowali ze mieszkania na tym osiedlu prawdopodobnie jeszcze pojda w gore w najblizyszch latach w zwiazku z planowana tam budowa stacji 2 lini metra

dragasia
02-12-2008, 18:33
Wszedzie ceny mieszkan maja spadac, bo jest kryzys a akurat Ford Chrzanow pojdzie w gore?? Jakos nie chce mi sie w to wierzyc :lol:

Nefer
02-12-2008, 18:37
Wszedzie ceny mieszkan maja spadac, bo jest kryzys a akurat Ford Chrzanow pojdzie w gore?? Jakos nie chce mi sie w to wierzyc :lol:Czary, czary .. a obecne metro ile budowali ? :):):)

dragasia
02-12-2008, 21:29
Ja nie jestem z Warszawy, ale moze metro rzeczywiscie tak podnosi wartosc mieszkan :roll:

atlas
03-12-2008, 13:40
Mała korekta: mialem na mysli wzrost wartosci mieszkania w przyszlych latach nie najblizszyszch ;) Na dzien dzisiejszy by skusic sie o sprzedaz pozostalych mieszkan z pewnosica pomysla o obnizeniu ceny :) To dziwne bo na innych forach osoby zalily sie ze wartosc m2 wynosi 8tys a dzisiaj zagladam na ich stone i juz widze 6899 zł/m2 zaczynaja sie swiateczne promocje czy to ludzie tak wymyslali ceny? ;)

dragasia
03-12-2008, 15:18
Tak, tylko ze deweloperzy podaja cene najnizsza za metr. Czyli dotyczy ona najwiekszych mieszkan albo mieszkan na parterz albo malo atrakcyjnych

atlas
18-12-2008, 14:23
No tak, to moglo by sie zgadzac gdyz jako ze z wolnych mieszkan zostaly tylko te najwieksze to podana cena gwarantowana pewnie ich dotyczy, ale ma juz niebawem ruszyc kolejny etap gdzie w ofercie beda mieszkania z mniejszego metraza 2-3 pokojowe, a na poczatkowym etapie budowy zdaje sie mozna wynegocjowac o wiele nizsza cene, niekiedy te roznice slyszalem sa dosc spore w porownaniu do cen za gotowe mieszkania

FCH
20-12-2008, 08:58
Witajcie.

Wlasnie wczoraj odbieralam swoje mieszkanie. Naprawde jestem milo zaskoczona. Wydawalo mi sie ze bedzie tam dosc glosno ale czulam sie prawie jak na wsi ;) - oczywiscie nie biorac pod uwage wszystkich narzedzi ktore tam teraz pracuja. Mieszkanie jest sliczne, ma widok na fort chrzanow (ktory ma byc zagospodarowany - alejki, park itd). Zaraz kolo windy, do tego komoreczka i garazyk. Wszystko bliziutko takze nie trzeba bedzie dzwigac siat z zakupami.
Poniewaz jednak moje plany zyciowe nieco sie skomplikowaly zastanawiam sie czy nie wykonczyc i nie wynajac tego mieszkanka (jakie sa teraz ceny wynajmu mieszkanie/garaz) a w przyszlosci, po wybudowaniu drugiej nitki metra sprzedac? Wtedy ceny pojda napewno mooocno w gore. Jak myslicie? Teraz ceny jakies dziwne ale jak sadze to kwestia czasu zeby sie ustabilizowaly. Dwa moze trzy latka. W tym czasie mogloby na siebie zarabiac.

K.

atlas
21-12-2008, 13:54
A w jakim stanie odebralas mieszkanie? wszystko ok? nie bylo zadnych wad, usterek? wynajem mieszkania zawsze ma sens gdyz mieszkanie samo zarabia na siebie i do tego bliskosc centrum z pewnoscia powinna ulatwic znalezienie zainteresowanych jednak poczekal bym z tym wykonczeniem mieszkania i najpierw sie zorientowal czy rzeczywiscie beda chetni i za jaka cene, a co do metra poruszalem juz ten watek, jezeli powstanie to dopiero pewnie za jakis dluzszy czas ale cierpliwi nie powinni stracic

villemo8
06-01-2009, 10:46
Witam,

Razem z zona postanowilismy kupic wreszcie swoje mieszkanko, wbrew pozorom nie jest tak latwo, najpierw problemy z kredytem,a le naszczescie sie, ale udalo, mielismy ogromny problem z wyborem, tyle tego teraz jest na rynku, po dokladnym prezstudiowaniu internetu, zdecydowalismy sie na inwestora www.makdom.com.pl zdecydowalismy sie na nowe osiedle na Bemowie Fort Chrzanow, siwetny punkt blisko do komunikacji, bardzo dobra lokalizacja, ale przede wszystkim bardzo korzystna cena bo nie cale 7000zl/m2. i tutaj rodzi sie nasze pytanie, czemu tak tanio w porownaniu z innymi ofertami, czy gdzies jest haczyk?
prosze o pomoc i rady na ten temat, bo juz dostajemy nerwicy z kupmen tego naszego przyszeglo mieszkania... :)

pozdrawiamy :) :)

my także mamy mieszkanie w FCH.
na razie go nie odebraliśmy bo było w nim duzo usterek. teraz czekamy aż deweloper je naprawi. zobaczymy kiedy to będzie.
jeżeli chciałabyś sie dowiedzieć czegoś więcej to zapraszam na www.fortchrzanow.pl

ps. postem niejakiego/niejakiej FCH nie sugerowałabym się za bardzo - makdom jest znany z tego, że gdy na jakimś forum pojawa się wzmianka o nim to znajdują się niesamowicie zadowoleni klienci....

mateuszratajczyk
08-01-2009, 23:15
Ja nie jestem z Warszawy, ale moze metro rzeczywiscie tak podnosi wartosc mieszkan :roll:

rzeczoznawcą nie jestem ale to by mogło tlumaczyć taką a nie inną decyzję makdomu. w końcu banki też wyceniają przed kredytacją. z drugiej strony lepiej mieszkać w dobrze skomunikowanym miejscu niż na jakiejś wsi czy pipidówku