PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana kolankowa...



quisquis
06-11-2008, 14:58
czy podniesienie jej o 30 cm to skomplikowany i kosztowny zabieg? Na etapie projektu i adaptacji oczywiście. Czy wymaga przeliczania całej konstrukcji? Kto z was robił i ile płaciliście?
Będę wdzięczna.

monter2
06-11-2008, 17:26
dach dwu czy czterospadowy?

quisquis
06-11-2008, 17:45
dwuspadowy dach, jednak z przodu domu zadaszona weranda i tu może pojawić sie problem...ale sama nie wiem, hmmm......

zezo
06-11-2008, 18:09
o tyle podniosłem ściankę kolankową
ale
ale w trakcie budowania, tylko trzeba pewne sprawy pozmieniać,
np. jętki, krokwie
problemu nie miałem, dzięki temu że goście od dachu wiedzieli na czym ta robota polega :wink:
Nie wiem jak będzie przy adaptacji, ale znając życie pewnie trzeba będzie kilka groszy wyskrobać więcej, jednak nie martw się pewnie nie zbankrutujesz.
Powodzonka życzę

monter2
06-11-2008, 18:15
to w twim przypadku musisz miec wyzsze o 30cm slupy drewniane podtrzymujace konstrukcje dachu .a co do werandy to pozostaw ja na zaprojektowanej wysokosci poniewaz za wysoka jej konstrukcja bedzie niepraktyczna.a dobry ciesla bez problemu połaczy dach domu i werandy.
podnoszenie scianki kolankowej jes czesto praktykowane i nie wymaga zadnych przeliczen,problem pojawia sie dopiero przy 4spadowych dachach poniewaz wtedy dom traci estetyke,natomiat przy 2spadach jest to mniej zauwazalne. pozdrawiam