PDA

Zobacz pełną wersję : odstępstwo od przepisów - odleglosc od lasu



beatapp
06-11-2008, 15:35
Czy udalo sie komus uzyskac odstepstwo od przepisow i postawic dom jednorodzinny w odleglosci od lasu ponizej 12 metrow?
Jakie zaswiadczenia(ekspertyzy) warto dolaczyc do wniosku aby byla szansa na powodzenie sprawy. Bede wdzieczna za komentarze.
B.

am00
12-11-2008, 10:57
Kiedyś się tym interesowałem i nie znalazłem wyraźnego zapisu, że ma to być 12m. Odległość tę wyznacza się w sposób dość skomplikowany z tabel, zależy od wysokości i przeznaczenia budynku, pokrycia dachu itp. Przy czym chodzi tutaj o bezpieczeństwo ludzi w razie pożaru lasu, a nie odwrotnie. Ale jeśli możesz odsunąć się od lasu to zrób to. Las ma swoich mieszkańców, z którymi wcale nie tak przyjemnie się spotykać. Płot może Cię zabezpieczy przed dzikami i sarnami, ale mrówki, kleszcze, szerszenie i inne robactwo będzie Ci uprzykrzać sąsiedztwo.

dusia2006
12-11-2008, 12:10
przepisy są tu, zdania podzielone http://forum.muratordom.pl/post2195259.htm?highlight

beatapp
30-04-2009, 21:02
dobra wiadomosc dla tych ktorzy maja podobny problem. Wystapilam z wnioskiem o odstepstwo. starostwo bylo przychylne i choc sprawa trwala dosc dlugo 3 m-ce to z ministerstwa infrastruktury przyszla pozytywna odpowiedz. mozna sie budowac - las na mojej dzialce w odleglosci 3-4 m, odleglosc od lasu sasiada 6 m. warunek to brak otworow okiennych i drzwiowych na scianach sasiadujacych z lasem i pozytywna opinia (akceptacja projektu) rzeczoznawcy do spraw p.poz. zycze innym powodzenia - warunek bezwzgledny to przychylnosc starostwa, bez tego nawet mimo zgody ministerstwa moze byc odmowa.

art361
18-11-2015, 10:59
witam a może wie ktoś jak to napisać krok po kroku będę wdzięczny

turalyon
18-11-2015, 19:21
U mnie wujek ma działke - z jednej strony las, z drugiej strony rzeczka - kazali mu bezwzględnie zachować po 12 metrów od rzeczki i 12 od lasu. Zostało 5 metrów na dom;/