PDA

Zobacz pełną wersję : Stiuk Wenecki firmy Magnat czy to trudne?



Witolo
07-11-2008, 10:17
Witam

planuje samemu wykononczyc dekoracyjnie sciane w technologii firmy Magnat - Stiuk Wenecki.
http://www.magnatfarby.pl/
Czy ktos z was robil cos takiego samemu? czy jest to wykonalne dla nie specjalisty-budowlanca?

Witolo

coulignon
07-11-2008, 11:00
stiuk wenecki jest bardzo ciężki w nakładaniu - oczywiscie jesli zamierzasz zrobić to ładnie.
1. sciana musi być idealnie równa.
2. poćwicz na jakiejś płycie G-K

emild
07-11-2008, 13:04
dosyć drogi materiał jak na naukę.
sam mam w planach położyć trawertyn magnata, ale technika mnie odstrasza.
też tego nigdy nie robiłem.
stiuk wydaje mi się jeszcze trudniejszy do nałożenia.

Witolo
11-11-2008, 21:09
Chyba jednak pozostane przy rozwiązaniu, ktore mi wykonał mój wykończeniowiec trawertyn, jednak musze go zmodyfikować a mianowicie zmienic kolor farby. Zeby to zrobic musialbym usunać wosk z "dzieła" mojego wykonczeniowca a nastepnie pomalowac na nowy kolor i znowu pokryc woskiem.
Mam pytanie czy wiecie jakim srodkiem moge zmyć wosk?

Klau DIa
01-02-2013, 17:07
podczas rmontu zdecydowałam sie na stiuk wenecki. Efekt - jak dla mnie super. Stiuk, grunt, wosk, pigment z Magnata. W związku z tym, że ramont robiliśmy sami, stiuk równiez położyliśmy sami - z pomocą filmów instruktarzowych z youtube i ze strony magnat. Oczywiście ściana pod stiuk musi być idealnie gładka. Zdjęcia z remontu zamieściłam na moim blogu

http://zaczarowanewnetrze.blogspot.com/

zapraszam do czytania i komentowania.

lukazewsi
02-02-2013, 20:21
Ja kupiłem pastę Anticco czy jakoś tak... Prawie rok leży w pomieszczeniu w którym ma być kładziona. Chciałem sam to nakładać, ale stwierdziłem, że przy wykonywaniu remontu elewacji i wykonywaniu innych inwestycji wezmę fachowca...

ja_tak_chce
23-09-2016, 13:55
też się noszę z zamiarem zrobienia trawertynu. mam nadzieję, że jak zrobię wszystko tak jak w filmie instruktażowym to wyjdzie ładnie :)

maximanek
25-09-2016, 15:53
też się noszę z zamiarem zrobienia trawertynu. mam nadzieję, że jak zrobię wszystko tak jak w filmie instruktażowym to wyjdzie ładnie :)
Powinno się udać. Ja sam nałożyłem i jest ok. Jest to chyba najtrudniejszy efekt do wykonania. Przed przystąpieniem do wykonywania potrenuj na kawałku płyty. Bardzo łatwo go zepsuć podczas wybarwiania. Dlatego zdecydowałem się zostawić w wersji niebarwionej.

ja_tak_chce
24-11-2016, 11:58
a co z barwieniem może pójść nie tak??? myślałam, że to najprostsze - dodać trochę pigmentu i heja..... o co chodzi? na co uważać? a niewybarwiony to jaki, biały? czy go pomalować można potem czymś? ehhh

maximanek
28-11-2016, 10:33
Jeśli nie "zamkniesz dobrze ziarna" to podczas barwienia wyjdą plamy.Jeśli niedostatecznie przemalujesz lakierem bezbarwnym to też wyjdą plamy. Powinny zabarwić się tylko miejsca wydrapane. Nie barwiony to kolor jasny beż, krem, kobieta powiedziałaby ecru. Na pewno nie jest biały.