PDA

Zobacz pełną wersję : aktualne cena ocieplenia elewacji



TMK
08-11-2008, 17:15
Ile obecnie kosztuje robocizna za przyklejenie styropianu 10cm plus zaciągnięcie klejem z siatką? Ceny powoli spadają w porównaniu z początkiem roku, jednak nie wiem czy warto czekać do wiosny. Na razie mam dwie chętne i sprawdzone ekipy, jedna za 60zł/m2 (odpada) i druga za 30zł/m2. Dobra cena czy szukać dalej, albo czekać na koniec zimy?

derek251
08-11-2008, 18:17
Proponuję poszukać jeszcze troszkę, ale pamiętaj, że zbliża się okres niskich temperatur. U nas [okolice Kazimierza Dolnego] takie ceny liczymy za kompletnie dokończone ocieplenie, razem z położeniem tynku. Pamiętaj o zagruntowaniu warstwy zbrojonej siatką. Pozdrawiam

TMK
08-11-2008, 18:24
o gruncie pamiętam. Ceny we wrocławskim niestety od dłuższego czasu są jednymi z wyższych, dlatego teraz ciężko wywróżyć co będzie na wiosnę. Budowlanka powoli siada i teoretycznie w 2009r może być już taniej i to ekipy zaczną szukać roboty, a nie odwrotnie. Jednak pewności nie ma, a oferta jest kusząca. Łatwiej byłoby mi ocieplić dach oraz delikatnie przepalać w piecu i suszyć mury.
Ile u Was brali za ocieplenie bez tynku?

grzesiekmirek
08-11-2008, 20:23
u mnie styropian 10 klej i siatko z materjalem pod podbitke 60 zl

TMK
08-11-2008, 20:25
a ile za sama robociznę? Podawanie ceny z materiałem jest trudne do zweryfikowania bez określenia producenta/rodzaju materiałów - np. klej klejowi nie równy ;)

co znaczy "z materjalem pod podbitke"?

adam2007
08-11-2008, 20:47
Ile obecnie kosztuje robocizna za przyklejenie styropianu 10cm plus zaciągnięcie klejem z siatką? Ceny powoli spadają w porównaniu z początkiem roku, jednak nie wiem czy warto czekać do wiosny. Na razie mam dwie chętne i sprawdzone ekipy, jedna za 60zł/m2 (odpada) i druga za 30zł/m2. Dobra cena czy szukać dalej, albo czekać na koniec zimy?


Ja mam znajomego po rodzinie który pewnie będzie ocieplał mi chate. Cena to 20 pln/m2.Materiały kupuję sam.
Pozdr.

Ramot
13-11-2008, 16:57
a jak się nie ma znajomego fachmana :) , to 32 PLN/m2 jest ok? Fachowiec powiedział, że robota kosztuje tyle co materiał (styro 15, siatka, klej), więc tak to sobie wyliczyłem po konsultacji z hurtownią zaopatrującą mnie w materiały.