PDA

Zobacz pełną wersję : odgromówka



krzychu11
08-11-2008, 17:59
Ile płaciliście za instalację odgromową.
Czy 2000 PLN (montaż z materiałem) to dobra cena? (W ziemi mam już bednarkę)

TINEK
09-11-2008, 10:57
Bardzo Tanio

gianti
09-11-2008, 12:24
czy wszystkie elementy instalacji odgromowej można dostać w sklepach elektrycznych czy gdzieś indziej tego szukać?

Dlaczego 2000 zł to mało? co jest takie drogie ? materiały? bo przecież chyba nie praca.

gianti
09-11-2008, 12:24
czy wszystkie elementy instalacji odgromowej można dostać w sklepach elektrycznych czy gdzieś indziej tego szukać?

Dlaczego 2000 zł to mało? co jest takie drogie ? materiały? bo przecież chyba nie praca.

Wosto
09-11-2008, 19:25
Mam juz zrobioną odgromówkę i mogę śmiało potwierdzić opinię
Bardzo Tanio
Jeśli ktoś ma wątpliwości proszę popytać się w hurtowniach, choć spora część kasy to np koszt ew. bednarki otokowej (chyba że istnieje możliwość podłączenia się do zbrojenia w ławach...), ale pozostałe elementy też nie są za darmo.
Poza tym w cenie masz wykonanie zgodnej z normami i bezpiecznej instalacji - nie interesuje Cię, czy wbijane pręty spełnią normę czy konieczny będzie dodatkowy otok ...
Pozdrawiam.
P.S. Przy okazji dowiedziałem się, że i wykonawcy mają różne sposoby, aby zbić wartość rezystancji w celach pomiarowych ...

krzychu11
09-11-2008, 20:12
Mam juz zrobioną odgromówkę i mogę śmiało potwierdzić opinię
Bardzo Tanio
Jeśli ktoś ma wątpliwości proszę popytać się w hurtowniach, choć spora część kasy to np koszt ew. bednarki otokowej (chyba że istnieje możliwość podłączenia się do zbrojenia w ławach...), ale pozostałe elementy też nie są za darmo.
Poza tym w cenie masz wykonanie zgodnej z normami i bezpiecznej instalacji - nie interesuje Cię, czy wbijane pręty spełnią normę czy konieczny będzie dodatkowy otok ...
Pozdrawiam.
P.S. Przy okazji dowiedziałem się, że i wykonawcy mają różne sposoby, aby zbić wartość rezystancji w celach pomiarowych ...

No, ale te 2000 PLN to bez bednarki (bednarkę już wcześniej wkopałem przy okazji drenażu). Elektryk w miarę tanio zrobił mi instalacje i nie wiem czy nie chce sobie "wyrównać" przy okazji odgromu :-?

Yatza
13-11-2008, 11:24
Ile płaciliście za instalację odgromową.
Czy 2000 PLN (montaż z materiałem) to dobra cena? (W ziemi mam już bednarkę)

Robiłem instalację odgromową 2 tygodnie temu. Robocizna i materiał = 2300 zł brutto. Odgromiona kalenica, 2 kominy, 3 zejścia do bednarki dookoła domu. W cenie bednarka i kopanie koparką rowu pod nią.

ChłopZmazur
18-04-2013, 19:26
Odgrzewam kotleta. Ceny z 2013 roku.
Koszt robocizny od 1000-1200 Dobra cena oraz do 2ooo-3000 drogo.

Materiały jakby kupował w lokalnych pseudo "hurtowniach" ok 2500 zł
Dobra hurtownia lokalna /miasto wojewódzkie, nie żadne pipidówy z wysoką marżą/ lub sklepy internetowy ok 1200 zł.

Bednarkę mam zrobioną - podpięta do fundamentów.

Więc można mieć odgromówkę za 2200 zł jak i za 5500 zł. Wszystko zależy od marży sklepu i fachowca.