PDA

Zobacz pełną wersję : Okna drewniane oraz wykonawcy z Poznania



edi1977
09-11-2008, 09:21
Nosze sie z zamiarem kupna okien drewnianych. Zastanawiam sie nad sosnowymi lub meranti. Prosze o Wasze opinie na ten temat. Wszystkie posty na ten temat sa sprzed kliku lat a mnie interesuje jak to jest teraz. Ponad to moze ktos umie polecic producentow lub dystryutorow z okolic Poznania, Grodziska Wlkp lub Nowego Tomysla?

Minior
09-11-2008, 10:01
Witam. Mam wstawione okna przez firmę z Kępna - Wrocławia. Firma ogólnopolska, ale się nie reklamuje. Ja uzyskałem namiar do nich też z polecenia, bo szukałem okien świerkowych w kolorze... BURGUND LAZUR -:) Zrobili i okna i okiennice i drzwi i parapety ... i jeszcze dostałem ten sam lakier na werandę i podłogi! Montują okna w sysytemie ISO antykradzieżowym (faktycznie działa!). Drewno świerkowe lekko sprasowane. Drzwi robią nie z jakiegoś katalogu, tylko dałem zdjęcie wynalezione w necie i zrobili takie, jak chciałem! Mogę podzielić się zdjęciami - jak coś to mail: [email protected]

edi1977
09-11-2008, 12:12
Dzieki. Chetnie zobacze zdjecia. Podeslalam do siebie kontakt na maila. Przepraszam za ignorancje ale czym sie rozni swierk od sosny?

Minior
10-11-2008, 10:21
Mam w rodzinie stolarza i doradził mi wziąć świerkowe okna, zamiast sosnowych. Zapytał mnie, z czego mam więźbę dachową i dlaczego nie z sosny:) Świerk ponoć jest twardszy - trudniejszy w obróbce, ale za to mniej podatny na wilgoć i żyjątka:) Poza tym świerk daje się zaimpregnować do samego środka, a sosna ponoć tylko powierzchownie. A cena prawie ta sama:)