PDA

Zobacz pełną wersję : tremodrewno dąb



ersste
09-11-2008, 10:09
poszukuje firmy która by termicznie obrobiła mi moje drewno ,suchy dab,,jak ktoś ma podłoge z termodrewna prosze o opinie i fotki

labas1
09-11-2008, 10:28
poszukuje firmy która by termicznie obrobiła mi moje drewno ,suchy dab,,jak ktoś ma podłoge z termodrewna prosze o opinie i fotki
Opal w piecu i już będzie obrobione termicznie , po co płacić :wink:

ersste
09-11-2008, 10:36
mam tego troche,800 m2 ,zalezy mi na termoobróbce bo to sa elementy zgryzione przez szkodniki,normalne sito i musze jakos zwalczys te szkodniki ,a przy okazji zmienić kolor drewna.

labas1
09-11-2008, 10:46
mam tego troche,800 m2 ,zalezy mi na termoobróbce bo to sa elementy zgryzione przez szkodniki,normalne sito i musze jakos zwalczys te szkodniki ,a przy okazji zmienić kolor drewna.

Sito ? toż to na opał się nadaje, nie odważyłbym się użyć tego w innym celu.

ersste
09-11-2008, 10:59
po obróbce termicznej zostanie czyste drewno bez szkodników ,ale posostanie po nich slad w postaci czarnych dziurek i chodników nie do podrobienia przez zadne małe wiertełka czy inne tam ,
zapewniam cie że to unikal;ny materiał na postarzana podłoge ,cena za m2 to 380 zł za lednolamelowa podłoge szer 30 cm i dł do 8 m z jednym łaczeniem na długosc ,zbierzysta kazda deska innej szer no i te otworki takie naturalne ,wszystko grubo szczotkowane ,barwione na czarno ,wierzchnia powierzchnia recznie cyklinowana do gołego drewna ,i nasaczona olejowoskiem .i lepiej to wyglada jak sztucznie gnieciona walcem imiacja tej mojej deski u konkurencji 700 zł m2.
ile to opału maozna kupic za 800 m2 takiej deski

labas1
09-11-2008, 11:06
Świat się do góry nogami przewraca, u mnie eliminuje się taką podłogę a w Polsce jest to modne i drogie :o

Chyba stary jestem.

ersste
09-11-2008, 11:26
przez długie lata producenci podług dazyli do perfekcji w gładkosci i jednakowym rysunkiem i barwa poszczególnch elementów ,i teraz to wszyscy mamy nawet za dobra kase , ale odbiorcu nadal poszukuja czagos innego,orginalnego naturalnego...,ludzie wracaja do kozeni ,tęsknia za tradycja,a kiedys nie obrzynano desek na podłoge ,sekate dechy z wypolerowanymi zawojami ,deski szorstkie były recznie cyklinowane,myte szczotka ryzowa ,polerowane dnem od butelki i nikt sie nie przejmował rysa na podłodze mozna było chodzic w butach i było ok .Moja babcia taka miła,dzis produkuje taka deske i zainteresowanie przesosło moje oczekiwania.obecnie na warsztacie wyposazonym we wszystkie maszyny do obróbki drewna ,siekierami cioszemy schody.

labas1
09-11-2008, 11:41
,sekate dechy z wypolerowanymi zawojami ,deski szorstkie były recznie cyklinowane,myte szczotka ryzowa ,polerowane dnem od butelki i nikt sie nie przejmował rysa na podłodze mozna było chodzic w butach i było ok


Normalna podłoga, mam takową na poddaszu, tylko jest problem - nikt nie chce szorować.