PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY!! problem z tynkami



kryle2118
10-11-2008, 18:29
Pomocy. Mam duży problem z tynkami!!!!! Tynki zostały położone cementowo-wapienne ale są okropne!! są chropowate i krzywe muszę coś z nimi zrobić . Pytałem i doradzałem się innych fachowców bo tamtych już nie chce nawet widzieć , usłyszałem wiele rozwiązań ale które są najlepsze??? szpachlowanie ,nakładanie tynku maszynowego na to ,a jak tynk maszynowy to radzą nawet żeby kłaść siatkę żeby to nie odpadło ale czy oni mają racje?? i co ja mam zrobić ??? :( :( :( proszę o pomoc i z góry dziękuje

dorcha
11-11-2008, 14:50
U nas nakładali 3 warstwy, pierwsza to była tzw szpryca (chyba woda z cementem z niewielką ilością piasku), druga "czarna" własciwa (też koszmarnie wyglądała) i dopiero po trzeciej z wapnem i piaskiem kwarcowym wygląda to właściwie. Może u Ciebie też powinni zatrzeć piaskiem kwarcowy.

Pozdrawiam
Dorota

remx
12-11-2008, 06:58
Gładź gipsowa - ale to nie jest tanie rozwiązanie.
Jak kiedyś zastanawiałem się nad tym wariantem to jeden z wykonawców podał mi cenę niewiele niższą od kosztów tynku gipsowego z agregatu.

kryle2118
12-11-2008, 19:16
tak ale te moje tynki są już na ścianach jakieś pół roku a ja jestem za granicom i szukam rozwiązania bo jak wrócę na święta to chcę się za to zabrać .Jeśli chodzi o gładzenie to raczej odpada bo ściany są nie równe i za grubo trzeba było by jej nałożyć .A jeśli chodzi o ten piasek kwarcowy to czy można go położyć po takim długim czasie jak one już wyschły ?? A co myślicie o takim rozwiązaniu żeby te stare tynki wygładzi cienką warstwą tynku maszynowego a potem delikatnie gładź ??? :( :o :o

remx
13-11-2008, 04:29
A może płyty K-G. Też nie jest to tanie ale opcja tynk maszynowy+gładź też droga. Ale przynajmniej nie wprowadzisz wilgoci do domu.

Niestety cudów nie wymyślimy bo wszystko już gdzieś było przerabiane

kryle2118
13-11-2008, 17:42
jeśli chodzi o płyty to nie wiem czy to na 100% dobre rozwiązanie ale dziękuje rozpatrzę to też, a o jakiej pleśni mówisz o co chodzi??? :wink: :wink:

Arol_62
15-11-2008, 15:53
Pomocy. Mam duży problem z tynkami!!!!! Tynki zostały położone cementowo-wapienne ale są okropne!! są chropowate i krzywe muszę coś z nimi zrobić . Pytałem i doradzałem się innych fachowców bo tamtych już nie chce nawet widzieć , usłyszałem wiele rozwiązań ale które są najlepsze??? szpachlowanie ,nakładanie tynku maszynowego na to ,a jak tynk maszynowy to radzą nawet żeby kłaść siatkę żeby to nie odpadło ale czy oni mają racje?? i co ja mam zrobić ??? :( :( :( proszę o pomoc i z góry dziękuje

Partacze, :evil: ,wydaje mi sie ze potrzebujesz dobrego szpachlarza i dobra mase szpachlowa.Tynki lub plyty gipsowe to przesada.Ale jak chcesz miec proste sciany to musisz zainwestowac sporo kasy i pracy.Poszukaj firmy ktora zajmuje sie szpachlowaniem duzych powierzchni (maszynowo)

kryle2118
15-11-2008, 16:21
:) zgadzam się że partacze!!! i zgadzam się na wydanie kasy, ja chce mieć proste ściany ale czy szpachel jak będzie grubo to nie będzie pęka czy odpadać??