PDA

Zobacz pełną wersję : Ekologiczna klimatyzacja - NOWOSC



odaro
10-11-2008, 23:45
Przypadkowo natknąłem się na firmę która oferuje przynajmniej wg. nich nowy rodzaj klimatyzacji.

http://www.graup.com.pl/index.html

Jeżeli dobrze zrozumiałem to jest to ich pomysł i wykonanie.

Czy ktoś miał widział takie rozwiązanie jako klimatyzacja.

Firma istnieje od 01.01.2008r co budzi pewne podejrzenia.

W stosunku do tradycyjnej klimatyzacji zamiast agregatu wody lodowej jest pompa wody i czerpna studnia reszta działa tak samo.

Co myślicie o tym pomyśle najbardziej ciekawi mnie czy dało by się to połączyć
z WM i rekuperacją

Cpt_Q
11-11-2008, 00:01
...
Firma istnieje od 01.01.2008r co budzi pewne podejrzenia...

Wszystkim wiadomo, iż data 01.01.2008 jest datą mistyczną i firmy założone tego dnia mają podpisany pakt z diabłem :wink:

Na stronie owej firmy właściwie zero konkretów, przykładowej instalacji, a angielska wersja strony to parodia tłumaczenia z języka polskiego. Jedno wielkie czary-mary.
Ja tam "thank you from the mountain".

Cpt_Q
11-11-2008, 00:04
oo - przepraszam, tam jest jakiś pdf do ściągnięcia, można będzie poczytać... na razie error :(

odaro
11-11-2008, 00:11
oo - przepraszam, tam jest jakiś pdf do ściągnięcia, można będzie poczytać... na razie error :(

U mnie otworzył się bez problemów

coulignon
11-11-2008, 05:39
thank you from the mountain".

I tower you lub jeszcze Button is going around me. :D :D

Co do systemu, został opisany przez Adama mk w wątku o GWC. możesz zrobić to sam na kilka sposobów. Albo z dwoma studniami, albo z zakopaniem rury z glikolem. Chłodnica lamelowa to koszt ok 1000 zł.

wingerman
11-11-2008, 06:03
thank you from the mountain".

I tower you lub jeszcze Button is going around me. :D :D

Co do systemu, został opisany przez Adama mk w wątku o GWC. możesz zrobić to sam na kilka sposobów. Albo z dwoma studniami, albo z zakopaniem rury z glikolem. Chłodnica lamelowa to koszt ok 1000 zł.
Dokladnie. Tego typu klimatyzacje od lat stosowali gorale (tak slyszalem) i stad znam a wlasciwie nie jest mi obcy ten system jakies 6-7lat.

coulignon
11-11-2008, 06:10
oczywiście z dwiema studniami a nie z dwoma :oops:

odaro
11-11-2008, 09:30
Znacie kogoś kto ma i użytkuje taką instalację.

odaro
11-11-2008, 09:32
thank you from the mountain".

I tower you lub jeszcze Button is going around me. :D :D

Co do systemu, został opisany przez Adama mk w wątku o GWC. możesz zrobić to sam na kilka sposobów. Albo z dwoma studniami, albo z zakopaniem rury z glikolem. Chłodnica lamelowa to koszt ok 1000 zł.

Jak jest wydajność chłodnicza takich rozwiązań.

Killer_su
12-11-2008, 12:19
Ciekawie wygląda pod warunkiem, że.... w ogóle działa :-)

Jak zostało napisane wcześniej - jeżeli jesteś zainteresowany to spokojnie możesz to sam zrobić.

sSiwy12
12-11-2008, 12:36
"Orły" z nich niesamowite:

Przy zastosowaniu tradycyjnego systemu grzewczego ciepła woda (1) przekazuje znacznie mniejszą ilość energii do powietrza (2) i znaczna część ciepła powraca do pieca bezpowrotnie (3)(rys.B).

A w swoich informacjach zapomnieli dodać, że woda zrzutowa zgodnie z prawem jest traktowana jako ściek. Pomijając wymóg uzyskania pozwolenia, to dochodzi jeszcze sprawa odpłatności za "ścieki" (min. 0,26zł/m3)