PDA

Zobacz pełną wersję : Na co nakleić płytki cokołów



aquarius
12-11-2008, 06:43
Swego czasu pisałem o ociepleniu wnęki balkonowej. Z braku czasu doszedłem do etapu przyklejenia siatki na przymocowanych płytach styropianowych. I tu dylemat.
We wrześniu położyłem na balkonie gres, ale nie zrobiłem cokolików, z uwagi na ocieplanie wnęki. Doradźcie, czy: 1) płytki cokołów kłaść teraz na zatopioną (klejem do styropianu) siatkę, czy 2) na warstwę tynku Cekol-35 (którym będę pokrywał zatopione siatki).

leszeq
12-11-2008, 20:47
Swego czasu pisałem o ociepleniu wnęki balkonowej. Z braku czasu doszedłem do etapu przyklejenia siatki na przymocowanych płytach styropianowych. I tu dylemat.
We wrześniu położyłem na balkonie gres, ale nie zrobiłem cokolików, z uwagi na ocieplanie wnęki. Doradźcie, czy: 1) płytki cokołów kłaść teraz na zatopioną (klejem do styropianu) siatkę, czy 2) na warstwę tynku Cekol-35 (którym będę pokrywał zatopione siatki).

Oczywiście, że na klej! Nawet jeśli zdecydujesz się na wcześniejsze położenie tynku na scianie, to pozostaw na samym dole kilka cm nieotynkowanej powierzchni, do której będzie przyklejony cokół. Możesz to zrobić naklejając taśme papierową w czasie tynkowania i bezpośrednio po zakończeniu oderwać ją ze ściany.
Pozdr.

lgajos
12-11-2008, 21:02
Dobra podpowiedz leszeg