PDA

Zobacz pełną wersję : GRUPA WARSZAWSKA - dom paro-rodzinny od 03/04.2009 r.



polonicus
12-11-2008, 17:09
Witam. Poszukuję 2-3 osób do wspólnej budowy domu paro-rodzinnego, tak by każdy z budujących miał na własność min. 100 m2 powierzchni mieszkalnej. Szacowany koszt: działka - 400.000, budowa 800.000 = razem 1,2 mln : 4 osoby = 300.000 (!) za 100 m2. Wstępne - planowane rozpoczęcie budowy: marzec/kwiecień 2009, Lokalizacja: Warszawa (dzielnica do uzgodnienia).
Kontakt: [email protected]

paulowawa
12-11-2008, 20:58
witam,

prosze o jakies szczególy (forma prawna wspolpracy itp)

pzdr,

Paweł
603-55-55-72

polonicus
13-11-2008, 16:59
1. Budujemy czworak 2/3-piętrowy, każdy apartament poziomowy z dostępem do własnego ogródka.
2. Budujemy jako osoby fizyczne bądź spółka cywilna (za własne środki bądź kredyt).
3. Ustalamy wspólną lokalizację.
4. Kupujemy grunt z udziałem po 1/4 i ustalamy wzajemną służebność.
5. Konsultujemy i wybieramy projekt budynku, załatwiamy wz-etkę (jeśli nie ma) i pozwolenie na budowę.
6. Wybieramy ekipe wykonawczą.
7. Budujemy, rozliczamy wykonawcę i odbieramy budynek, wyodrębniamy lokale i przenosimy własność.

wingerman
15-11-2008, 08:41
Witam serdecznie.
Pisze jako potencjalny zainteresowany.


Witam. Poszukuję 2-3 osób do wspólnej budowy domu paro-rodzinnego, tak by każdy z budujących miał na własność min. 100 m2 powierzchni mieszkalnej. Szacowany koszt: działka - 400.000, budowa 800.000 = razem 1,2 mln : 4 osoby = 300.000 (!) za 100 m2. Wstępne - planowane rozpoczęcie budowy: marzec/kwiecień 2009, Lokalizacja: Warszawa (dzielnica do uzgodnienia).
Kontakt: [email protected]
Powiedz mi prosze w odleglosci ilu km. od Warszawy planujesz zakup dzialki?
Ciekawy jestem rowniez skad wziales tak niska cene dzialki bo pamietac trzeba, ze na dom wielorodzinny (a taki wlasnie bedzie ten o ktorym piszesz) potrzebna bedzie dzialka o "szczegolnym" planie zagospodarowania przestrzeni - pod budownictwo wielorodzinne a te sa priorytetowymi dzialkami dla developerow i oczywiscie w zupelnie innej cenie za m2.

bogdanski64
15-11-2008, 14:15
Bez złośliwości ale totalnie nierealna cena .POWODZENIA

monikissima
15-11-2008, 14:46
Też myślałam kiedyś o takim rozwiązaniu, ale szacowałam, że wartość działki w Warszawie to ok. 1.500.000 zł, za 400.000 zł to można kupić 1200 m.kw. w Rajszewie i okolicach.

wingerman
15-11-2008, 15:08
przede wszystkim znalezc dzialke do budowy wielorodzinnej to prawie nierealna sprawa.

Ja mam dzialke pod blizniaka i w glowie tez taka mysl mi kolacze by budowe zrobic wspolnymi silami.

polonicus
15-11-2008, 23:49
Odpowiadając na wątpliwości dotyczące WZ-tki działki i ceny, chciałbym poinformować, że (bazując na swoim doświadczeniu) WZ wystarczające do w/w zamierzenia, to: dzialka budowlana pod zabudowę bliźniaczą, co oznacza możliwość budowy domu 4-lokalowego, stąd wymóg tylu osób, a nie więcej. Ewentualna zmiana przeznaczenia z możliwości budowania domu jednorodzinnego (2-lokalowego) na dom bliźniaczy (4-lokalowy) nie jest problemem, o ile projekt (szkic) planowanego zamierzenia inwestycyjnego, jest zgodny z charakterystyka otoczenia, w którym to obszarze ma powstać. Wyjaśniając kwestię ceny, twierdzę iż 400 tys. to min. cena, ale realna, przy założeniu, że działka ma ok. 600 m2 (np. Wawer, Wesoła, czasem zdarza sie Ursus, znajdowałem też ine lokalizacje). Oczywiście, jeśli założymy teren podwarszawski, wielkość działki powinna być większa z założenia. Niemniej jednak, zakladałem budowę w granicach administracyjnych Warszawy, co oczywiście nie jest wymogiem koniecznym. Wszystko wydaje się jedynie kwestią do ustalenia. Ewentualne podwyższenie wspólnego budżetu na dziiałkę również, choć zakładałem, iż budowa tzw. "własnego domu" wraz z udziłem "quad usum" w działce zamknie się w kwocie 350-400 tys. Jest to jak najbardziej realne, jedynie czego potrzeba to deklaracja przystąpienia do akcji i skoordynowania terminów co do finansowego aspektu inwestycji.