PDA

Zobacz pełną wersję : malowanie dylemat odcinka przy lateksie



popolg
12-11-2008, 22:48
witam
zaczynam właśnie malowanie farbami lateksowymi (magnat,sniezka barwy natury)
i teraz mam problem sniezke trzeba będzie nakładać w dwóch warstwach(tak mi sie wydaje ) i problem polega na tym ze 2 sciany bedą w innym kolorze i trzeba odcinać w rogach przy zwykłej farbie pomalowałem dwa razy i zerwałem tasme i wszystko było oki czy jesli zrobie tak przy lateksie tzn zerwie po drugiej warstwie dopiero czy wszystko bedzie oki??? czy moze zrywac jak farba jest mokra jeszcze wszelkie porady miło widziane

czandra
14-11-2008, 20:15
Z moich doswiadczeń wynika że lepiej zrywać taśmę jak farba jest mokra i to bardzo delikatnie. Jak wyschnie to jest masakra

wingerman
14-11-2008, 20:55
No i tu was zaskocze.
Ja zawsze oklejam sciany tasma papierowa kupuje je w sklepie FLUGGER w sumie czesto tez uzywam ich farb, czasem jakies lateksy z Tikurilli.
Caly cwancyk polega na odpowiednim przygotowaniu podloza jesli to nowe sciany to koniecznie zagruntuj chocby unigruntem atlasu. Zaraz pewnie powiesz ze sa zagruntowane... mozliwe ale zrob to przed malowaniem jeden dzien i dopiero maluj. Tasme klej na farbe przynajmniej po 24h nie wczesniej i dosciskaj mocno jej brzeg od strony nowego koloru.

Pamietaj gruntowanie to podstawa.

uczen22
16-11-2008, 20:59
popod..... to proste nie martw sie ze latex itd...
naklejasz tasme w narozniku ,kant tasmy ktory ma sie laczyc z innym kolorem cieniutko akrylujesz,lub malujesz "tym" kolorem farby ,czekasz az wyschnie okolo 10 min,i malujesz wybranym kolorem,chyba ze masz "cwaniaka" to sprawa zalatwiona ? tasme delikatnie zrywasz jak farba jest jeszcze mokra,a niedokladnosci odcinasz malym pedzelkiem :lol:


ps...nie umiem dobrze pisac po PL
przepraszam
uczen :oops: