PDA

Zobacz pełną wersję : FUTURADOM



KatarzynaB
12-11-2008, 23:37
Gorąca prośba,kto zna firmę Futuradom - Łódź. Czy ktoś budował z ta firmą lub jest w stanie udzielić jakichkolwiek informacji na jej temat. Z góry dziękuję za pomoc.

wietrzny
20-11-2008, 21:01
witam :D
wiem ... trudna decyzja.Rok cały szukałem.Buduje się na Kaszubach,a do budowy wziąłem firmę z Łodzi :lol:
Byłem w fabryce z kolegą,który jest architektem ( to tak jak po samochód zabiera się znajomego mechanika) no i zrobiło wrażenie.
Zdecydowałem się na Futuradom po przeanalizowaniu technologii bez styropianu i z isowood.Trochę wcześniej czytałem o podobnej izolacji, ale nie spotkałem nikogo w kraju robiącego tego typu rzeczy.Co innego na zachodzie. Widziałem ich fabrykę :D , dogadałem terminy...to mi wystarczyło.Podpisałem umowę na budowę pięknej parterówki w/g własnego projektu.Decyzja podjęta (uff), mam to już za sobą, teraz czekamy już tylko z żoną i córeczkami na kredyt,płytę fundamentową i montaż na wiosnę.W grudniu jadę zobaczyć montaż parterówki gdzieś w wielkopolsce.Pewnie się spotkamy.

pozdrawiam


PS>A jaki projekt? gotowy czy własny? parterowy czy z poddaszem?Tak z ciekawości pytam?

KatarzynaB
22-11-2008, 14:56
Wielkie dzięki za odp.już byłam przekonana, że to fikcja, tym bardziej,ze fima u nas wyrosła tak nagle :) Czy prównywałeś ceny z technologią z prefabrykatów.Trzymalismy się ostatnio McDomusa i w ostateczności zdecydujemy się na nich, sprawdzony i nie ma nic do ukrycia.Ale jesli Futra ma ofertę porównywalną to czemu nie. Tym bardziej,że w naszym przypadku wszystko na miejscu. Umawiamy się z nimi w przyszłym tygodniu i tez w sprawie parterówki, projekt gotowy z drobnymi przeróbkami, mały na stare lata tak aby po schodach nie wchodzić i w czystosci metry zachować :) Jak będziecie zmierzać w grudniu, to jesli nic nie stoi na przeszkodzie to chętnie zobaczymy ten domek.

czmirek
22-11-2008, 16:50
ale miodzio, moge stwierdzic ze ktos lub cos tu smierdzi, a mowiac wprost nieudolna reklama firmy.

wietrzny
25-11-2008, 19:46
Witam :D ,
oczywiście porównywałem ceny na prefabrykaty i zwykłą szkieletówkę. Rozmawiałem z firmami w okolicy i w Polsce ( z firmami typu "Pan Kazik ze szwagrem " też rozmawiałem).Boże ile my się najeździliśmy.Głowa mała ... siedzieliśmy z żoną wieczorami i kalkulator się nam zagrzewał.Haas, Wolfsystem i kilka innych wypadło drożej,kilka innych taniej, ale tak na prawdę, to trudno ocenić ze względu na różnice w technologii i w tym co dają w standardzie.
Mnie do Futury przekonała ich fabryka, technologia i terminy.
Byłem na stronie MCDomusa i czytałem na forum... ściana zewnętrzna : hmmm...styropian i dwa razy OSB.... obawiałbym się o odprowadzenie wilgoci :-?
Z tego co wiem ( co sprawdziłem ) w naszym kraju wszyscy producenci ( wykonawcy też ) mają system z ociepleniem na styropianie :-? .

Tu na Kaszubach mamy taka firmę , bardzo znaną w Polsce ( nie wymieniam z nazwy , bo goście typu Czmirek posądzą mnie o nieudolną antyreklamę :wink: ) ... mają domu o wiele tańsze od futuradom (kuszą cenami ), ale jakość :cry: :cry: :cry: , a w końcu dom ma być na lata.

Na jakiej płycie stawiasz swój dom?
My zdecydowaliśmy się na LEGALETT... poczytaj sobie na forum,mi sie podoba,
HEhe pewnie mi się oberwie za ten Legalett ( reklama :wink: ),


pozdrawiam :D

PS.JAk mi się uda ,to zeskanuję i wstawię naszą parterówkę na forum ( tak ,żeby się pochwalić ), liczę ,że też się pochwalisz :D swoją

Mały
29-11-2008, 19:51
A propos domów z prefabryaktów:
http://alfastenhus.se/ - ot północnoeuropejska firma stawiająca domy - a produkcja w Żarnowcu( na terenie byłej-niedoszłej EJ) - tak przypadkiem rzuciło mi się w oczy jak przejeżdżałem obok. I nie omieszkałem wjechać na plac popatrzeć na sposób wykonania onych.

ravku
11-09-2009, 23:00
witam, czy ktos z Was juz mieszka w tym domu wykonanym w technologii isowood?

wietrzny
11-11-2009, 10:38
witam, czy ktos z Was juz mieszka w tym domu wykonanym w technologii isowood?

cze Ravku, ja juz mieszkam w ISOWOOD'zie na p~łycie LEGALETT, w laśnie teraz pisze siedząc na podłodze:)

jak chcesz coś wiedzieć to pytaj...

jajmar
11-11-2009, 10:53
w laśnie teraz pisze siedząc na podłodze:)



a co na krzesło ci brakło ?

perm
11-11-2009, 11:25
w laśnie teraz pisze siedząc na podłodze:)



a co na krzesło ci brakło ?
Dom powstał tak szybko że nie zdążył kupić :)

andpan
20-11-2009, 22:51
Można prosić o opis wrażeń z nowego domu? Jak to jest z akustyką ścian wykonanych w tej technologii? Jak wyglądał proces budowy itd.

andpan
08-01-2010, 15:21
Wietrzny, czekamy i czekamy na informację i ............. cisza. Czyżby isowood się nie sprawdził i nie ma o czym pisać?

wietrzny
20-04-2010, 14:41
Przepraszam wszystkich forumowiczów, za tak długie milczenie, ale sytuacja w moim życiu zmieniła się.Na lepsze oczywiście:).
Podpisałem z firma Futuradom Umowę o współpracy i teraz projektuje i sprzedaje domy w technologii ISOWOOD.
Z tego względu nie wypada mi wypowiadać się anonimowo na forum nt. rzeczy , które sprzedaje ( choć je szczęśliwie posiadam ).

Chętnie udzielę informacji nt. kosztów użytkowania mojego domu ( jesteśmy po sezonie zimowym ) i innych , jeśli ktoś jest zainteresowany dziennikiem budowy zapraszam na www.priebe.pl gdzie wstawiłem foty z budowy oraz info o technologii.

Pozdrawiam Was i żegnam się z forum
nie anonimowo Seweryn Priebe

PS. pisałem ,że siedzę sobie na podłodze .... bo jest ciepła :), a Isowood sprawdza się znakomicie.
Krzesła mam ale stare bo na nowe zabrakło mi rzeczywiście kasy ...


Trzymajcie sie ... powodzenia

JJFF
16-09-2010, 18:58
w tym tygodniu, a najdalej w nastepnym bede miała przyjemnosc pojawić sie na budowie parterówki w Łodzi.
postaram sie opisać wrażenia, ale tylko tyle, bo na budownictwie się niestety nie znam:(
podpisano - kobieta;)

dobrzyn22
12-06-2013, 20:29
Witam.

Czy ktoś może już miał do czynienia z firmą Futuradom od ostatniego wpisu na tym forum??

fafulja
22-11-2013, 15:32
witam!
podbijam pytanie z poprzedniego posta? czy ktoś ma? zna? ;) Jak oceniacie?

Zła Futura
17-09-2015, 08:49
Znam firmę. Budowała mi dom. Technologia-polecam. Firmy Futuradom - NIE POLECAM. Dużo niedomówień! B. drogo...Nie są profesjonalistami!

DO**KN
22-08-2016, 15:57
Zapraszam do współpracy z firmą DOMIKON Sp,z o.o. Budujemy energooszczędne domy w ciężkim szkielecie drewnianym już ponad 15 lat. Mamy na koncie ponad 150 domów. Udzielamy gwarancji, która nie jest fikacją z uwagi na długoletni staż. Cenimy sobie standard i jakość wykonania, co potwierdzają nasi Inwestorzy. Wszystkich zainteresownych zapraszam do kontaktu [email protected]

Monia Monika
30-05-2017, 10:55
Znam firmę, budowała nasz dom dwa lata temu. Mogę z czystym sumieniem polecić - dobry kontakt, właściwa reakcja na każdy potencjalny problem. Czuliśmy szczere zainteresowanie ze strony właścicieli, mimo iż jako laicy byliśmy mocno "upierdliwi" :p