PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie domu 200 tys złotych



3glo
13-11-2008, 18:30
Witam!
Po długich przebojach z urzędami powoli zbliżam się do wykończenia domu.
Stan surowy otwarty (o ile dobrze zdefiniowałem - sam dach i ściany, bez okien). Mieszkanie 2 kondygnacyjny w zabudowie szeregowrej mieszkalno usługowej - pod mieszkaniem sklep - w Wejherowie (ok 50tysięczne miasto w woj pomorskim)Planuję wziąć 200tys zł kredytu i zastanawiam się czy kwota jest odpowiednia. Dom zamierzam wykończyć w dobrym standardzie (porządnie bez luksusów). Zamierzam wstawić kominek. Prace zlecę głównie fachowcom bo nie będę miał za wiele czasu na dłubanie samemu.
Zastanawiam się czy zatrudnić jakiegoś projektanta. Co o tym sądzicie?
Z góry dzięki za porady, bo jeszcze ani razu nie wykańczałem domu ;)

jacekp71
13-11-2008, 20:37
zakladam, ze pow. uzytkowa nie wieksza niz 140-150m2, i okien niewiele bo szereg srodkowy ;-)
200 tys. wystarczy, ale rzeczywiscie bez luksusow, no i nie zdziw sie kiedy pierwsza setka szybko zniknie,
okna, instalacje, tynki wew. i zew., posadzki - to sporo kosztuje jednostkowo,
potem to juz masa drobiazgow ;-)

arktyk
18-11-2008, 13:04
Mniej więcej powinno wystarczyć.

Pozdr,

mikolayi
18-11-2008, 13:13
może starczy, może nie...

3glo
18-11-2008, 18:35
No dobra a teraz drugie pytanie.. Robię na razie rozeznanie ;) Chcę wziąć kredyt na wykończenie domu i umeblowanie. Czy ściany i dach będą potraktowane jako wkład własny? I czy kredytem hipotecznym mogę sfinansować również umeblowanie domu?

JACUŚ
18-11-2008, 19:06
Witam
Buduje dom wraz z pawilonem handlowym nie daleko Wejherowa, dzialka, stan surowy z dachem na gotowo ,z srodków wlasnych, do tego kredyt troszke mniejszy niz ten ktory chcesz wziac - nie wystarczy :evil:
Ściany, dach beda potraktowane przez bank jako wklad wlasny.

malgosia0023
19-11-2008, 09:32
Mi niestety nie starczy.... Kredyt 250 tys.,kasa sie kończy.zapłacimy za ocieplenie poddasza i na tym koniec.Z kredytu zrobiliśmy dach(ceramika dach czterospadowy),wstawiliśmy okna (pcv),instalacja elektryczna i c.o.(10m2 podłogówki),piec kondensacyjny (De dietrich),kominek z płaszczem,tynki gipsowe,wylewki,ocieplenie zew. domu(bez tynku),ocieplenie poddasza,drzwi zew. i brama :roll: ...a schody krecone wycenili na 14tys. :roll:

pierwek
19-11-2008, 12:25
Zamierzam wstawić kominek. Prace zlecę głównie fachowcom bo nie będę miał za wiele czasu na dłubanie samemu.
Zastanawiam się czy zatrudnić jakiegoś projektanta. Co o tym sądzicie?
Z góry dzięki za porady, bo jeszcze ani razu nie wykańczałem domu ;)

kominek z obudową 6-10 k pln, okna 20kpln (nie wiem ile ich masz) brama garażowa z napędem około 4k pln (2,5m) - drzwi wejściowe ca 3k pln,
CO kotłownia + instalacja wodociągowa z kanalizacją ca 50k pln, instalacja elektryczna ca 10k pln tynki + wylewki ca 15-20k pln
ocieplenie poddasza ca 6kpln (sama wełna bez zabudowy GK)

i już lekko poszło 100k pln a jeszcze nie zaczęliśmy prawdziwej wykończeniówki...