PDA

Zobacz pełną wersję : wada ukryta mieszkania



redmayka
13-11-2008, 18:38
Kupilam w zeszłym roku (marzec 2007) mieszkanie w starej kamienicy 1 pietrowej, na parterze. Przez okres letni miałam pootwierane okna, natomiast od wrzesnia 2007 do marca 2008 był generalny remont, chociaż już wtedy na ścianach pojawiały się różne wykwity. Potraktowałam to środkami antygrzybicznymi i robiłam remont dalej.. Potem znów okres otwartych okien. Teraz w mieszkaniu mimo wietrzenia, suszenia osuszaczami, grzania w piecu, kozą, piecykami elektrycznymi itp. pojawił znów się na ścianach grzyb i pleśń, w części domu wilgotność powietrza wynosi koło 80-90%, w innej natomiast jest tak sucho, że mydło w mydelniczce pęka, a grzyb na ścianie jest. W pokoju dziecięcym robiłam już dwa razy remont, stosując farbę grzybobójczą, preparaty itp...nadal jednak pleśnieje mi łóżko, odłazi farba i pojawiają się na ścianie ciemne wykwity. Tak jest w całym mieszkaniu.Po ścianie w przedpokoju normalnie cieknie mi wod. Mam wrażenie, że wcześniej był już z tym problem ponieważ panele drewniane na ścianie w kuchni, przedpokoju i jednym z pokoi były obcięte na wysokości 50cm od podłogi. Jaka jest możliwość pozwania poprzedniego właściciela o wady ukryte mieszkania? Wcześniej nie byłam poinformowana o tym problemie, jedyne czego się dowiedziałam to, w 2007 roku było zalanie mieszkania przez sąsiadów na górze.