PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ciepłą wodą



oorbusiowa zona
23-10-2003, 09:48
Mamy kocioł olejowy Buderusa + termokominek z płaszcem wodnym CTM. Od początku właściwie mam kłopot z ciepłą wodą na stałe. Facet z serwisu Buderusa który nam programował piec, podobno ustawił go tak żeby ciepłą wodę podgrzewał całą dobę. Ja jakoś tego nie odczuwam :(

Bardzo często (raz - dwa razy dziennie) pojawiają się problemy z dostawą ciepłej wody. Temperatura wody gorącej jest ustawiona na 50stopni C. Ale bardzo często spada do nawet 22!!!!!!! to po prostu zimna woda !!!!!

Zauważyłam (choć nie wiem czy to słuszne spostrzeżenia) że dzieje się tak jak palę w kominku a włąściwie kiedy spada mi na nim temperatura. Np jak koncze palic albo jak wyjezdzam i wylaczam kominek. Czy to ma jakis zwiazek?

Wtedy wlasnie wyskakuje mi tez na wyswietlaczu WODA CIEPLA BLAD. Znika dopiero kiedy wylacze i wlacze piec od nowa. Nie chce tak robic zbyt czesto bo to pewnie nie jest dobrze dla pieca.

POmocy!!!!!!!!!

Majka
23-10-2003, 10:10
na korytarzu masz pewnie przyczepione takie małe pudełeczko - tam masz 4 diody - jedna sloneczko, księżyc, automat, parasol. Przypatrz się czy wtedy jak brakuje ciepłej wody nie masz ustawionego na automat - noc. Mozesz ręcznie nacisnąć sloneczko - włączy się cyrkulacja i ciepła woda, nawet jezeli w domu jest cieplo od nagrzania kominka.
Szkoda. że mieszkasz tak daleko :(

oorbusiowa zona
23-10-2003, 10:22
Narazie jeszcze nie mam tego cuda w korytarzu - maja zalozyc w tygodniu to ich zapytam o co chodzi - ale wolalam Was :)

A jak mi sie tak dzieje to zaraz lece do pieca do piwnicy i patrze jak zaczarowana w te słoneczka, ksiezyce i parasolki :) i zawsze jest tak jak powinno byc: czyli sloneczko w dzien a ksiezyc w nocy. Sama nie wiem co mam wcisnac :)))))

A co do odleglosci - to to chyba nie jest az TAK daleko :))))) ?

W razie czego : zapraszam na inspekcje :)))))) bedzie mi bardzo milo. Mezowi tez by bylo :)

Majka
23-10-2003, 10:29
qrcze, to gdzie Wy mieszkacie :o
jak przyjedzie serwisant, to Go nie wypuść z domu dopóki wszystkiego nie dogra. Męża nie ma - gdzie się włóczy?
Musisz radzic sobie sama, weż książkę z instrukcją i spokojnie czytaj. Wszystkie informacje mają też obrazki. Ustaw na sterowniku na kotle dni i godziny w których ma byc dzień /czyli ciepła woda i cyrkulacja/ a kiedy obnizenie nocne /jak wychodzicie na pół dnia i np od 23 - 5 rano/.
Ciepłą wodę wystarczy na 40 stopni.
CTM- macie z grzaniem cwu?

oorbusiowa zona
23-10-2003, 10:37
Mieszkamy kolo Leszna - w Wilkowicach (taka mala wioska od strony Poznania)

Mąż jak to mąż - na wyjeździe czyli w pracy. Akurat tak wypadło że jestem na początku sama. Opiekuja sie mna tesciowie ale staram sie ich nie nadwyrężać. (i swojej anielskiej cierpliwosci)

Rzeczywiscie tego serwisanta to przytrzymam az wszystko bedzie ok.

Nie wiem czy CTM dziala z c.w.u.

A instrukcje umiem juz prawie na pamiec - akurat takiej sytuacji w niej nie ma :(

Ciepla wode ustawie na troche mniej ale czy to cos da? Nie ma chyba zwiazku czy to ogrzewanie dzienne czy nocne (slonko czy ksiezyc) jesli serwisant ustawil nam c.w. podgrzewana na stale (cala dobe) na nasza wyrazna prosbe ?? sama juz nie wiem. Nie chce tam za duzo ryc - poczekam na serwisanta.

Dzieki za rade

groszek 3
23-10-2003, 11:00
Jestem laikiem, ale to tak wygląda jakbyś nie miała połączonych obudwu instalacji w jedną całość.
Może się mylę!.
Pozdr..G

oorbusiowa zona
23-10-2003, 11:18
Mam podłączone i pompa też pracuje. W tym temacie jest wszystko ok

Majka
23-10-2003, 11:23
Czekaj, czekaj, a moze macie CTM z grzaniem wody uzytkowej, to by moglo tłumaczyć brak jej przy wygaszaniu kominka. Moze na kotle nie masz ustawionej temp. wody.
Bierz krzeslo, siadaj przy kotle z instrukcja i wszystko sobie posprawdzaj.
Da się - jak moj szanowny wyjechal z dziećmi na ferie i zostawił mnie na "pastwę losu" - musialam wszystko sama poprzestawiac :D

oorbusiowa zona
27-10-2003, 07:49
Majeczko droga

Juz po sprawie. Co prawda jak powiedzial pan serwisant nie byl to blad typowy ale cos tam sam zle popodlaczac musial i stad ten brak cieplej wody. Oczywiscie jak to rasowy serwisant nic mi nie chcial wytlumaczyc bo powiedzial ze on woli drugi raz przyjechac. Na szczescie nie zaplacilam u ani grosza :))))) bo w koncu to byl jego blad.

Wszystko teraz gra i buczy - dzisiaj rano cieplutki prysznic - mmmmmmmm jak milo .........

Majka
27-10-2003, 08:42
No to super. Nie dawaj się serwisantom - mi zawsze jak chcę muszą wytlumaczyć :D
Pozdrowienia. Majka

oorbus
02-11-2003, 11:07
Hej Majka!!

on juz sie dala serwisantowi ( sam nim jestem:).
faktycznie problemy wynikly prawdopodobnie dlatego, ze kominek podgrzewa cwu. na piecu jest jednak ustawiona cwu jako priorytet. serwisant buderusa zmienil przekazniki i wszystko dziala.
powiem szczerze, ze te kombinacje buderus+ ctm to za twa namowa wybralismy.
aaaa, pytanie do Ciebie: przy jakiej temp. na kominku ustawilas wlaczanie pompy? u nas jest na 40, ale mysle ze mozna zejsc jeszce z 10st.

faktycznie pomieszkalem tylko 1 noc:( , i jestem teraz na Litwie, a kochanie moje zostalo ( juz nie samo :D ) w nowym domu.

pozdrawiam Malopolske
oorbus
p.s. sorki za brak polskkich liter

paj^
02-11-2003, 11:27
moja pompa uruchamia sie przy 30 stopniach

oorbusiowa zona
03-11-2003, 10:30
Widze ze mezus juz wszystko wyjasnil :D
Jedna wizyta w internet cafe wystraczyla. Ale nie wie biedaczek ze serwisant przestawil mi wlaczanie pompy na piecu na 45 stopni. Ja mysle ze to troche duzo. Chyba zmniejszymy sobie znowu do 40.
A co do liczebnosci w domku :) prawda. Mozemy urzadzac na wiosne/lato koeljny pokoik. Tak sie cieszymy !!!!

W domku wszystko gra i buczy : i ogrzewanko i w ogole

Acha - dzisiaj dopiero zakladaja mi drzwi zewnetrzne. Urok osobisty podzialal i zaloza mi je za jedyne 80PLN :)

Majka
03-11-2003, 13:29
No, no gratulacje :D Żeby tylko Wam "powierzchni mieszkaniowej" starczyło :D Jak się rozpędzicie.......

My mamy ustawiona pompe na 40 stopni /aby kominek szybciej przejął funkcje kotła/. to wymyslił Tomek, chociaż dla mnie kompletnej ignorantki wydaje się bzdurne. Kocioł ma ustawione wyjście wody 60 powrót 50stopni. Jak jest mróz i pogodówka /ona tu rządzi/ włącza kocioł, to kominek przejmie rolę kotła dopiero przy przekroczeniu temp. 60stopni wody w płaszczu :o
Teraz, jak jest jesien, to faktycznie kocioł nie pracuje, więc kominek może "startować" od 40stopni. :D
Nie wiem, czy wystarczajaco "obrazowo" opisalam moje spostrzeżenia, ale jesteście inteligentni, to zrozumiecie..... :lol: