PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobic instalacje orzewania i ile to kosztuje?



Freelander
14-11-2008, 23:06
W nawiazaniu do tego oto watku: http://forum.muratordom.pl/trudne-zadanie-prosze-o-pomoc-doswiadczonych,t144748.htm

Znalezlismy w miare tanie mieszkanie w pobliskiej miescowosci, bardzo ladne, problem jednak w tym, ze tam NIEMA zadnego ogrzewania procz kominka. Mieszkanie jest polozone nad piwnica, ktora do niego przynalezy. Mieszkanie ma 50 m2 i wszystko nam odpowiada, tylko z tym ogrzewaniem problem :(

Jak to najlepiej rozwiazac (gazu ziemnego tam niema). Czyli trzeba jakis piecyk wsadzac do piwnicy i rzprowadzac rury z grzejnikami. Ciekaw jestem jaki to moze byc piecyk (na jakie paliwo) oraz ile cala instalacja moze kosztowac?

Mysle, ze trzeba raczej na gaz i jakos laczyc to z kominem od kominka? Bo inaczej jak? Elektryczne? Co wyjdzie najtaniej w zakupie oraz instalacji?

Kosztami eksploatacji nie zabardzo przejmuje sie, to jednak tylko 1 mieszkanie, nie dom wolnostojacy.

Edybre
15-11-2008, 07:46
Jeśli jest tylko jeden komin to nie można tam podłączyć drugiegi pieca. Zostaje ci więc chyba tylko ogrzewnie elektryczne. W połączeniu z kominkiem nie będzie to drogie w użytkowaniu - u mnie kominek bez problemu ogrzewa ponad 50 m. Inwestycyjnie też takie ogrzewanie wyjdzie najtaniej.

Freelander
15-11-2008, 16:07
Jeśli jest tylko jeden komin to nie można tam podłączyć drugiegi pieca. Zostaje ci więc chyba tylko ogrzewnie elektryczne. W połączeniu z kominkiem nie będzie to drogie w użytkowaniu - u mnie kominek bez problemu ogrzewa ponad 50 m. Inwestycyjnie też takie ogrzewanie wyjdzie najtaniej.

Dziekuje!

Czyli wszystko na opal odpoda i pozostaje prad.

No i teraz 2 opcje:

1) Instalowac piec elektryczny oraz instalecje z grzejnikami i zbiornik na wode.

2) Po-prostu zainstalowac na sciany 3-4 grzejniki konwekcyjne, a goraca woda do kopieli i w kuchni przez podgrzewacze przeplywowe.

Jakie rozwiazanie jest lepsze?

Wydaje mi sie, ze to nr2 wyjdzie znacznie taniej, a mankamentem jest, ze podobnie grzejniki konwekcyjne "pala" powietrze i nie sa zdrowe, jednak nie jestem tego pewny.