PDA

Zobacz pełną wersję : Strop z płyt żerańskich - opinie



eska
23-10-2003, 11:15
Czy ktoś z was kładł u siebie strop z płyt żerańskich (strop płytowy) nie jestem pewna nazwy? Cz nadaje się do domów jednorodzinnych? Czy można go kłaść na ścianę z BK 24 + styropian? Proszę napiszcie. Pozdrawiam

Izak
23-10-2003, 13:31
Taki strop to przeżytek. Wycofaj się z tego, jeśli możesz. Z tego, co wiem, żeby zamontować taki strop potrzebny jest dźwig - po co Ci takie koszty? Poproś projektanta Twojego projektu, niech Ci doradzi w tym temacie. Jest wiele lekkich stropów. Pozdrawiam

eska
23-10-2003, 13:43
Na razie jeszcze się nie zdecydowałam- zbieram informacje, ale jest dla mnie jeden wielki plus tego stropu - 1 dzień i jest, można go obciążać i budować dalej a jest już koniec października, zima nas goni a chcielibyśmy jeszcze dach?! Ciekawe czy to się uda.

rafałek
23-10-2003, 13:52
Słyszałem, że niekiedy przy stropie z płyt pojawiają się rysy w miejscach łączenia płyt. Z tego powodu na 100% tego nie chcę. Ewentualnie jako strop/podłoga w piwnicy.

automik
23-10-2003, 16:53
Żerań położysz w jeden dzień , ale jeszcze musisz przezbroić i zalać wieńce. Przezbrić można porządnie - wtedy nie ma rys - ale wadą jest np równomierna grubość stropu uniemozliwiająca estetyczne ocieplenie balkonów.

zbyszekm
23-10-2003, 17:31
Kładłem u siebie w tym roku Filigran, który też jest z płyt gotowych i w rezultacie działa jak monolityczny. Nie jestem pewien, czy żerański to to samo. Jeśli tak, to mogę go z czystym sumieniem polecić. Szybciej jest jeśli się to dobrze zaplanuje. Tam skąd się strop zamawia, muszą zrobić projekt do Twojego domu i przygotować specjalnie dla Ciebie płyty. To w moim przypadku było min. dwa tygodnie. Samo ułożenie to faktycznie jeden dzień, ale zabawa zaczyna się przy dozbrajaniu - u mnie 3 dni + zalewanie kolejnej warstwy.
U mnie koszt wyszedł porównywalny ze stropem monolitycznym wylewanym i nie mam problemu co zrobić z deskami, których przy filigranie potrzeba znacznie mniej.
Balkonów i tak nie warto robić z prefabrykatów - tak przynajmniej było u mnie. Zostały wykonane metodą tradycyjną.
Generalnie gorąco polecam.

sta28
23-10-2003, 20:05
A ja dałem tzw. płytę żerańską na stropy (nad piwnicą i na piętrze). Koszt – ok. 7 tys. ( płyty, transport, dźwig, niezbędne dolewki , zbrojenie itepe). Strop w jeden dzień, potem wieńce, dolewki i dalej w gorę - dzięki temu stan surowy był w trzy miesiące. Więcej zalet niż wad. A pęknięcia na suficie? Płyty były kładzione w odstępach, między nimi dolewki. To ponoć jest sposób. Zobaczymy. A, Eska, budowałem właśnie z BK 24 (+ styropian).

eska
24-10-2003, 08:03
A czy możecie mi powiedzieć czym się różni Filigran od płyty żerańskiej?

ania
06-03-2004, 15:49
Podnoszę temat.
Może ktoś jeszcze zastosował taki płytowy-gotowy strop.
Może coś doda?

beton44
27-03-2014, 16:23
Konbecie, pod nikiem "marta" nie opłaciłeś się za reklamę ?