PDA

Zobacz pełną wersję : Arkusz Excela wydatków na budowę



Bard13
23-10-2003, 10:16
ma ktoś Arkusz excela, w którym prowadził spis co kupił i na co wydał pieniądze na dom?

Mógłby może przesłać mi go na priva?

Rzecz jasna nie jestem zainteresowany kwotami, bo ne chcę patrzeć w portfel, chodzi mi o pozycję.

Chcę wycenić dom, siedzę nad takim arkuszem i boję się że pominę jakąś pozycję i będzie to psu na budę.

Nie chodzi, że jestem leniwy, ale na prawdę jak ktoś skończył, lub kończy dom i notował w nim wszystko, to jest to bardziej miarodajne niż wszystko co mogę wyliczyć.

Za pomoc będę bardzo wdzięczny

rafałek
23-10-2003, 10:49
Chodzi ci o wypełniony arkusz, żeby zobaczyć czy Ty czegoś nie pominąłęś? To raczej bez sensu. Przecież nie na każdej budowie występują te same rzeczy.
Jeśli chodzi ci o gołą tabelę to czy nie prościej pomyśleć, co potrzebujesz i sobie taką wykonać.

groszek 3
23-10-2003, 10:54
Coś takiego mam Bard (ale bardzo prymitywne) - tylko do stanu surowego otwartego wg. nazw materiałów bez ilości, bo to mam na fakturze, a bardziej zależało mi na kosztach.

pozrd...G

KrzysiekS
23-10-2003, 10:55
Arkusz Exela jest scisle związany z projektem domu. Inny projekt, inny arkusz. Kup sobie kosztorys lub go sporządz i zrob stosowny arkusz. Inaczej nie zgadniesz ile bedzie Cie dom kosztował

Ja tak zrobilem i bardzo na tym skorzystalem. Raczej nie otrzymasz od nikogo od tak arkusza, gdyz to jest indywidualna sprawa. Moj arkusz uwzglednial moje dochody wydatki, biezące koszty itp. Arkusz tez sie nieco zmieniał w trakcie budowy, gdyz bylo to związane ze zmianą niektorych materialow (komin systemowy, a tradycyjny, klinkier, a granit itd).

23-10-2003, 11:08
Arkusz Exela jest scisle związany z projektem domu. Inny projekt, inny arkusz. Kup sobie kosztorys lub go sporządz i zrob stosowny arkusz. Inaczej nie zgadniesz ile bedzie Cie dom kosztował

Ja tak zrobilem i bardzo na tym skorzystalem. Raczej nie otrzymasz od nikogo od tak arkusza, gdyz to jest indywidualna sprawa. Moj arkusz uwzglednial moje dochody wydatki, biezące koszty itp. Arkusz tez sie nieco zmieniał w trakcie budowy, gdyz bylo to związane ze zmianą niektorych materialow (komin systemowy, a tradycyjny, klinkier, a granit itd).

....nie ściemmniaj tylko mu wyślij swój bez kwot na priv, a on sobie go zmodyfikuje.Chyba że nie chcesz.

am
23-10-2003, 11:12
Zgadzam sie z KrzysiekS
Ja swoją budowę mam w MS Project. W sumie wyszło ponad 300 róznych pozycji - kiedyś nawet przesyłałem to dalej ale nie ma to sensu.
Co z tego, że mam pozycje : robocizna Stasiek, albo deski. Dla mnie to konkretna informacja, dla innych nic nie znaczący zapis.
Niestety obawiam się, że nie ma innego wyjścia jak tylko samemu próbować (i tak do końca nie uda się przewidzieć) planować.
am

Bard13
23-10-2003, 11:14
Sprecyzuję, kosztorys taki zgrubny będę miał, chodzi mi o instalacje itp

Baruję się z projektem, który mi się podoba, ale na oko mogę się nie zmieścić z budżetem.

Jako, że nie sam decyduję o projekcie, muszę go dobrze i w miarę kompletnie przeliczyć łącznie z podstawowym wyposażeniem.
Będzie to jakiś argument w dyskusji

Tak więc nawet za niekompletny będę wdzięczny, jak ktoś ma wypełniony i nie ukrywa swoich kosztów, tym bardziej będę wdzięczny.

Rzecz jasna dopasuję i uzupełnie go, ale boję się, że pominę jakieś szczegóły, które są drogie a ja nie wziąłem pod uwagę.

Z góry dziękuję

am
23-10-2003, 11:23
Przesłałem - myslę, że niewiele sie przyda
am

KrzysiekS
23-10-2003, 11:31
Po stronie kosztow mam nastepujące pozycje, ktore dzielą sie na podpozycje, to znaczy konkretne materialy, w zaleznosci od projektu bedzie to rozna ilosc betonu, desek, bloczkow beotnowych, piachu, cegiel, stali, okien drzwi itd. Po stronie przychodow mam odpowiednio stan mojego konta, wszystko sie bilansuje na koniec danego etapu lub miesiąca.

Pierwszy etap - wydatki na nabycie nieruchomości

Drugi etap - przygotowania do rozpoczecia budowy

Trzeci etap - Rozpoczęcie budowy 15.05.2003 (od 15.05 do 15.06)

etap od 1.07.2003 do 20.07.2003 od ław do stropu nad piwnicą

etap od 20 07 2003 do 15 09 2003 od stanu zero do zakończenia robót murarskich

Czwarty etap stolarka, instalacje od 15 09 2003 do 1 11 2003

Piąty etap od 1 11 2003 do 31 12 2003 prace wykonczeniowe

Szósty etap elewacje zewnetrzne, prace wokół domu

Siódmy etap umeblowanie

Bard13
23-10-2003, 11:37
Taki byłby bomba, można się o niego uśmiechnąć?

krzysztofh
23-10-2003, 12:23
Bard13
Mogę Ci wysłać szczegółową listę artykułów, które były niezbędne do wybudowania stanu surowego otwartego. Dom 216m2, ściany 3warstwowe, dach Roben, fundament z bloczków, bez piwnic, strop monolityczny.
Prosze o info jeżeli Cię interesuje.
Piszę w pracy, więc plik mogę mieć na jutro.

Bard13
23-10-2003, 13:15
Wszystkim którzy prześlą będę wdzięczny.

Jak złożę to w jakąś dużą całość to postawię gdzieś na strone (w końcu jakąś zrobię :) ) żeby służyła wszystkim.

ArtMedia
26-10-2003, 08:28
Witam.

W html-u masz na moich stronkach w dziale "Budowa", adres w stopce. Stan na koniec kwietnia lub maja 2003. W tej chwili wydatki sięgnęły 216tys. więc jeśli chcesz oryginał, najaktualniejszy w excelu, to daj znać na priv-a

Sebastian

HenoK
26-10-2003, 09:14
Witam.

W html-u masz na moich stronkach w dziale "Budowa", adres w stopce. Stan na koniec kwietnia lub maja 2003. W tej chwili wydatki sięgnęły 216tys. więc jeśli chcesz oryginał, najaktualniejszy w excelu, to daj znać na priv-a

Sebastian
Podoba mi się Twoje zestawienie. Możesz wyjaśnić do czego używałeś (wydatki z 2003 r.) :
poz. 47. Piwo ;-) 12 szt. 40,00 zł,
poz. 55 Piwo 5 szt. 16,70 zł ?
Rozpuszczalnik, środek gruntujący lub konserwujacy ? :lol:

ivvo1
25-02-2011, 19:33
Witam , czy mogę liczyć na podrzucenie arkusza kalkulacyjnego by zapanować nad wydatkami na dokończenie domu ( po dłuuuuugiej przerwie ) szukałam w szablonach ale NIC nie znalazłam , a boje się , bo zaczynam nie panować nad kasą .
Czekam na pomoc PLISSS