PDA

Zobacz pełną wersję : Mikrofala wolnostojąca



Ineso
15-11-2008, 18:31
Bardzo proszę o pomoc i podzielenie się doświadczeniem!

Mam zamówione szafki do kuchni z półką nad lodówką, w której ma stac mikrofala. Generalnie myślałam o najprostszym modelu, byle by podgrzewał, to wystarczy (i był tani:)). Kolor srebrny/inox/itp. bo lodówka taka. W sumie nawet się zbytnio nie rozglądałam, bo nie przewidziałam kłopotów w tym względzie. Kuchnia bedzie gotowa za 2 tyg, ja dziś wypatrzyłam sobie w promocji Media ładną Amicę, wchodze na stronę producenta i czytam, że ponad górna krawędzią mikrofali ma byc 30 cm luzu!!! No cóż - u mnie nad półka jest szafka, więc nie ma takiej opcji. Popatrzyłam jeszcze na dwa inne modele i też conajmniej 20 cm. Moje pytanie: czy każdy model wymaga takiego luzu nad? jak ktoś ma taki stojacy w szafce to bardzo prosze o info/ zdjęcia.

Cpt_Q
15-11-2008, 21:12
Nad moją mikrofalą mamy tylko 2 cm(!) luzu i przez 2 lata użytkowania nic się nie stało. Faktem jest, że nie jest używana do pracy ciągłej, tylko odgrzanie czegoś, przyrządzenie popcornu :) i takie tam. Dzisiaj odgrzewaliśmy szpinak, pracowała 2 razy po 7 minut - spox.

Ineso
15-11-2008, 21:47
Ale myślisz, że to taki model czy tez że te ostrzeżenia o wymaganej przestrzeni to tak dla picu? Moi rodzice tez mają mikrofale wciśnietą w półkę, ale nikt nie pamięta czy czytał instrukcję:)

Cpt_Q
15-11-2008, 21:55
...Moi rodzice tez mają mikrofale wciśnietą w półkę, ale nikt nie pamięta czy czytał instrukcję:)
Ja też jej nie czytałem :) Nie czytałem tez instrukcji obsługi mojego samochodu ;)
Słuchaj Rodziców (pewnie są w moim wieku ;)

Gogdi
16-11-2008, 09:04
No bez przesady... Zalezy co będziesz w tej mikrofali robić. Dwugodzinne opiekanie kaczki pewnie wymaga przestrzeni nad i obok kuchenki. Ale talkie tam zwykłe 2 minutki na mocy 60%...
U mnie kuchenka ma może z 5 cm luzu i dziala już 6 lat.

Piotrekaa
17-11-2008, 15:23
Między mikrofalą powinno byc trochę wolnego miejsca, ale u siebie mam dosyć prosta, ale porządną kuchenkę Mpm i od ok 1.5 roku chodzi bez awarii i bez problemu. I dosyć często kładę jakieś gazety czy coś podobnego na wierzch. Odległość od wiszącej szafki to mniej więcej 5 cm.

tmx
22-11-2008, 21:08
u nas mikrofala stoi w zaprojektowanej wnęce mebli kuchennych i jest moze 1cm luzu u góry a moz emniej. Od 4 lat nic sie z nią nie stało

*milek*
08-03-2009, 22:59
Podnoszę :)

Chcę kupić sobie jakąś fajną mikrofalę, ale nie chce mi się przepłacać za modele do zabudowy. Myślę o wolnostojącej, bo na razie inna nie wchodzi w grę, ale będę chciała ją w przyszłości wstawic do zabudowy, jak będę miec większą kuchnię, tym bardziej że sporo osób tak ma i jest ok (a jak się jednak zepsuje, to sobie kupię drugą, bo w cenie takiej do zabudowy kupie dwie wolnostojące nieźle wyposażone).
Ma ktoś jeszcze takie rozwiązanie, jaki to sprzęt, może ktoś ma fotke, jak to wygląda?

Dreikainnen
15-03-2009, 23:53
Jeśli mam być szczery nie mam zwyczaju robienia zdjęć urządzeń w kuchni (może jest to spowodowane, że ma się czym specjalnie chwalić ;) ) Co do wstawianie mikrofali ja u siebie mam zaledwie parę cm luzu i nie było problemu, ale pamiętaj, że choć trochę zapasu musi być, żeby jakakolwiek wentylacja była. A stoi u mnie chyba jeden z prostszych modeli wyposażonych w funkcje grilla (niedawno przekonałem się do tej opcji) dokładnie WD-800ESL20-SP2 i jak na razie do moich zastosowań wystarcza.

*milek*
16-03-2009, 12:36
Ja trochę pogrzebałam w necie i chyba będę chciała taką z grillem kwarcowym i funkcją opiekania, bo sporo osób tą funkcję chwaliło, a nie mam pewności czy sam grill tak ładnie opieka ze wszystkich stron? :roll:

A w jakiej szafce masz tą mikrofalę, w słupku z piekarnikiem?

Dreikainnen
16-03-2009, 20:14
A słyszałem, jak fundusze pozwalają można brać ;) co do piekarnika to zupełnie inna bajka, mikrofala ma taką specjalna wnękę, niby miało być do zabudowy, a wyszło jak wyszło

*milek*
16-03-2009, 20:55
Miała być poczatkowo jakaś prosta, ale w końcu nie kupiliśmy. Po paru latach pomysł na mikrofalę wrócił, a ponieważ mamy w planach budowę domu, więc coś trochę lepszego wymyśliłam, żeby nie kupować później następnej :roll:

A u Ciebie to już kompletnie nie mogę sobie wyobrazić jak to wyglada, namieszałeś mi w głowie :oops: :o