PDA

Zobacz pełną wersję : Czy do pieców CO na drewno (np.:VIGAS) potrzebny wk?. komin?



Sebastian_M
23-10-2003, 11:04
Mam pytanie do wszystkich mających takie piece lub zamierzających zakupić piec zgazowujący drewno lub węgiel brunatny (np.:VIGAS - taki mam zamiar kupić) - CZY wymagany jest to niego wkład kominowy ???
Dzięki z góry za porady :wink:

Piotr_K
23-10-2003, 13:02
Posiadam piec Eko-Vimar Orlan 25 (od dwóch tygodni ogrzewam nim dom 220m2). Fachowcy, którzy mi go instalowali powiedzieli, że przy tych piecach nie trzeba montować wkładów kominowych. Konieczność taka jest przy piecach gazowych ze względu na kwasy. Więc wkładu nie instalowałem. Natomiast pytałem innych osób i zdania były podzielone, jednak większość nie widziała konieczności montażu wkładu.
Piotr

niezły
23-10-2003, 19:02
Nie jest wymagany ja montuję kominy do tych kociołków w standardzie kondensat z takiego kotła nie jest może agresywny ale jest go sporo ma nieprzyjemną woń i brązowy kolor w przypadku braku kwasówki to wszystko wsiąka w komin

mc
23-10-2003, 19:08
Przy okazji mam pytanie.
Czy do tego typu kotła można podłączyć ogrzewanie podł. ?
Ile kosztuje Eko-Vimar ?

niezły
23-10-2003, 19:52
Podłogówkę można podłaczyć do kazdego rodzaju pogzewania a cena orlana w granicach 4500-4700 Vigas jest tańszy o około 300zł

23-10-2003, 20:13
Witam,
Z tego co wiem, pieców na paliwa stałe nie można podłączać do układów zamkniętych c.o. Chciałbym więc taki piec podłączyć do układu zamkniętego przez wymiennik. Pytanie: ile taki cudo kosztuje?
W planach mam piec c.o. elekryczny (Kospel) na wypadek jak mi sie nie bedzie chciało palić lub mnie nie bedzie w domu. Piec na paliwo stałe (nie wiem jeszcze na co) - bo to najtańsze ogrzewanie.
Niezły - czy montowałeś już taki układ?
Pozdrawiam
Mirek
BTW. Wydaje mi się, że przy układzie otwartym sporo ciepełka ucieka przez otwarte naczynie wzbiorcze. Czyż nie tak?

andy999
23-10-2003, 20:19
Po miesiącu przesiąkł mi komin, pojawiły się brunatne plamy i nieprzyjemny zapach. Założyłem wkład, usununąłem tynk, zabezpieczyłem szkłem wodnym i..... zmieniłem piec na miałowy. I teraz jestem dopiero zadowolony !!!

23-10-2003, 20:25
Po miesiącu przesiąkł mi komin, pojawiły się brunatne plamy i nieprzyjemny zapach. Założyłem wkład, usununąłem tynk, zabezpieczyłem szkłem wodnym i..... zmieniłem piec na miałowy. I teraz jestem dopiero zadowolony !!!

Paliles niedostatecznie suchym drewnem, przy tym twoj kociolek pracowal przez caly czas na pol gwizdka.
To jest wyjasnienie dla twoich problemow.
A kociol mialowy ? ... No coz, mialem kiedys taki.