PDA

Zobacz pełną wersję : Działka leśna - jak najlepiej ją odlesić?



michalmi
16-11-2008, 00:50
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam Wszystkich serdecznie.

Przeglądałem wątki, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Znalazłem działkę nad wodą którą chcę kupić. Jedynym minusem jest fakt, że działka figuruje w spisie jako leśna. Czy orientujecie się w jaki sposób ja odlesić, jak wygląda procedura, ile czasu się ciągnie itd?
Czy na takiej działce mogę postawić domek letniskowy typu Brda? Jeżeli istnieje możliwość zabudowy, to czy na działkę leśną zakład energetyczny wyrazi zgodę na przyłącze? I pytanie z innej beczki - podobno na obszarze ma lada dzień wchodzić program natura 2000- jak wtedy wygląda sytuacja z zagospodarowaniem działki?

aglig
16-11-2008, 12:10
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam Wszystkich serdecznie.

. Jedynym minusem jest fakt, że działka figuruje w spisie jako leśna.
W jakim spisie ? Zakładam że oglądałeś Plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru i studium. Jeśli tam masz napisane ( a właścicwe narysowane) że ta działka lezy w terenach leśnych a na dodatek obszar natura 2000 to sobie mozesz tam grzyby zbierać a nie postawisz nic.

michalmi
16-11-2008, 14:10
wyraziłem się nieprecyzyjnie - nie w spisie, tylko z informacji od sprzedającego - jest to teren leśny mimo że na części którą chcemy kupić jest mało drzew (sąsiednie działki figurują na mapkach jako pastwiska, a są zalesione z zabudową letniskową)
jutro jadę do sądu i gminy przejrzeć KW i PZP- jeżeli ten drugi istnieje.
Odnośnie natury 2000 - obszar jeszcze nie jest objęty tym programem, ale są przymiarki żeby to wprowadzić w życie. Jakie są realne szanse na odlesienie tych 2000 m kw?

aglig
17-11-2008, 08:18
Za mało informacji żeby udzielac rad. Sprawdź dokumenty i dopiero wtedy pisz, na razie wiesz że nic nie wiesz.