PDA

Zobacz pełną wersję : Okna PCV- czy ktoś sie z tym spotkał?



Bimba
23-10-2003, 14:39
A mianowicie , chodzi mi o połączenie ( zgrzew profili w ościeżnicy PCV).
W moich oknach ( ościeżnicy) po przystawieniu miary kątowej w narożniku nie ma kąta prostego ,a odchł od pionu lub poziomu wacha śię w granicach 2-4 mm.
Dla wyjąsnienia dodam ,że po jakimś casie po zamontowaniu okien zaczął się problem z ich użytkowaniem tj. po otwarciu okna okazalo się ,że nie mozna go zamknąć. Po dokładnych oględzinach okazalo się ,iż ościeżnica jest powypatrzana w pałąk na każdym ramieniu. ponieważ fundnełam sobie drogie okna z frezem ozdobnym między oscieznicą o profilem okna, wypaczenie to (nie wspominając o funkcjonalnosci) było bardzo widoczne ( frez był nie równej szerokości). Reklamowałam okna. po naprawach okazało się iż połączenia narozników ościeznicy mają odchylenia. Producent twierdzi ze jest to spowodowane zgrzewaniem profili , a frez nigdy nie będzie równy ponieważ okno jest regulowane.
Przyglądałam się różnym oknom PCV, ale żadne narozniki nie są tak krzywe jak moje . Moim zdaniem producent wciska mi kit, a te wady są spowodowane pierwotnym wygięciem profila oscieżnicy w łuk.
Bardzo was proszę o opinie i poradę jak mogę walczyć o dobre okna w takiej sytuacji.

tom soyer
23-10-2003, 14:46
Frankai jest tutaj wyrocznia ... Postaraj sie z nim porozmawiac o swoich klopotach. Wg mnie takie problemy sa niedopuszczalne. To niechlujstwo producenta okien albo twoje okna nie sa z markowych profili.

23-10-2003, 15:00
Powiedz mi jeszcze jak się z nim skontaktować , bo jestem tu nowa. i dzię ki za odzew

23-10-2003, 15:02
Okna są z profili THyssen ( sorry nie wiem czy tak się pisze)

tom soyer
23-10-2003, 16:30
marka solidna ... ale profil moze pochodzic np sprzed kilku lat.
Frankai'a poszukaj przez opcje "szukaj" i skorzystaj z malej ikonki umieszczonej w dole kazdego jego postu lub kliknij tutaj
http://www.murator.com.pl/forum/privmsg.php?mode=post&u=464

Frankai
23-10-2003, 17:10
Frankai jest tutaj wyrocznia
Oj chyba jednak nie jest :lol:
Raczej bym szukał rady u Pchełka

m.c.
23-10-2003, 22:58
A mianowicie , chodzi mi o połączenie ( zgrzew profili w ościeżnicy PCV).
W moich oknach ( ościeżnicy) po przystawieniu miary kątowej w narożniku nie ma kąta prostego ,a odchł od pionu lub poziomu wacha śię w granicach 2-4 mm.
Dla wyjąsnienia dodam ,że po jakimś casie po zamontowaniu okien zaczął się problem z ich użytkowaniem tj. po otwarciu okna okazalo się ,że nie mozna go zamknąć. Po dokładnych oględzinach okazalo się ,iż ościeżnica jest powypatrzana w pałąk na każdym ramieniu. ponieważ fundnełam sobie drogie okna z frezem ozdobnym między oscieznicą o profilem okna, wypaczenie to (nie wspominając o funkcjonalnosci) było bardzo widoczne ( frez był nie równej szerokości). Reklamowałam okna. po naprawach okazało się iż połączenia narozników ościeznicy mają odchylenia. Producent twierdzi ze jest to spowodowane zgrzewaniem profili , a frez nigdy nie będzie równy ponieważ okno jest regulowane.
Przyglądałam się różnym oknom PCV, ale żadne narozniki nie są tak krzywe jak moje . Moim zdaniem producent wciska mi kit, a te wady są spowodowane pierwotnym wygięciem profila oscieżnicy w łuk.
Bardzo was proszę o opinie i poradę jak mogę walczyć o dobre okna w takiej sytuacji.
powodow moze byc kilka
1 fatalny montaz
2 za malo kotw montazowych
3 za duza ilosc pianki montazowej
4 brak wzmocnien stalowych w profilach ( spotkalem sie juz z taka fucha )
sprawdz poziomica poziom i pion roznice 2 do 4 mm sa niedopuszczalne

24-10-2003, 08:09
To ja pchelek. Twoje problemy są dość rzadkie.
Osoba powyżej ma rację.
Może to być spowodowane nierównym cięciem i nierównym zgrzewaniem profili w ramę. Jest to rzadkie zjawisko - ale ostatnio mam dwa takie zgłoszenia.
Jak naroże nie ma kąta 90 stopni to jest to właśnie to.
Dodatkowo może tak być, że rama jest osadzona na sztywno i nie ma gdzie się "rozpychać". Rozszerzalność liniowa PVC jest dość duża. Jak rama nie ma luzów na boki [np. w styku zamiast pianki jest tynk] to jest to druga przyczyna.
Trzecia przyczyna to może być brak usztywnień w ramach - sam profil PVC łatwo się wygina.
Przyczyna czwarta to brak mocowania w środku szerokości [wysokości] ram. Trzymają narożne kotwy a w środku robią się łuki.
Przyczyna piąta to może być nieodpowiednia jakość profili - mają ścianki grubości poniżej 2,7 mm, lub nawet poniżej 2,5 mm [co już jest w ogóle niedopuszczalne.
Czy te okna są kolorowe.
Skąd pochodzisz. Wydaje mi się że bez szczegółowej ekspertyzy się nie obejdzie. Z tym, że ja takich ekspertyz prywatnie nie robię - są to trudne sprawy i często kończą się w sądach. Może Ci taką ekspertyzę zrobić Insttytut Techniki Budowlanej. Ja ze swojej strony mogę Ci doradzić, prywatnie i bez kosztów. Jak jesteś z Warszawy lub okolic to mogę to też obejrzeć.
Opisz te okna. A jak masz możliwość to zrób zdjęcia cyfrwką.
NA KONIEC DODAM ŻE TEN PRODUCENT PIEPRZY - jest to jego wina i wina montażu [prawdopodobnie]. Okna są raczej do wymiany - bo to się będzie pogłębiać. Niestety. Przykre.
Jaki to producent - zażądaj certyfikatu.[/list]